Geforce 2 Ti 32 MB czy Geforce 4 MX 440 SE 64 MB?

Pytanie jak wyżej, która z tych dwóch kart jest lepsza? Muszę komuś porobić w kompie różne sprawy, a akurat mam pod ręka Geforce 2 Ti Prolinka…może byłaby lepsza niż taka poobcinana MX, która znajduje się w tamtym kompie?

Ten 4 mx jest średnio 10% lepszy od geforce 2 ti.

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=2 … tr_numer=3

Nawet biorąc pod uwagę, że to nie jest czyste 4 MX tylko poobcinana wersja? Z tego co poczytałem trochę to te SE to najgorsze modele jakie powychodziły z serii 4 MX

Chociaż w sumie, obojętnie która by nie była, to i tak będzie mniej więcej to samo-bo obie słabe

Ta SE ma obniżone takty, nie wiem jak bardzo w niej ta wydajność spada, możliwe że jest o 1-3% lepsza od 2 Ti.

ja bym brał 4MX bo to chyba jest porównywalne do 2Ti 64MB (sam taką mam w starym kompie :slight_smile: )

To w zasadzie jedno i to samo. Osobiście zasugerowałbym się jednak ilością pamięci na karcie, choć nie wiem, czy 64mb daje coś GF 4 MX.

a ja dodam tyle: na GF 4 MX 440 i pII 350 @ 600 mhz grałem w nfs underground na windowsie xp na 800x600 @ low i szło ok 20-30 fps :smiley:

a tak konkretniej, czytałem kilka testów, te karty są praktycznie takie same, różnica kilku fps na rzecz gf 4 mx 440 se, możliwe że pamieć da jej dodatkowej przewagi.

Swojego czasu miałem GF’a 2 MX400 64Mb, a brat miał właśnie GF’a 4 MX440 SE 64Mb - może nie powiem, że różnica w wydajności była jakaś zabójcza, ale faktycznie była i była zauważalna.

(dodam jeszcze, że na tym starym GFie 2 grałem w Most Wanted’a nawet, na minimalnych detalach w 1024x768 i całkiem przyjemnie się grało ;p )

GF2 to była bardzo fajna karta i nadal mam do niej sentyment. Bez problemu grałem na niej w NFS Most Wanted, Fifę World Cup 06 czy GTA San Andreas. A tak właściwie to pierwsza gra której ta karta nie podołała było Heroes V.

Może sprawdzę obie bo mam te kompy i porobię testy w video card stability test :slight_smile: Okaże się która jest wydajniejsza

Właśnie chciałem też zapytać o San Andreas, na której z tych kart on pójdzie? Bo tej osobie zależy na tej grze…a nie mam pojęcia jak pójdzie na takich staruszkach

na jednej i na drugiej w 640x480 z detalami na low-medium powinno chodzić

kumpel miał 4MX 440 i w san andreas grał bez problemu na niskich detalach i chyba 800x600 ja miałem taksamo na 2Ti 64MB śmiało możesz brać tego 4MX 440 64MB

http://img91.imageshack.us/my.php?image … lllbf6.png

Luknijcie na to jak ludziom wychodzą porównania tych kart w benchmarku na XP. Skąd się bierze taka róznica między GF 2 Ti a 4 MX?

GeForce MX 440 64mb poszukuije sterowników do tej karty prosze pisac prv lub wypowiedziec sie;) dzieki

ja miałem GF2 TI 64 MB GS i w GTA sa działało na 1024x768 i na średnich detalach ja mam problem bo kolega w szkole ma gf 4 mx i nie działają mu fajne gry w tym gta sa . Mi go szkoda bo ja niedawno miałem ten sam problem (od świąt mam nowego kompa) i chciałem mu pomuc co lepsze GeForce 2 TI 64 M GS czy GeForce 4 mx z 64mb