Gdzie znajdę schowek w systemie xp

(Beata Anna1) #1

szukam schowka,od razu mówię że naciskałam Start-uruchom-clipbrd i pokazuje się komunikat że nie ma czegoś takiego.natomiast jak wciskam CCleaner to w czyszczeniu go widać,pomóżcie bo mi już włosy siwieją :smiley:

(Cedar) #2

Nigdzie nie znajdziesz bo on nie ma miejsca na dysku tylko w pamięci systemowej:

PS. Są programy do obsługi schowka, które pokazują jego zawartość.

(_nikt79_) #3

C:\Windows\System32\Clipbrd.exe - to nie tyle folder schowka co przeglądarka do wyświetlania zawartości.

(Beata Anna1) #4

niestety w folderze system32 nie mam clipbrd przejrzałam cały folder

(Bogdan_G) #5

Otwierasz Microsoft Office Word i u góry po lewej masz podgląd schowka. Cóż, schowek systemowy, to ostatnie kopiowanie do schowka. Lepszy jest programik do tego, http://gadzetomania.pl/2009/05/05/7-naj ... go-schowka bo niektóre pamiętają sporo wklejek do schowka.

(Cedar) #6

No to mam zubożony system... szukam, szukam i jakoś tego "Microsoft Office Word" odszukać nie mogę...

Uważasz, że każdy musi mieć ten program? Nie mam zamiaru instalować tej "kobyły" aby zrobić coś do czego nie jest w gruncie rzeczy przeznaczona..

(Beata Anna1) #7

dziękuję wszystkim za odpowiedzi ale odpuszczę sobie ten schowek i poczekam na fachowca-kolegę który mi wytłumaczy jak krowie na granicy,moja głowa tego nie trawi :smiley:

(Cedar) #8

To może napisz w jakim celu Ci to jest potrzebne?

CCleaner czyści obszar w pamięci RAM, w którym są dane schowka

Standardowo zawartość schowka nie jest zapisywana na dysku - robią to tylko niektóre zewnętrzne programy służące rozszerzeniu funkcjonalności schowka (np. niekasowanie tej zawartości po resecie, kilka schowków itp, itd)

(Beata Anna1) #9

mam zadanie od znajomego zrobić screen cclenera bo tak chyba nazywa się zrobienie zdjęcia bo ma mi potem powiedzieć co mogę odhaczyć a co nie żebym mogła włączyć cleanera

a podobno zdjęcie które się zrobi poprzez naciśnięcie klawisza prtsc chowa się w schowku

(Cedar) #10

Tak, ale aby je zapisać to wklej je do np. systemowego Painta lub każdego innego programu do obróbki lub podglądu grafik (zdjęć) i zapisz z poziomu tego programu.

Naciśnij PrintScreen na otwartym programie CCleaner, otwórz program Paint i w nim naciśnij klawisze " CTRL" + " V" a następnie " CTRL" + " S"

Powtarzam: zawartość schowka nie jest plikiem, to tylko "obszar pamięci" (bardzo uproszczone określenie)

Poczytaj: https://www.google.pl/search?source=ig& ... 5jPX40tciQ

(Bogdan_G) #11

Rozumiem o co chodzi. Gdy klika się w PrtSc, to uwierz na słowo, że jest skopiowany zrzut ekrany. Też tak mam. Potem otwieram painta, klikam w prostokącik zaznaczenia i naciskam prawy przycisk myszy. Z okienka, jak się pokaże, wybieram "wklej" i cały zrzut ekranu mam widoczny. Zapisuję obraz jako, wpisuje byle co, np. screen1. Potem włączam przeglądarkę i wybieram z ulubionych http://vpx.pl/ daję na wybierz pliki i z wyświetlonego panelu moich obrazów wpisuje screen1 i klikam wyślij. Po chwilce obraz na hostingu się wyświetla. Kopiujesz zaznaczone to, co wyświetli się w górnym pasku adresu, tzn klikasz prawym przyciskiem myszy na zaznaczone i wybierasz kopiuj lewym przyciskiem myszy. Wklejasz linka w okienko, gdzie piszesz posta w temacie, ale zachowujesz odstęp od tego, co wpisujesz, co najmniej jedna spacja.

(Beata Anna1) #12

chłopaki dzięki za podpowiedź ale ja pasuje za ciemna masa jestem dostanę po łbie od znajomego.wciskam klawisz"end/prtsc" na otwartym cleanerze potem otwieram painta naciskam na ten kwadrat prawym klawiszem mychy i nic.

(Cedar) #13

Nie naciskaj żadnego "kwadratu, naciśnij " CTRL" i " V" przecież pisałem Ci to wcześniej.

(Beata Anna1) #14

wcisnęłam prtsc potem otworzyłam painta wcisnęłam te klawisze o których pisałeś i niestety nic,próbowałam też naciskając wklej na pasku wyżej i miałam dwie opcje do wyboru:wklej gdzie czcionka jest szara czyli nie mogę z niej skorzystać i druga wklej z napisane czarną czcionką czyli z tej chyba mogę skorzystać.

wiem że może Was to irytuje moja niewiedza pewnie błahej rzeczy ale może u mnie nie działa ten klawisz prtsc i przez to ten problem

(Pampali) #15

Oznacza to że schowek jest pusty, czyli twoje naciskanie klawisza "end/prtsc" nie powoduje skopiowania obrazu. Zrób jeszcze raz to co napisał Cedar, ale "end/prtsc" naciśnij razem z klawiszem "Fn". Literki na klawiszu "Fn" są prawdopodobnie w takim samym kolorze jak "prtsc" (zwykle niebieskie, rzadziej pomarańczowe), klawisz "Fn" zwykle jest w lewym dolnym rogu klawiatury. Jak zadziała to napisz, wyjaśnię ci dlaczego tak trzeba zrobić, o ile sama się nie domyślisz :slight_smile: .

(Beata Anna1) #16

niestety wciskanie tych klawiszy nic nie pomaga

(Bogdan_G) #17

Najlepiej pobierz na pulpit takie malutki programik, którego się nie instaluje. http://przeklej.net/down/67975498524675 ... f167c.html NWSnap, to ode mnie "z zapasu" bo mam to wypakowane na pulpicie. Wypakowujesz, otwierasz, klikasz na nwsnap.exe, masz. Ustawiasz - narzędzia - klikasz ustawienia, auto zapisywanie, zaznaczasz automatyczny zapis, format jpeg, klikasz w trzy kropki i wybierasz moje dokumenty, potem moje obrazy i dajesz OK, zaznaczasz użyj nazwy np: "co to", zaznacz doklejaj przyrostek numeryczny, potem po lewo daj zastosuj i OK. Wyłączasz. Znowu otwierasz folder na pulpicie, najeżdżasz kursorem na nwsnap.exe i z prawego przycisku myszy wybierasz przypnij do meny start, żeby nie minimalizować tego okna, z którego chce się zrzucić screen. Klikasz na ikonę nwsnap na liście start, wybierasz dowolny obszar, a na dole zrzucaj prostokąty. Jak kursorem zaznaczysz i puścisz mysz, tak automatyczne znajdzie się screen w obrazach. Potem wyiksujesz programik, o ile nie będziesz robić kolejnych zrzutów.