Gdzie znajde pliki z uaktualnieniem WIndows 8.1 z WinStore

Witam

 

Temat może trochę mylący ale nie wiedziałem jak to inaczej ubrać w słowa, sprawa wygląda tak, że w firmie, w której pracuję jest kilkanaście laptopów pracujących pod Windows 8, dostałem je, żeby zoptymalizować ich działanie no więc przede wszystkim wypadałoby system zaktualizować do Windows 8.1 update 1, ale ponieważ takich laptopów mam kilkanaście to nie uśmiecha mi się każdorazowo ciągnąć  Windows 8.1 z Windows Store, raz ze względu na czas a 2 stosunkowo wolne łącze bo 10 Mb/s do tego podzielone na lekko licząc jakieś 100 komputerów, więc domyślacie się pewnie jak chodzi to w godzinach szczytu ;). Dlatego chciałbym pobrać instalkę z Windows store raz i skopiować pliki wynikowe na jakiegoś pendrive czy udział sieciowy a następnie już znacznie szybciej wkopiować raz pobraną zawartość na resztę komputerów, tylko nie wiem gdzie znajdę pobrane z Windows Store pliki i jak potem podać systemowi te pliki by nie trzeba było ich powtórnie ściągać? Wiem oczywiście, że najlepszym byłaby czysta instalacja ale ze względu na dużą ilość danych na tych komputerach niestety muszę się bawić z uaktualnieniami.

Coś na ten kształt: http://www.wintips.org/download-install-windows-8-1-update-1-standalone/ ?

czy aby napewno zrozumiałeś mój post? Pytałem o zgranie plików uaktualnienia z Windows 8 do windows 8.1 pobieranych przez windows store a nie o instalację Windows 8.1 update 1 offline…

Nie są pobierane z windows store - fakt. w commentach masz info, że działa z win 8 oraz skrypt do szybkiej instalacji. Zasugerowałem się “by nie trzeba było ich powtórnie ściągać” i opisem dalszych kroków.

A ściągnięcie plików z windows store i bieganie z pendrive, to nie jest instalacja offline?

ale zaczekaj :wink: bo albo ja Cie nie rozumiem albo ty mnie… zakładam, że wiesz mniej więcej na czym polega upgrade do windows 8.1 z windows 8? To jest inny, nowy system. microsoft w swoim geniuszu wymyślił sobie, że sposobem na aktualizację istniejącego Windows 8 ma być wejście do sklepu Windows Store i pobranie z tamtąd uaktualnienia, które następnie jest instalowane. To co Ty podałeś to opis instalacji aktualizacji Windows 8.1 update 1 a nie opis aktualizacji Windows 8 do Windows 8.1 - dla jasności Windows 8.1 update 1, którego dotyczy podlinkowany przez Ciebie artykuł instaluje się na Windows 8.1, nie zaś na Windows 8.

Raczej nie ma takiej możliwości. Tak samo jak byś chciał zainstalowaną apkę na andku z google play przesłać komuś na telefon. Po prostu się nie da.  

A napisałeś zapytanie do MS?

Myśle, że jakiś sposób na to istnieje. Przecież nie uraczyliby wielkich korporacji, korzystających z ich systemu takim pasztetem.

Spróbuj, moze sie czegoś dowiesz.

Ja niestety nie miałem w Sklepie aktualizacji z W8 do W8.1. M$ zapewniał, że wszyscy dostaniemy taką aktualizację w sklepie, lecz nie każdy ją dostał. A czy na komputerach, masz pobrane wszystkie wymagane aktualizacje?

Tak kontaktowałem się z ms, odpowiedź pozostawię bez komentarza. "skoro pan ma tyle komputerów to trzeba kupić nową licencję do Windows 8.1,dla każdego komputera, uaktualnienie ze sklepu jest dla pojedynczego komputera a nie dla korporacji, od tego ma pan licencje grupowe

Bezsensowne odpowiedzi M$ zawsze były.

Bożżż. Patrząc na to co Ci napisali z MS to tracę wiarę w ludzi. A tak w temacie to instaluj codziennie na każdym komputerze najnowszą wersję windowsa czyli 8.1 i kilka dni i masz. W czasie od założenia tego twojego posta zdążyłbyś zaktualizować 8 komputerów…