GeCube 9550xt problem

Witam,

Tydzień temu stałem się szczęśliwym (?) posiadaczem nowego kompa:

AMD Athlon 64 3200+ (939)

Asus A8V deluxe

Geil 2 x 512 MB PC 400 CL 2.5

HDD Samsung SATA 160 GB

zasilacz Chieftec 360 W

i…

GeCube Radeon 9550XT

Po paru dniach błogiego szczęścia postanowiłem pograć w gierki nieco bardziej angażujące grafikę: Skoki Narciarskie 2005 (przy 2004 to samo :slight_smile: ) i Collin McRae Rally 2.0 na ustawienniach takich, którym karta powinna bez problemów sprostać. Tymczasem po jakimś czasie grania komp (nie sama gra) się zawieszał i na nic nie reagował. Co ciekawe, Republika: Rewolucja, chociaż też ma wymagania co do grafiki (na wysokich ustawieniach) nie powodowała żadnych problemów. Po zainstalowaniu najnowszych sterowników ze strony ATI, gra chodzi nieco dłużej :slight_smile: i już nie wiesza się cały komp, tylko wychodzi do Wina z informacją:

“VPU Recover zrestartował akcelerator graficzny, ponieważ nie odpowiadał na polecenia sterownika ekranowego.”

Co mogę zrobić, żeby wszystko grało (nie podkręcałem karty)?

Ostatecznie mogę spróbować gwarancji, dltego nie chciałbym nic zmieniać w biosie karty. Czy to moze być kwestia przegrzewania się karty? Jeśli tak to dlaczego - wadliwy egzemplarz czy może zasilacz nie daje rady (wątpię)?

A może to nie karta :)?

Za każdą odpowiedź będę wdzięczny (zwłaszcza jeżeli ktos ma podobną konfigurację). Z góry dzięki!

sprawdź najpierw temperatury i pokobinuj ze sterami od grafy