Gdzie znajduje się sterownik systemowy monitora Plug&Play


(PaPuX) #1

Posiadam monitor AGM A-17 (http://www.agm-display.com/), niestety po instalacji sterowników do grafiki monitor nie został wykryty jako urządzenie Plug&Play mimo że wcześniej działał. Teraz też działa niestety nie ma połowę rozdzielczości w których pracuje.

0f6a425ad0168f88.jpg

Dlatego że ten monitor nie potrzebuje sterowników do poprawnej pracy bo tryby są pobierane z pamięci monitora PlugPlay potrzebuje znać miejsce gdzie znajduje się sterownik systemowy monitorów PlugPlay aby wskazać go ręcznie do instalacji.


(Technik Elektro) #2

jaka karta graficzna ?? przeinstaluj sterowniki do niej.


(PaPuX) #3

Wcześniej miałem Omegi ale nie spisywały się za dobrze i zainstalowałem oryginalne ATI i jest lepiej.

Karta to Radeon 9550 256Mb

Przeinstalowanie daje te same rezultaty monitor nie jest wykrywany jako urządzenie Plug&Play i sam nie może zlokalizować odpowiedniego dla siebie sterownika ale wiem że jest nim standardowy sterownik windowsowy dla monitorów lecz nie wiem jaką ma lokalizacje aby wskazać go ręcznie.


(Technik Elektro) #4

spróbuj wymusić jakikolwiek monitor innej marki ale o tej samej przekątnej - ogólnie sterowników do monitorów nie ma są tylko infy z nazwą monitora oraz niektóre posiadają schematy kolorów dla windows.


(Jag1661) #5

driver są zazwyczaj w "Windows -> system32 -> drivers" :slight_smile:

ewentualnie -> PPM na urządzenie z żółtym znakiem zapytania -> i Aktualizuj, lub -> Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu (sprawdzić też można czy we właściwościach nie ma żadnych problemów)

w ostateczności - odinstaluj - restart systemu i niech sam go poszuka (system)

acha - profile monitorów (koloru) są w Windows-system32-spool-drivers-color)

tu: http://fuhperfekt.republika.pl/rejestr8/plug.html masz linka do strony o PnP - może się przyda :slight_smile: