Gdzie znajdę ustawienia kolorów w Win10? (Rejestr etc.)

Cześć.

Jeśli masz problem z istniejącymi kolorami lub zmieniałeś kolorystykę to po prostu sprawdź Pulpit<PPM<Personalizuj i tam wybierz “standardowy Windows” czy coś po prostu styl z Win 10. Bo tak samo jest np. w XP zmieniasz kolor nieaktywnego okna i wybierzesz “Windows XP” (tak się kompozycja nazywa) i masz standardowe kolory. Albo w 7 miksujesz kolor i wybierzesz kompozycję “Landscape” lub po polsku “Krajobrazy” to standardowy kolor Ci się przywróci. Mimo że nie użytkuję W 10 to powinno być tak samo. Spróbuj nic nie masz do stracenia :slight_smile: Pomogłem polub :slight_smile:

Spróbuj tak jak opisałem wyżej. Czasem najprostsze rozwiązanie może pomóc :slight_smile:

Okej. Ustawiłem standardowy motyw Windowsa. Ale to i tak nic nie dało, gdyż jeśli okno jest nieaktywne, to zamiast żeby okno było w kolorystyce białej, standardowo, jest w dalszym ciągu w kolorze brązowym :slight_smile: Mowa tu o belce, otwartego okna. Win7 miałem, tak jak i XP i wiem, na jakiej zasadzie, to tam wszystko wygląda. Win10 to już inna bajka :) 

  1. Nie ma czegoś w opcjach zaawansowanych<wygląd< i kolor nieaktywnego okna? (coś mniej więcej)

  2. Albo ściągnąć kompozycję win 10 i dodać, powinien kłopot ustąpić.

 A co do rejestru to nawet jak byś znalazł klucz, ale w co wątpię to i tak nie wiadomo by było co wpisać w klucz.

 

Spróbuj 1, jeśli to nie zadziała to 2. Na deviantarcie jest dużo kompozycji do XP/Visty/7/8/8.1/10 :slight_smile:

Nimo :slight_smile:

Jak masz jeszcze jeden komputer to sobie z kopiuj kompozycję i odpal na tym co potrzebujesz. Lub stwórz nowy post z pytaniem czy ktoś udostępni Ci kompozycje z Windowsa 10 :wink:

Sprawdź tą aplikację, może tam znajdziesz coś dla siebie http://www.dobreprogramy.pl/Tweak10,Program,Windows,65225.html

@deichman dzięki za propozycję programu. Niestety, nic nie znalazłem w programie, co by mogło przywrócić kolory, do domyślnych ustawień. No nic. Przyjdzie pora reinstalacji systemu, jeśli będzie taka potrzeba, to i problem rozwiąże się. Dzięki mimo wszystko.

@paweeloss Zawsze możesz się pobawić z modyfikacją kompozycji Resource Hackerem. Modyfikacja polega tylko na zmianie istniejących bitmap. Chyba że nie chce Ci się bawić. Lub prostszy sposób skopiowanie od kogoś kompozycji lub ściągnięcie samemu z deviantartu.

No dobra. Resource Hacker, wiesz może, jak edytować pliki, odpowiadające za kompozycję?

Edytowanie jest dosyć trudne bo musisz dobrze skojarzyć co to za bitmapa i ca jaki element okna odpowiada.

Lokalizacja kompozycji: C:\WINDOWS\Resources\Themes

Skopiuj swoją kompozycję do innej lokalizacji np. na pulpit i tam edytuj.

Otwieramy kompozycję Resource Hackerem i powinno się takie coś ukazać:

192eacec16598433gen.jpg

I trzeba wybrać Bitmap a następnie kliknąć.

8b65996543df527cgen.jpg

Potem wybieramy jaki obrazek chcemy podmienić i klikamy PPM i wybieramy opcję podświetloną na czerwono na obrazku.

a94d4aef9b1f5088gen.jpg

Teraz podajemy lokalizację pliku graficznego który ma zostać podmieniony za orginał, a następnie wybieramy opcję “Replace”

c1ee0a452f25791bgen.jpg

Na sam koniec klikamy na zakładkę File i Save As… no i zapisujemy gotową kompozycję.

 

Screny pochodzą z przerabiania XP a od Visty i wzwyż powinno być coś podobnego.

 

Super. Dzięki bardzo za poradnik. 

Aktywne okno i nieaktywne okno powinno być na jedne bitmapie.