Ge-Force 6200 256mb czy 512?

Mam tę kartę od dłuższego czasu pracowałem na windowsie xp z starymi sterownikami i mi pokazywało że mam 256mb ,lecz gdy teraz zainstalowałem win. 7 i mam najnowsze sterowniki pokazuje że mam 512. To komu wreszcie ufać win xp czy win7? . Oglądałem te karty na allegro i też tam pisze że mają 512mb.

Te karty mają pamięć współdzieloną z systemowa tzw turbocache. Z tego co wiem win 7 wymaga karty która musi mieć 512mb dlatego teraz tyle jest

Poszukaj wersji 1024 i spróbuj za pomocą Riva Tuner odblokować pozostałe potoki bo to w serii 6 Geforców możliwe było.

A skąd masz takie rewelacje, że Windows 7 potrzebuje karty graficznej z pamięcią 512MB?

Minimalne wymagania dla Windows 7 co do pamięci własnej karty graficznej to 128 MB, no wiadomo, że im więcej tym lepiej.

Gdzieś mi się obiło że minimum 512 dlatego tak napisałem ale już poprawiłeś błąd więc ok :stuck_out_tongue:

Niektóre modele 6200 miały TC, tak jak igrek wspomniał. Natomiast na 99,9% masz kartę z szyną pamięci 64 bit, więc może mieć i 1GB pamięci, a GF6200 128MB/128bit będzie 2x wydajniejszy. Różnicy między 256MB, a 512MB i tak nie uświadczysz, ta karta jest za słaba by tyle pamięci wykorzystać.

tak dokładnie mam 64bit. I dzięki za odpowiedzi. I do tej kart zrobiłem wentylator, karta się nie przegrzewa ale chcę być ostrożny, tylko czy ten wentylator nie zakłóci działania kart graficznej ?

No raczej nie powinno być żadnych problemów.

a tak ogóle to o co chodzi z tymi potokami, podkręciłem troszkę tą kartę w Riva Tuner ale co to są te potoki ? :x

Potoczna nazwa jednostek w chipsecie karty graficznej zajmujących się przetwarzaniem pikseli obrazu - nadawaniem im koloru odpowiedniego do ich położenia na obrazie. Karta graficzna może w jednym cyklu zegarowym jednocześnie renderować tyle pikseli, ile ma potoków renderujących. Karty z większą liczbą potoków są najczęściej wydajniejsze od ich odpowiedników z mniejszą liczbą potoków.

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenz … _6200.html

Z tego co pamiętam, kastratów z 64-bitową szyną nie dało się modować.