Gdzie znaleźć zbuforowany film?

Nie wiem czy to dobry dział ale pytanie takie. Gdzie i czy w ogóle można gdzieś znaleźć na kompie zbuforowany wcześniej film :?: :?: :?:

Dodane 11.02.2010 (Cz) 20:44

Zapomniałem dodać że mam Mozille :slight_smile:

Tak że np oglądasz coś na youtube i chcesz to mieć na kompie później samo z siebie to nie,potrzeba do tego dodatkowej wtyczki do przeglądarki użyć lub menagera pobierań zewnętrznego żeby ściągnąć na dysk.

U mnie, pod Linuksem:

:))

jak masz mozille to polecam taki dodatek jak downloadhelper , bo tak same z siebie to tylko niektore się zachowują na dysku , jeśli coś to powinny byc w katalogu “\Temp”

Zachowują się tylko gdy je oglądasz,gdy są w użyciu,wyłączasz przeglądarke,nie ma ich.

no właśnie chyba nie do końca bo ja czasem znajdywałem filmiki w \Temp ale nie wiem czy to nie było z powodu plugin’u WMP do firefoxa …

A gdzie dokładnie znajduje się ten katalog Temp???

Katalog temp = pliki tymczasowe tworzone przez programy. Powtarzam, filmiki mogą buforować się do tego katalogu,tylko wtedy gdy oglądamy jakiś film,nie zapisują się tam,chcąc je skopiować lub odtworzyć jakiś film w katalogu temp,otrzymamy komunikat iż plik jest w użyciu.Wyłączasz przeglądarkę i buforowane filmy się kasują. Co by było gdyby każdy film oglądany przez nas sam zapisywał się na dysku? Załóżmy jakieś 10min filmiku waży czasami po 100mb, oglądniesz kilka filmów i już by musiało być kilka GB zajętego miejsca w katalogach temp… a jeśli czyścisz dysk programami takimi jak ccleaner itp to można zauważyć że katalogi temp bardzo bardzo rzadko zajmują ponad 200mb,trzeba by było tego katalogu nie czyścić miesiąc żeby urósł do tego stopnia.

A dlaczego nie??? Wszystkie zbuforowane filmiki zostają w cache przeglądarki do momentu jego czyszczenia.

I po wał pobierać coś dwa razy. I tak musisz obejrzeć dany filmik i upewnić się czy to ten właściwy, jakość itd.

XP:

IE

C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files

Opera

C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Opera\Opera\cache

Firefoks

C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox

Vista

C:\Users* i tak dalej

7

C:\Local Settings and Application Data\ itd

Całkiem przydatny jest VideoCacheView.

Zapewnia łatwy dostęp do wideo zachowanego w cache popularnych przeglądarek oraz w katalogu tymczasowym.

Umożliwia również skopiowanie plików do których normalnie dostęp jest zabroniony.

http://www.youtubedownloaderhd.com/

I masz all na HDD w HD :smiley:

Nie wiem jak u ciebie ale downloadhelper korzysta z temp, kiedy filmik się buforuje i dam pobierz to nic nie ściąga, jak filmik się cały zbuforuje to momentalnie plik jest cały pobrany, z 0 do 100% w nic, czyli korzysta z temp-a, przynajmniej u mnie się tak dzieje, na innych stronach też tak mam.

Aha. Program robi to jednym klikiem. Są jednak dowloadery, które pobierają plik níe z cache, a na nowo ze strony.

Dzięki zadziałało :slight_smile:

Dodane 25.02.2010 (Cz) 17:17

Znalazłem ten folder ale nie znalazłem w nim filmików :frowning:

Więc może miałem racje? :wink: