Gdzie wziąć najtaniej kredyt?

No właśnie pewnie są na forum osoby którym takie rzeczy są nie potrzebne i maja duże konta w banku ale niestety ja się do nich nie zaliczam… :slight_smile:

co prawda mam pewną sumę pieniążków ale nie wystarczalną. Chciał bym wziąć kredyt w wysokości mniej więcej 3.000 zł

Gdzie będzie najmniejsze oprocentowanie, koszta ubezpieczenia i rozpatrzenia obsługi i tak dalej.

Czy może ktoś może polecić z własnych doświadczeń jakiś bank czy coś innego…

Pomóżcie jesteście w stanie :slight_smile:

Pozdrawiam! :slight_smile:

A sam nie możesz pochodzić po bankach lub firmach specjalizujących się w pożyczkach :roll:

http://www.bankier.pl/ :evil:

Złączono Posta : 03.12.2006 (Nie) 16:37

dokładnie !!

to jest forum komputerowe a nie finansowe !!

:evil:

Złączono Posta : 03.12.2006 (Nie) 16:39

dodam jeszcze że koszt kredytu zależy od wielu czynników !!

nawet od tego w jakim sklepie go bierzesz !

bo często duże sklepy mają podpisane umowy z bankami na korzystniejszych dla klijenta warunkach !

Zawsze najlepsze waruki oferują banki dla swoich klientów , jeżeli posiadasz konto w jakimś banku to prawdopodobnie tam bedzie najlepsza oferta , jeżeli weźmiesz pożyczke w innym banku niż masz konto to bez poręczenia innej osoby nieobędzie się, natomiast brania pożyczek w innych “providerach” bez poręczenia nie polecam bo oszkubią Cię “na wstępie” czyli przy 3 tyś pobiorą zabezpieczenie (odstetki+koszty kredytu) “od ręki” w zależności od ilości rat może to być kwota w wysokości 400-800zł więc o tyle mniej dostaniesz pożyczki.

Jeżeli uwierzyłeś że kredyt w sklepie jest “tańszy” niż bezpośrednio

w Banku, to znaczy że jesteś jednym z tych którym udało sie

ten kit wcisnąć. Gratuluję wciskającym !!

gina nie przesadzaj, bo są sklepy które w ramach powiedzmy promocjii oferują towar na kredyt bez odsetek i osobiscie już kilka rzeczy w taki sposób kupiłem , przeważnie są to kredyty krótkoterminowe max do 10 miesięcy , i jak narazie nie zrobili mnie w przysłowiowego “konia” bo tyle ile kosztował towar dokładnie taką samą sumę mam do spłacenia , ostatnio można było kupić towar na raty bez odsetek w sklepach które współpracują z bankiem Cetelem, inną sprawą są ceny w sklepach i zapewne jak i sklep tak i bank sprzedając nawet bez naliczania odsetek i tak mają ze sprzedaży wysokie zyski , najlepsze jednak ceny mają sklepy internetowe w których to sklepach ceny towarów są niższe 20-25% jak w normalnym sklepie.

i widzisz … nieznasz się a gadasz :?

ja nie mówię że wszędzie rtak jest ale uwierz że czasem tak bywa !

zawsze należy pójść do sklepu i się dowedzieć "co i jak "

bo nie kiedy naprawde da się uzyskać korzystny kredyt …

no ale nie stety ty “szufladkujesz” wszytskie tego tupy oferty do jednego worka …

dlatego zastanów się do kogo te słowa do mnie czy do ciebie …

x-awier** author_vision** nie chcecie to nie odpowiadajcie… Nie podoba Wam się to nie zmuszam tak ciężko pojąć?

Jak bym się nie dowiadywał wcześniej to w ogóle bym takiego tematu nie założył ale pomyślałem że ktoś z własnych doświadczeń może podpowiedzieć bo kogo lepiej zapytać jak osoby które wzięły kredyt… A jeżeli akurat Wam nie pasuje że założyłem taki temat to chce kasę na komputer, teraz się polepszyło i ulżyło?

Za normalne wypowiedzi serdecznie dziękuje i pozdrawiam :slight_smile:

szakal175

ty udajesz albo naprawdę nic nie kumasz ;/

musisz sam się udać do banku sklepu i sie dowiedzieć !!

wszędzie są inne warunki kredytowania i my tu na forum nie wiele możemy tobie pomóc !!

zrozum to chłopie ! :evil:

Żal mi Ciebie, jak odwiedzisz tylko jeden sklep, albo sklepy

obsługiwane przez grupę bankową to mozna dać sie nabrać !

Jak byś dokładnie się przyjrzał tzw towarom na kredyt bez odsetek

to byś zauważył prosty mechanizm: odsetek nie ma -fakt,

ale cena towaru jest automatycznie zawyżona o około 150-200zł

na każdym 1000zł wartości - w porównaniu z ceną u konkurencji,

lub ceną sprzed promocji i ten sposób robią Cię konisia , ihaha !!

