Gecube 9550 a stara płyta msi

witam syćkich :slight_smile:

na wstępie króciutki opis sytuacji:

posiadam starego ( :lol: ) kompa

Athlon M4 Thunderbird 900MHz

płyta główna MSI na chipsecie VIA KT133/A (model: MS-6330), AGP x4

struśkie 133-MHz’owe SDRAMy - w sumie 512MB

słabiuśkie GeForce’a 2MX-400 64MB 128bit

jedyną możliwością jako takiej reanimacji jest wrzucenie w to wszystko fajnego radeonka 9550 firmy GeCube.

teraz pytania

  1. czy ta karta w ogóle ruszy na moim kompie??

  2. dokładniej już nieco - moja płyta nie obsługuje ddr’ów (jak wyżej widać mam sdram’y), a na karcie jest 128MB w ddr’ach, albo nawet ddr2 - nie wiem dokładnie :stuck_out_tongue: - czy to się nie wyklucza??

no, panowie i panie - mam nadzieję, że mi pomożecie :wink:

A jaki masz zasilacz?

W sumie to nie ma sensu słaby proc, lepiej odłożyć te 200 zł i zbierać na coś nowszego np Sempron 2800+ za 200 zł na am2, Biostara z zintegrowaną za 250 i 512 ramu Goodram za 200, zasiłka Forton 350W THA-P 80 zł, bo w tego to nie ma sensu inwestować,

Pewnie tak, lub będą zwiechy np karta będzie 0.8 a płyta słała 1.5v na agp.

To nie ma zanaczenia, możesz mieć SDR, a karta DdR/1/2/3.

Tobi niestety nie stać mnie na ‘tyle’ części :wink:

tego radeonka mogę mieć za 110 zł, a Twoje wyliczenia to już 730 zł. po prostu nie stać mnie.

Za 110 można kupić.

Podaj dokładnie jaki masz zasilacz, bo jak kiepski to może po włożeniu karty będziesz musiał wydać 730 zł.

zasilacz kiepściuchny… ale…

codgen 250W :?

ale… w chwili obecnej w kompa mam wrzucone:

procek :stuck_out_tongue: no ale to chyba wiadomo :wink: ok. 44W ciągnie

karta graficzna - jak wyżej pisałem

dvd lg x16

cd-rom x50

dodatkowe 2 gniazda USB na karcie PCI

karta muzyczna zintegrowana

karta muzyczna na PCI

tuner telewizyjny

FDD

dysk twardy

pomyślałem sobie to wszystko tak:

radek będzie żarł pewnie więcej pamięci niż moja stara karta graf., ale odłączę jeszcze w zasadzie nie działające dvd :stuck_out_tongue: oraz kartę muzyczną na PCI i powinno starczyć. ewentualnie jeszcze się wyciągnie tuner TV i powinno śmigać.

hmmm… czy z powodu zbyt słabego zasilacza może mi wszystko szlag trafić :?: ja myślałem, że to będzie tak, że prędzej nie ruszy np. grafa albo coś w ten deseń, a nie, że od razu wszystko się sypie :open_mouth:

Do kosza.

Do zmiany na Fortona 300/400W z mocną linią +5 z allegro za 20-60 zł.

O moc tu nie idzie na Fortonie 250 pewnie nie było by problemu, ale firma codgen jedne z najgorszych zasilaczy, wymień go i to jak najszybciej, bo 730 + ~200 na dysk i ~150 na nagrywarkę taniej wyjdzie zmiana zasiłki.