Gdzie znajdę plik z biosem?


(Ace Ventura) #1

Witam szukam pliku z biosem, nie wiem czy znajduje się on w windowsie czy trzeba znaleźć w internecie. Takie informacje wyświetla mi everest:

30029d18260b6a47med.jpg


(marcin82) #2

Popraw ten obrazek - link nie pokazuje tego obrazka. Wyślij go na serwer:

http://imageshack.us/ . Na forum wstawiaj tylko linki.

Chcesz zrobić upgrade BIOS? Odczytaj dokladny model płyty głównej i wpisz w Googlach "model płyty głównej bios download". Czy po "flashowaniu" biosu oczekujesz jakichś nowych funkcjonalności komputera? W razie przerwy w dostawie prądu w trakcie upgrade'u czeka Cię serwis i wymiana kości BIOS na płycie głównej.


(MaRa) #3

Plik z biosem znajduje się w pamięci flash na płycie głównej, to program obsługujący płytę główną pomiędzy naciśnięciem włącznika a rozpoczęciem ładowania systemu operacyjnego. Płyta jest sterowana mikroprocesorem, a ten by w ogóle działać musi mieć jakiś program do wykonania, to nie radioodbiornik mogący działać wyłącznie dzięki sprzętowi.

Nowszy można znaleźć tylko na stronie producenta płyty głównej.


(Ace Ventura) #4

poprawiam obrazek: beztytuutb.jpg

Uploaded with ImageShack.us


(Pan Ziombl) #5

polecam odpuszczenie sobie grzebania w biosie skoro nie znasz podstaw


(Michal Kolatek) #6

Jak zaczynasz od takiego pytania to lepiej sobie odpuść lub zawołaj kogoś kto się na tym zna, i po co chcesz to robić, komp nie przyspieszy o np 20%, nowy bios dodaje gł obsługę nowych proców. Jak sugerujesz się tym: BIOS systemu jest starszy niż dwa lata. To przeczytaj drugie zdanie Uaktualnij go jeżeli trzeba.

Jak masz zamiar płacić (bo tak się pewnie skończy) w serwisie za programowanie kości to czytaj:

http://ocforum.pl/showthread.php/10313- ... %C3%B3wnej

http://www.opoka.org.pl/varia/internet/bios.html