Gdzie znikają punkty przywracania systemu?

Już kiedyś poddawałem ten problem pod dyskusję ale jakoś nikt nie wstawił odpowiedzi. Może było to za wcześnie gdyż były to początki VISTY.

Ponawiam dziś ten temat szukając tym samym wskazówek czy podpowiedzi. Od Premiery Visty minął już jakiś czas a nawet doczekaliśmy się autorskiego suplementu w postaci Service Packa który tak naprawdę w tym konkretnym przypadku nic nie zmienił.

A teraz problem.

Otóż Tworzone przeze mnie jak i przez różne instalacje punkty przywracania systemu co kilka dni znikają z panelu i nijak już ich odzyskać nie idzie… Pozostaje zawsze jakiś ostatni albo, co zazwyczaj ma miejsce, punkt kontrolny systemu. A moich nie ma. Nigdy taki problem nie występował w XP-ku. A przecież nie mamy sie cofać tylko rozwijać.

Spece z Microsoftu swoim zachowaniem wobec klienta zasługują na miano … roku. Czyli w ogóle nie podejmują tematu.

A przecież sami tworzymy jakieś tam punkty przywracania by w razie jakieś zwałki móc wrócić do punktu wyjścia.

Od razu wykluczam tu problemy z nielegalnością czy ograniczaniem wielkości przestrzeni. Te opcje są prawidłowe.

Ciekawy jestem spostrzeżeń, opinii a może i wskazówek osób które zetknęły się z podobnym problemem.

pozdrawiam

Gajusz

Może spróbuj powiększyć miejsce na dysku zarezerwowane na przywracanie systemu :slight_smile: Wiem, że w XP-ku takie coś jest w viście - nie wiem, bo ją dawno miałem.

Do przechowywania punktów przywracania potrzeba co najmniej 300 megabajtów (MB) wolnego miejsca na każdym dysku twardym, na którym włączono funkcję Przywracanie systemu. Funkcja Przywracanie systemu może zająć do 15% miejsca na każdym dysku. W miarę zapełniania miejsca punktami przywracania funkcja Przywracanie systemu usuwa najstarsze z nich, aby zwolnić miejsce na nowe.Zapisane punkty przywracania są przechowywane do czasu wyczerpania zasobów miejsca na dysku twardym przydzielonych funkcji Przywracanie systemu. W miarę tworzenia nowych punktów usuwane są stare. Wyjściem jest powiększenie ilości miejsca na Punkty Przywracania.

W XP można to było osiągnąć np.:

PPM Mój komputer=>Właściwości=>Przywracanie systemu=>Dostępne dyski,ustawienia - zwiększyć procentowy udział

Nie wiem jak to jest w Viście bo nie używam.

A może używasz programów do czyszczenia systemu np CCleaner, czyści skutecznie i zostawia tylko ostatni punkt przywracania systemu.

Albo i masz zainstalowaną jakąś trefną aktualizację. Była podobno taka co zmieniała numer buildu.

P.S. Ja Visty nie używam (do czasu…) i jest OK. Czekam na Windows Seven.

Chciałbym podziękować kolegom. Ale większość nie doczytała do końca mojego postu. A napisałem tam

A więc zarówno przestrzeń ponad 1TB, jak i Aktualizacje (automatyczne z poziomu “Windows Update”) oraz inne rzeczy wspomagające czyszczenie nie wchodzą w rachubę.

Te rzeczy mam przetestowane i sprawdzone…

PS. Jeśli nikt nie pracował czy nie pracuje na VISTA a w szczególności na jego 64 bitowej wersji to w 100% nie jest w stanie podać rozssądnych rozwiązań.

Niemniej dziękuje wszystkim i czekam dalej, a nóż…

pozdrawiam

Gajusz

W dniu 30.06.2008 , o godzinie 21:03 został dopisany post przez gajusz

Czy nikt nie spotkał się z takim błędem, czy może ja pomyliłem Fora…

1TB na punkty przywracania systemu ? :wink:

To że tyle masz miejsca na dysku nic nie zmienia, chodzi o procent który z pojemności partycji przeznaczasz na punkty przywracania systemu.

Noż to to wiem… ! Tylko jak ten procent ustawić we VIŚCIE… Albo co za cholerstwo powoduje, że co drugi dzień zapisane punkty znikają. Dziś odpaliłem Vistę po trzech dniach i nie było już zadnego punktu przywracania, mimo, że na wyjściu takowy ustanowiłem… Fajne nie?

mam to samo.

strasznie mnie to drazni. 1 tb wolnego i przydzilonego na system.

dostalem taka odpowiedz na innym forum

"

To jest chyba zalezne

od ilosci miejsca przydzielonego do punktow przywracania. Sprobuj sobie ustawic wiecej komenda “vssadmin resize shadowstorage /For=C: /On=C: /MaxSize=20000MB”

"

zrobilem tak i dalem na inny dysk i max Size 20 gb jak tam jest wlasnie.

i nadal mam 5 punktow przywracania . najgorsze dla mnie jest to ze on sam robi nowe i nadpisuje je na moje punkty zrobione recznie. tego nie nawidze :wink:

nie potrafia mi odpowiedz na to pytanie na kilku forach wiec napisze do komputer-swiata. zobaczymy jak z tym sobie poradza !

pzdr

Nosz Kuźwa… Identycznie i ja mam… Ale nigdzie żadnego wsparcia.