Geforce 210 - tęcza na ekranie

Kupiłem kartę graficzna geforce210 na ekranie pojawia się tęcza w menedzeże urzadzen pisze: "Oprogramowanie układowe systemu komputera nie zawiera wystarczających informacji, aby można było poprawnie skonfigurować to urządzenie i używać go. Aby używać tego urządzenia, skontaktuj się z producentem komputera w celu uzyskania uaktualnienia oprogramowania układowego lub BIOS-u. (Kod 35) ".Zaktualizowalem Biosa ale jest ten sam problem wersja BIOS jest z 2009 roku. Posiadam płytę główną asus m2r32-mvp,procesor AMD athlom 64 X2 6000+,wgrany windows 7 64 bity .Karta była sprawdzana w innym komputerze i działa.W moim była sprawdzana karta geforce 8500 i działa. Komputer nie widzi sterownikow wklejam kilka screenów :

fae63a8c1d3d8b1cm.jpg

5ae957acf8a735a8m.jpg

719212863ca7339fm.jpg

63ec8a77969e09cdm.jpg

b944ba83b88ba7a8m.jpg

Odinsatowałeś stare sterowniki przed instalacją tych od gf 210 ?

zainstaluj sterowniki do gf ze strony nvidii (podczas instalacji wybierz ‘czysta instalacja’ czy coś w tym stylu - usuwa poprzednie wersje sterowników)

Masz pewność, że G210 jest sprawny?

Odinstalowałem stare zrobiłem też czystą instalacje i nic nie pomoglo.

Dodane 27.06.2013 (Cz) 17:30

Tak sprawdza na innej płycie głównej

To wina kabla tylko niewiem jak go nazwac :stuck_out_tongue: tego co jest podłączony do monitora i do komputera, zmień na inny sprawny i powinno być dobrze :slight_smile:

Podobnie miałem jak ty, tylko, że ja miałem zintegrowaną kartę graficzną aczkolwiek robiło mi się to nawet na moim GeForce 7900 GT/GTO. Ja robiłem z takim czymś następująco:

-Odinstalowanie starych sterowników ew. jak sie nie chce odinstalować, to wchodzisz w folder tam gdzie masz stery (domyślnie Mój Komputer/Dysk lokalny C:/Program files/Nvidia) i zmień nazwę z Nvidia na inną, np. “stare”

-Wejdź w system32 (domyślnie mój komputer/dysk lokalny c:/windows/system32) i szukaj plików z związaną nazwą od nvidia, m.in

Nvidia, nv.

-Zainstaluj na nowo najnowsze sterowniki od producenta, w twoim wypadku jest to nvidia to wchodzisz w ten link:

http://www.nvidia.pl/content/DriverDown … pe=GeForce

+Dodam coś jeszcze, to nie jest tęcza lecz efekt widzenia na 8 bitów, podstawą są 32 bity.

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły??

Panowie widzę, że nie rozumiecie pytającego… domyślam się że żadna reinstalacja czy to na “czysto” czy poprzez “doinstalowanie” sterowników nie pomogła. Sęk w tym że karta nie powinna widzieć tak jak na zdjęciu w 4bitach. Trzeba zmienić żeby karta a raczej PCI EX dzieliło się pamięcią z innymi wejściami. Po konsultacji z pytającym dowiedziałem się że na Win XP wyświetlało błąd “To urządzenie nie może znaleźć odpowiednich wolnych zasobów, których można użyć”- kod 12. Jest jeszcze jedna możliwość że jest to wina systemu operacyjnego.