Gdzie zniknęła pamięć partycji "C" systemowej - brak 10 GB

Komp zaczął zwalniać(Win XP), więc chciałem m.in. zdefragmentować partycję “C”. Okazało się, że mam ją całkowicie zapełnioną. Ale sprawdzając pojemność poszczególnych folderów okazało się, że powinienem mieć jeszcze ok. 10 GB wolnej przestrzeni z całkowitej 20 GB. We “właściwościach” partycji “C” mam tylko 1,5 GB wolnej przestrzeni, a wszystkie katalogi i foldery na tej partycji zajmują ok. 8 GB. Gdzie więc wcięło ok. 10 GB pamięci?

A liczyłeś też pliki ukryte i obszary zarezerwowane na kosz czy przywracanie systemu?

Wyłącz i włącz przywracanie systemu.

bbbb1 , Zamiast deframentować przeprowadź czyszczenie ze śmieci i plików tymczasowych. Na początek proponuję użycie CCleaner. No i wyłączenie przywracania systemu.

Wszelkiego rodzaju TEMP, Temporary internet files, prefech i śmieci różnego pochodzenia wyrzucone. Partycja potraktowana CCleanerem nie informuje o błędach rejestru, a i niezbyt dużo śmieci kasuje. Powtarzam jeszcze raz gdy sprawdzam zawartość partycji “C” poprzez “Właściwości” - prawym klawiszem myszy na dysku “C”(podczas defragmentacji to samo) wyświetla się informacja, że wolne jest tylko 1, 49 GB z 19,5 GB. Natomiast gdy otworzę partycję “C” i zaznaczę CAŁĄ zawartość to wtedy poprzez “Właściwości” okazuje się, że zawartość całej partycji ma TYLKO 8, 2 GB! !!

Zdiagnozuj co i i ile zajmuje miejsca na dysku za pomocą SpaceSniffer.

Dyzio23, tak dla potomności, włączenie i wyłączenie przywracania systemu załatwiło sprawę. I znów cieszę się 13 GB wolnej przestrzeni.