Gdzie WMP 10 trzyma obrazek okładki albumu?


(korkodyl) #1

Mam pewien album, w którym było zdjęcie okładki płyty i po uruchomieniu w WMP 10 okładka się wyświetliła w oknie odtwarzacza. To jest normalne.

A teraz zagadka. Usunąłem plik .jpg z folderu albumu a WMP ciągle pokazuje tą okładkę po odpaleniu jakiegokolwiek utworu z tego albumu. Nie chcę tego obrazka! Gdzie on siedzi? Próbowałem już wszystkich znanych mi metod na pozbycie się tego ale niestety zawiodły.

Pliki tmp usunięte, rejestr wyczyszczony a ten obrazek ciągle jest! Pomocy!

edit:

Zapomniałem, system win XP pro SP2.


(pakeroso) #2

A spróbuj poszukać w katalogu z utworami.

Oczywiście zaznaczona opcja "Pokaż ukryte pliki i foldery" oraz odznaczona "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego" :wink:


(fiesta) #3

Najprawdopodobniej okładka jest pobierana z bazy CDDB w internecie.


(korkodyl) #4

@pakeroso: Okładki nie ma w katalogu z albumem ani w głównym katalogu z muzyką, ani nigdzie indziej. Przeszukałem cały dysk! Znam nazwę tego pliku .jpg. Oczywiście pliki i foldery ukryte i systemowe widoczne.

@fiesta: Ta opcja jest wyłączona w WMP, poza tym odtwarzacz jest zablokowany w firewallu, więc ta możliwość odpada.

Zauważyłem, że po odpaleniu tego albumu odtwarzacz tworzy foldery w lokalizacji: Documents and settings\user\Ustawienia lokalne\Temporary internet files\Content.IE5 i tu w kilku folderach znajduje się ten obrazek pod kilkoma przypadkowymi nazwami. Usunięcie historii w IE usuwa te pliki jednak po każdym odpaleniu tego albumu są tworzone nowe. To samo po ręcznym ich wywaleniu.

Nawet wyłączyłem przywracanie systemu i nic, WMP uparcie odtwarza te pliki tymczasowe i pokazuje okładkę. :?

Dzięki za porady! Czekam na inne pomysły.


(Olixxx94) #5

Możliwe, że okładka jest po prostu wpisana w tagi tego pliku, a więc wtedy nie potrzebuje osobnego pliku .jpg, aby odtwarzacz pokazywał tą okładkę. W Winampie powinieneś usunąć tą okładkę odtwarzając plik w w/w odtwarzaczu i wtedy PPM na nazwę piosenki->Wyświetl informacje o pliku...->Zakładka Okładka Albumu-> Klik na przycisk Usuń. Myślę, ze to powinno pomóc.


(korkodyl) #6

Olcia! Jesteś geniuszką! Tak właśnie było!

Nigdy nie używałem Winampa na swoim komputerze, bo zwyczajnie mi nie odpowiada. Teraz zainstalowałem, usunąłem tagi i WMP nie wyświetla okładki!

Dzięki wielkie! :bukiet: