Gdzie WMP 10 trzyma obrazek okładki albumu?

Mam pewien album, w którym było zdjęcie okładki płyty i po uruchomieniu w WMP 10 okładka się wyświetliła w oknie odtwarzacza. To jest normalne.

A teraz zagadka. Usunąłem plik .jpg z folderu albumu a WMP ciągle pokazuje tą okładkę po odpaleniu jakiegokolwiek utworu z tego albumu. Nie chcę tego obrazka! Gdzie on siedzi? Próbowałem już wszystkich znanych mi metod na pozbycie się tego ale niestety zawiodły.

Pliki tmp usunięte, rejestr wyczyszczony a ten obrazek ciągle jest! Pomocy!

edit:

Zapomniałem, system win XP pro SP2.

A spróbuj poszukać w katalogu z utworami.

Oczywiście zaznaczona opcja “Pokaż ukryte pliki i foldery” oraz odznaczona “Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego” :wink:

Najprawdopodobniej okładka jest pobierana z bazy CDDB w internecie.

@pakeroso: Okładki nie ma w katalogu z albumem ani w głównym katalogu z muzyką, ani nigdzie indziej. Przeszukałem cały dysk! Znam nazwę tego pliku .jpg. Oczywiście pliki i foldery ukryte i systemowe widoczne.

@fiesta: Ta opcja jest wyłączona w WMP, poza tym odtwarzacz jest zablokowany w firewallu, więc ta możliwość odpada.

Zauważyłem, że po odpaleniu tego albumu odtwarzacz tworzy foldery w lokalizacji: Documents and settings\user\Ustawienia lokalne\Temporary internet files\Content.IE5 i tu w kilku folderach znajduje się ten obrazek pod kilkoma przypadkowymi nazwami. Usunięcie historii w IE usuwa te pliki jednak po każdym odpaleniu tego albumu są tworzone nowe. To samo po ręcznym ich wywaleniu.

Nawet wyłączyłem przywracanie systemu i nic, WMP uparcie odtwarza te pliki tymczasowe i pokazuje okładkę. :?

Dzięki za porady! Czekam na inne pomysły.

Możliwe, że okładka jest po prostu wpisana w tagi tego pliku, a więc wtedy nie potrzebuje osobnego pliku .jpg, aby odtwarzacz pokazywał tą okładkę. W Winampie powinieneś usunąć tą okładkę odtwarzając plik w w/w odtwarzaczu i wtedy PPM na nazwę piosenki->Wyświetl informacje o pliku…->Zakładka Okładka Albumu-> Klik na przycisk Usuń. Myślę, ze to powinno pomóc.

Olcia! Jesteś geniuszką! Tak właśnie było!

Nigdy nie używałem Winampa na swoim komputerze, bo zwyczajnie mi nie odpowiada. Teraz zainstalowałem, usunąłem tagi i WMP nie wyświetla okładki!

Dzięki wielkie! :bukiet: