Geforca 2 MX 400 - problem

Witam mam problem z moją kartą graficzną, mianowicie karta po włączeniu komputera się włancza lecz monitor nie… i komputer sie zawiesza… co to może być ?

Jaki system.

W trybie awaryjnym działa .

Wejdź w tryb awaryjny przy starcie F8 i przestaw parametry wyświetlania obrazu np na 800x600x16 75 Hz,restart i zobacz,później pewentualnie zrób korekte.

A czy monitor pozostaje w trybie oszczędzania energii? Czyli dioda kontrolna miga lub ma żółty kolor? Czy w ogóle nie działa?

Witam ta: system: windows Xp i jest w stanie oszczednosci energii. Niemoge wejsc do trybu awaryjnego poniewarz sie nieda odrazu po wlaczeniu przycisku “power” monitor wogóle nie reaguje więc niemam możliwości wejścia nawet w biosa. Niewchodzi dalej i odrazu jest zawias i komputer wydaje dzwiek dlugi sygnał.

Jaki Bios? Obstawiam błąd karty graficznej. Oznacza to, iż bios nie może zainicjalizować ekranu. Jeżeli masz mozliwość, sprawdź na innej grafice by wykluczyć usterkę monitora.

dokladnie to nie wiem ale jeden z nowszysch (sprawdzalem ta karte u znajomych i to samo sie dzieje)

Czyli na pewno karta graficzna pada.

sprawdź RAMY włóż inne albo poprostu pszełóz do innego gniazda. Może dociśnij grafe mocniej :slight_smile:

Nic nie dociskaj bo możesz tylko uszkodzić gniazdo.

Kaszka, poza tym przeczytaj dokładnie co zostało napisane:

“dokladnie to nie wiem ale jeden z nowszysch ( sprawdzalem ta karte u znajomych i to samo sie dzieje )”

problem moim zdaniem lerzy po stronie sterowników do karty i odświerzania , rozdzielczości

Sprawdź monitor na innym kompie.

Pożycz karte grafiki AGP,dobrze osadź i przykręć,sprawdź kable monitora,zresetuj monitor na ustawienia fabryczne i rozmagnesuj jak opcja jest i zobacz jak odpala komp.

Jak by nie chciał normalnie odpalić,wejdź w tryb awaryjny F8 i dodaj usuń programy i odinstaluj oprogramowanie i stery starej karty lub menadzer urządzeń i odinstaluj karty grafiki wszystkie,restart kompa i komp załaduje sterownik systemowy.

Czy komputer wyłącza się jeszcze przed załadowaniem windowsa,nawet testowania pamięci nie widac ?,czy dopiero potem windows nie może załadowac sterownika ?,czy bios daje trzy piski jeden długi,dwa krótkie,patrz mój temat “Piski Biosu”,jeśli sprawdzałeś kartę w innym kompie i też tak siędzieje to najprawdopodobniej jest uszkodzona,jeśli,sprawdz jeszcze u kogoś monitor,może kabel łączący z kartą jest uszkodzony,ale ja to samo miałem ze starą kartą