Gdzie zgłosić sprzeciw przeciwko wyświetlaczom glossy?

Tak, jestem pewien.

@szczepaniak

Nie wiem, czemu nadajesz o tym podświetleniu - może przeczytaj uważnie moją odpowiedź.

Chciałbym, aby mój problem polegał na braku możliwości podłączenia drukarki.

Innych urządzeń tego typu nie było na rynku i do dziś konkurencja raczej słabo wypada (szczególnie cenowo) - miałem IPad-a.

Informacji co do takiego wpływu na mój wzrok raczej nie sposób było znaleźć.

No akurat nie chce mi się wierzyć, że akurat na takiej matrycy Ci się wzrok popsuł, a na innej by się nie popsuł. Co do tego, ze szyba ma w jakiś sposób oszukiwać wzrok… rozumiem, że przez okno, bo tu dopiero są kolosalne różnice… oślepnąć można :stuck_out_tongue:

jeżeli chodzi o oczy i komputer to głównie problem jest taki, że:

  1. Oczy są skupione cały czas na czymś blisko, więc cały czas działa akomodacja i się mięśnie oka męczą.

  2. Rzadziej mrugamy, więc oczy wysychają

Oprócz tego wiadomo, że jak są różnego rodzaju refleksy to wzrok się bardziej męczy, bo ciężej się czyta, ael rozumiem, ze jak ktoś korzysta z takeigo ekranu gdzie łątwo o refleksy to ustawia go tak, żeby ich nie było.

Tylko bardzo jestem ciekaw jak chcesz to udowodnić ??

Pierwszy lepszy papuga z brzegu, z palcem w … obali twoją argumentację z marszu. :wink:

Nawet jakbyś pozwał Apple to myślisz że taka firma nie ma wynajętych najlepszych prawników? Pokazali by głupi papier, że matryce spełniają wszelkie wymogi, normy bezpieczeństwa i rozmowa by się na tym by skończyła. Odtwarzacze mp3 też są szkodliwe dla ludzie, są ustalone pewne normy dotyczące głośności tych urządzeń tego producenci się trzymają identycznie jest z innymi produktami

sorry no ale jesteś tu anonimowy … poprostu chciałbym żeby było jasne czym to grozi

Akurat nie wszyscy. Ja mam MP3 no-name (takie niebieskie) i gra głośniej od wszelkich Creativów czy Cowonów(ale za to one mają lepszą jakość).

Nie zapomnij, że użytkownicy często domowymi metodami “podkręcają” głośność w MP3 i w telefonach.

No-name, nie ma co się dziwić - gdyby mieli kontrolować każdego chińczyka, to by nie wydoili :wink:

Moim zdaniem nadal jest za głośno, ale osobiście mi to nie przeszkadza, bo sobie po prostu ściszam. Szkoda, że inni sobie marnują słuch :wink:

taaak wiem :slight_smile: sam w SonyEricssonach zmieniałem sterowniki by grało głośniej :stuck_out_tongue:

szczepaniak5315 , przestań wreszcie bezsensownie cytować całe posty !!

Następne takie praktyki zakończą się ostrzeżeniem …

A konsultowałeś się z okulistą, który stwierdził związek z używaniem wyświetlacza glossy a pogorszeniem wzroku? Czy nie są to jedynie przypuszczenia? Jeśli faktycznie z powodu użytkowania złego monitora wzrok uległ takiemu pogorszeniu to należy Ci się odszkodowanie, które uzyskasz w sądzie, od producenta. Również taki produkt zostanie wycofany z obszaru UE.

Podaj więcej informacji. Czy do pogorszenia wzroku przyczyniły się inne czynniki, inne problemy zdrowotne prócz krótkowzroczności?

Wiele osób korzysta z monitorów z błyszczącą matrycą i dodatkową szybą, w tym również ja, i chcieliby wiedzieć czy takie monitory są bezpieczne.

Powszechnie jest wiadomo np. o słuchawkach do-bębenkowych lub Creativ-a, które psują słuch; o telewizorach/kinie 3D, ale o tabletach i ekranach Glossy raczej ja się nie spotkałem.

Bardzo proszę jeśli komuś te ekrany również chociaż męczą wzrok to bardzo proszę o zgłoszenie (prosty mail) pod adres: dnr@uokik.gov.pl

Dziękuję wszystkim z góry.

#-o A wiesz jak kineskopowe telewizory psuły wzrok?.. Baa wytwarzały nawet silne promieniowanie. A używaliśmy je ho ho i jeszcze więcej… Nie ma rzeczy nie szkodliwych.

słuchawki do-bębenkowe? ;]

jeżeli chodziło o dokanałowe to jak ze wszystkim- zależy od jakości. Porządne dokanałowe będą jak najbardziej ok, tyle że takie oczywiście swoje kosztują.

Możesz podać jakieś dowody ;)? Zawsze mi się wydawało, że słuch się psuje od głośności słuchanych utworów, a nie czy sobie słucham na tanich pchełkach za 5zł z targu czy za 500zł ze sklepu dla audiofilów. Myślałem, ze to wpływa tylko na odbiór, że gra ładnie, czysto, bla bla bla - a nie, że się mniej wzrok psuje :wink:

Oczywiście jak masz jakieś artykuły, to z normalnej stronki a nie z jakiegoś audiofilowskiego forum gdzie uważają, że kabel zasilający za 3000zł wpływa na jakość dźwięku…

Nie mam dowodów, bo to informacje z zajęć tylko. Ogólnie chodzi o to, że takie dokanałowe muszą być bardzo precyzyjnie wyprofilowane i poprawnie założone (raczej rzadkość), żeby dźwięk był kierowany w uchu w odpowiednie miejsce. Nie sądzę, żeby w ‘pchełkach za 5 zł’ się takimi szczegółami, których to przecież na pierwszy rzut oka nie widać się przejmował, więc trochę ‘rosyjska ruletka’. Idealne byłyby słuchawki odlewane pod konkretne ucho, ale to wiadomo, że kosmos trochę, więc imo przynajmniej trzeba jakieś dobrej jakości, dopasowane seryjne. Ja sam nigdy takich nie kupowałem, to sie nie interesowałem, ale z tego co rozmawiałem z osobami korzystającymi z takich słuchawek to sensowne możliwość dopasowania zaczynają się w modelach z 3-cyfrową ceną.

Jeżeli chodzi o głośność to akurat nie jest problem, wręcz przeciwnie- tak jak w zamkniętych słuchawkach- można po prostu słuchać ciszej, bo lepiej izolują od otoczenia. Tak, ze wiem, że wszystko szkodzi i życie jest niezdrowe, a żeby sensownie muzyki posłuchać to słuch jednak trzeba nieco nadwyrężyć i nic się na to nie poradzi :slight_smile:

Napisz w końcu co sie stało z Twoimi oczami przez ten wyświetlacz …

Oczywiście, że to nie przez wyświetlacz typu “glossy”. Jeśli nawet to jego wina, to też nie powód żeby zakazywać - należysz do paru pechowców na świecie, którym się to przytrafiło. Któż będzie wprowadzał zakaz dla paru osób?

Powiększyły się i wybuchły … a co się może stać z oczami?! Ślepota.