Gdzie znajdę schowek w systemie xp

szukam schowka,od razu mówię że naciskałam Start-uruchom-clipbrd i pokazuje się komunikat że nie ma czegoś takiego.natomiast jak wciskam CCleaner to w czyszczeniu go widać,pomóżcie bo mi już włosy siwieją :smiley:

Nigdzie nie znajdziesz bo on nie ma miejsca na dysku tylko w pamięci systemowej:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Schowek

PS. Są programy do obsługi schowka, które pokazują jego zawartość.

C:\Windows\System32\Clipbrd.exe - to nie tyle folder schowka co przeglądarka do wyświetlania zawartości.

niestety w folderze system32 nie mam clipbrd przejrzałam cały folder

Otwierasz Microsoft Office Word i u góry po lewej masz podgląd schowka. Cóż, schowek systemowy, to ostatnie kopiowanie do schowka. Lepszy jest programik do tego, http://gadzetomania.pl/2009/05/05/7-naj … go-schowka bo niektóre pamiętają sporo wklejek do schowka.

No to mam zubożony system… szukam, szukam i jakoś tego “Microsoft Office Word” odszukać nie mogę…

Uważasz, że każdy musi mieć ten program? Nie mam zamiaru instalować tej “kobyły” aby zrobić coś do czego nie jest w gruncie rzeczy przeznaczona…

dziękuję wszystkim za odpowiedzi ale odpuszczę sobie ten schowek i poczekam na fachowca-kolegę który mi wytłumaczy jak krowie na granicy,moja głowa tego nie trawi :smiley:

To może napisz w jakim celu Ci to jest potrzebne?

CCleaner czyści obszar w pamięci RAM, w którym są dane schowka

Standardowo zawartość schowka nie jest zapisywana na dysku - robią to tylko niektóre zewnętrzne programy służące rozszerzeniu funkcjonalności schowka (np. niekasowanie tej zawartości po resecie, kilka schowków itp, itd)

mam zadanie od znajomego zrobić screen cclenera bo tak chyba nazywa się zrobienie zdjęcia bo ma mi potem powiedzieć co mogę odhaczyć a co nie żebym mogła włączyć cleanera

a podobno zdjęcie które się zrobi poprzez naciśnięcie klawisza prtsc chowa się w schowku

Tak, ale aby je zapisać to wklej je do np. systemowego Painta lub każdego innego programu do obróbki lub podglądu grafik (zdjęć) i zapisz z poziomu tego programu.

Naciśnij PrintScreen na otwartym programie CCleaner, otwórz program Paint i w nim naciśnij klawisze " CTRL" + " V" a następnie " CTRL" + " S"

Powtarzam: zawartość schowka nie jest plikiem, to tylko “obszar pamięci” (bardzo uproszczone określenie)

Poczytaj: https://www.google.pl/search?source=ig& … 5jPX40tciQ

Rozumiem o co chodzi. Gdy klika się w PrtSc, to uwierz na słowo, że jest skopiowany zrzut ekrany. Też tak mam. Potem otwieram painta, klikam w prostokącik zaznaczenia i naciskam prawy przycisk myszy. Z okienka, jak się pokaże, wybieram “wklej” i cały zrzut ekranu mam widoczny. Zapisuję obraz jako, wpisuje byle co, np. screen1. Potem włączam przeglądarkę i wybieram z ulubionych http://vpx.pl/ daję na wybierz pliki i z wyświetlonego panelu moich obrazów wpisuje screen1 i klikam wyślij. Po chwilce obraz na hostingu się wyświetla. Kopiujesz zaznaczone to, co wyświetli się w górnym pasku adresu, tzn klikasz prawym przyciskiem myszy na zaznaczone i wybierasz kopiuj lewym przyciskiem myszy. Wklejasz linka w okienko, gdzie piszesz posta w temacie, ale zachowujesz odstęp od tego, co wpisujesz, co najmniej jedna spacja.

chłopaki dzięki za podpowiedź ale ja pasuje za ciemna masa jestem dostanę po łbie od znajomego.wciskam klawisz"end/prtsc" na otwartym cleanerze potem otwieram painta naciskam na ten kwadrat prawym klawiszem mychy i nic.

Nie naciskaj żadnego “kwadratu, naciśnij " CTRL” i " V" przecież pisałem Ci to wcześniej.

wcisnęłam prtsc potem otworzyłam painta wcisnęłam te klawisze o których pisałeś i niestety nic,próbowałam też naciskając wklej na pasku wyżej i miałam dwie opcje do wyboru:wklej gdzie czcionka jest szara czyli nie mogę z niej skorzystać i druga wklej z napisane czarną czcionką czyli z tej chyba mogę skorzystać.

wiem że może Was to irytuje moja niewiedza pewnie błahej rzeczy ale może u mnie nie działa ten klawisz prtsc i przez to ten problem

Oznacza to że schowek jest pusty, czyli twoje naciskanie klawisza “end/prtsc” nie powoduje skopiowania obrazu. Zrób jeszcze raz to co napisał Cedar, ale “end/prtsc” naciśnij razem z klawiszem “Fn”. Literki na klawiszu “Fn” są prawdopodobnie w takim samym kolorze jak “prtsc” (zwykle niebieskie, rzadziej pomarańczowe), klawisz “Fn” zwykle jest w lewym dolnym rogu klawiatury. Jak zadziała to napisz, wyjaśnię ci dlaczego tak trzeba zrobić, o ile sama się nie domyślisz :slight_smile: .

niestety wciskanie tych klawiszy nic nie pomaga

Najlepiej pobierz na pulpit takie malutki programik, którego się nie instaluje. http://przeklej.net/down/67975498524675 … f167c.html NWSnap, to ode mnie “z zapasu” bo mam to wypakowane na pulpicie. Wypakowujesz, otwierasz, klikasz na nwsnap.exe, masz. Ustawiasz - narzędzia - klikasz ustawienia, auto zapisywanie, zaznaczasz automatyczny zapis, format jpeg, klikasz w trzy kropki i wybierasz moje dokumenty, potem moje obrazy i dajesz OK, zaznaczasz użyj nazwy np: “co to”, zaznacz doklejaj przyrostek numeryczny, potem po lewo daj zastosuj i OK. Wyłączasz. Znowu otwierasz folder na pulpicie, najeżdżasz kursorem na nwsnap.exe i z prawego przycisku myszy wybierasz przypnij do meny start, żeby nie minimalizować tego okna, z którego chce się zrzucić screen. Klikasz na ikonę nwsnap na liście start, wybierasz dowolny obszar, a na dole zrzucaj prostokąty. Jak kursorem zaznaczysz i puścisz mysz, tak automatyczne znajdzie się screen w obrazach. Potem wyiksujesz programik, o ile nie będziesz robić kolejnych zrzutów.