Własnie że się mylisz , zanim coś kupie najpierw sprawdzam cene w sklepach internetowych , a że czasami wolę kupować na raty nawet tańszy sprzęt to staram sie kupić w normalnym sklepie (mniej formalności z załatwieniem kredytu jak w sklepie wysyłkowym) podam udokumentowany przykład takiego drobnego zakupu oczywiście na raty i jeżeli stwierdzisz że przepłaciłem co najmniej te 15-20% to obiecuje że już nigdy nie kupie nic na raty w ofercie zero %(oczywiście proszę o linka do tańszej oferty przedstawionego towaru uwzgledniając 15-20% zwyżki odnośnie tej sugestii

)

jak można wywnoskować z daty zakupu tego towaru to był on nabyty 5 miesięcy temu więc obecnie powinien być znacznie tańszy. tak dla przykładu sklepy porównawcze z ceną dzisiejsząhttp://www.skapiec.pl/site/cat/334/comp/89272

i oczywiście udokumentowane moje obużenie co do powyższego posta

e710e5699eb16802m.jpg

jeżeli nie bedziesz miał/a do czego się dopczepić to zapewne zasugerujesz że jednak przepłaciłem o te drobne 14zł ubezpieczenia kredytu.

A może jesteś pracownikiem jakiegoś banku? w takim przypadu nie mam żadnych pretensjii do Ciebie że uparcie bronisz swojego pracodawce, ale kiedyś miałem pewnego kolege który pracował dla pewnego znanego “providera” ale to był tak uczciwy człowiek że wręcz odradzał klientom brania porzyczek udzielanych przez niego , wkoncu zrezygnował z tej pracy bo już dalej nie mógł scierpieć że to on przyczynia się do wyzysku ludzi.

Chyba też zabiorę głos (brałem kilkanaście kredytów w tym między innymi mieszkaniowy a więc doświadczenie mam)

Po pierwsze wszyscy pominęliście coś takiego jak zdolność kredytowa (w każdym banku/instytucji finansowej jest inaczej liczona) a bez tego nie dostanie się kredytu.

Po drugie kredyt gotówkowy zawsze będzie wyżej oprocentowany niż kredyt na konkretny cel.

Po trzecie umowę trzeba czytać bardzo dokładni a w tym fragmencie umowy Zbycha1 jest napisane że rzeczywiste roczna stopa oprocentowania (APR) wynosi 11.94% + ubezpieczenie a więc kredyt nie był bezpłatny.

A tak na marginesie to ja mam bardzo złe doświadczenia z Lukas Bankiem.

umowe przeczytałem dokładnie , podpisałem się pod nią i podpisał się pod nią również przedstawiciel banku , reasumując- koszt urządzenia 269zł do tego odsetki umowne 0,04zł i ubezpieczenie 14,16zł co razem daje 283zł20gr , nie zauważyłem w tej umowie aby zostało doliczone oprocentowanie APR , symulacja spłaty wyraźnie sugeruje spłate kredytu w wysokości 10x28,32zł=283zł20gr. na taką kwote zgodziłem się ja jak i przedstawiciel banku kwitując to podpisami, więc w tej chwili bank nie ma prawa doliczyć sobie oprocentowania APR skoro tego nie uczynił odrazu. A w powyższym moim poście chciałem tylko udowodnić gina że jednak na raty można kupić sprzęt w dobrej cenie jak również to że nie kupuje pochopnie w pierwszym lepszym sklepie.

Oczywiście że można tylko czasami banki zastawiają pułapki w postaci różnych dodatkowych kosztów i trzeba bardzo dokładnie przeczytać umowę, a o tej opłacie przeczytałem w twojej umowie i chyba nie pierwszy raz bierzesz kredyt w Lukasie a bank inaczej traktuje klientów którzy brali już kredyt i regularnie spłacali raty a inaczej nowych.

Wiesz, strasznie nie lubię tzw teorii spiskowej i szukania ukrytych

porozumień pomiędzy monopolistami na rynku ale ceny towarów AGD

w PL dziwnym trafem są ok. 20-30% droższe niż w Niemczech

gdzie mam praktycznie codzienny dostęp i możliwość porównania.

Wrając do Twojego zakupu - przy dzisiejszym koszcie kredytu w koncie

(nie jestem pracownikiem żadnego banku !) jaki mam czyli <6% realnie

w Twoim wypadku będzie to suma ca 13zł i o taką kwotę toczy się gra.

Ubezpieczenie niby dobrowolne ale gdy nie wyrazisz zgody to robią

problemy. Mogę patrzeć na to chłodnym okiem bo życie nie zmusza

mnie do brania na raty.

PS Zgodnie z powiedzeniem:

Za darmo jest tylko ser w pułapce na myszy !!

Nie zapominaj że istenieje coś takiego jak internet i każdy może sprawdzić/porównać ceny towarów praktycznie w każdym miejscu/sklepie na ziemi

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/410253_-si-18890-braun.html