Gdzie założyć bloga?

Pytanie jak w temacie.

Lepiej skorzystać z jakichś serwisów serwujących modyfikowalne gotowce, czy lepiej znaleźć darmowy hosting i pobawić się samemu w te klocki?

Zależy mi na możliwości robienia back-upów. Tak aby w razie jakiejś awarii, zamknięcia serwera mógłbym przenieść się ze śmieciami gdzie indziej.

Ave

to raczej ta druga możliwość. Jakiś darmowy serwer + np. wordpress

Serwery drogie nie są, dasz 40zł i masz na rok spokój. Bez reklam, praktycznie bez awarii :wink:, tanie są zue

Ja miałam po przyjacielsku za free u przyjaciela na serwerze- i szczerze mówiąc było lepiej niż na jakimś serwisie typu onet, interia, etc.

Ale też ważne na czym Ci zależy- żeby pisać tylko dla siebie czy dla ludzi, czy dla ‘komciów’ :wink: Na serwerze będziesz miał problem z czytelnikami jeśli chcesz pisać coś głębszego.

blogownia.pl

sam kiedyś sobie tam założyłem stronkę ( nie bloga )

ja polecam www.blogspot.com - nie ma reklam, można edytować kod html bloga, same plusy

Załóż sobie na Blogspocie. Za darmo i nikt Ci go nigdy nie usunie (nawet jak o nim zapomnisz). Nie ma problemów z transferami, z tym, że na coś brakuje miejsca, albo że baza się wysypała. Jeśli bardzo chcesz, to możesz pod niego podpiąć własną domenę (choć według mnie to zbędny fajerwerk; jak domena wygaśnie, to blog i tak będzie działał).