Gdzie w Warszawie opłaca się złożyć komputer?

Koleżance w Warszawie, padł stary komp, a ona zupełnie nie orientuje się, gdzie można złożyć profesionalnie i w miarę tanio nową jednostkę. Najpierw, chcąc jej pomóc, wpadłam na pomysł, żeby złożyć go w ProLine, na Śląsku, bo tu mieszkam i mogę dopilnować sprawy. Wysłałam jej nawet propozycje sklepu w doborze podzespołów, o co prosiła. Zastanawiam się jednak czy to ma sens? W razie jakieś naprawy gwarancyjnej musiałaby go wieźć kawał drogi. Przejrzałam Google, ale pewne informacje mogą być już nieaktualne. Głównie chodzi o taki sklep jak ProLine, Komputronik (ten odpada, bo drogo), w którym poradzą jej co wybrać, w zależności od jej oczekiwań i dadzą gwarancję.

Może odpowie mi na pytanie ktoś, mieszkający w W-wie i znający rynek?

W warszawie części kupowałem tylko w Znaku albo na giełdzie.Niestety Znak splajtował i teraz została tylko giełda na Polach Mokotowskich na tyłach Stodoły (klub studencki).

Na giełdzie handlują sklepikarze którzy na codzień prowadzą sklepy,więc dają normalną gwarancję na sprzęt ,a jest najtaniej bo takiej marży nie ma,trzeba jednak mieć jakieś pojęcie o sprzęcie,tak samo zresztą kiedy się kupuje w sklepie bo mogą jakiś bubel wcisnąć.

Jeśli koleżanka nie zna się na sprzęcie to niech sobie spisze na kartce to co jej na forum dobiorą,a na giełdzie może znaleźć jakiś sklep z jej okolicy gdzie mieszka i jej tam z tych części złożą kompa.Zawsze też można cenę potargować.