GeForce 315M i nie działające sterowniki

Witam.

Mam laptopa SAMSUNG RC510 (w google można sprawdzić parametry. Przeniosłem się z w7 64bit na XP 32 bit. Mam kart geforce 315M 1gb i pierwsze co to problem ze znalezieniem sterowników na xp 32 bit. Na stronie samsunga pobrałem sterownik do karty graficznej o nazwie: VGA(Graphics),INTEL, bo w necie nie ma sterowników do mojej karty graficznej (chyba, że jakiś kox znajdzie mi) i teraz zamiast wyświetlać mi w menadżerze urządzeń GeForce 315M to pisze : Intel® HD Graphic i teraz jak chcę zagrać np. w GTA IV to strasznie się zacina i zmniejszyła tak jak by się pamięć karty graficznej tutaj screen :http://i54.tinypic.com/148jer4.jpg. Proszę o pomoc :?

Sterownik od karty Intela nie pasuje do NVidii. Po prostu Windows Xp nie jest już wspierany.

Może będzie pasował sterownik do GeForce GT320M ze strony NVidii (ostatni to Verde Driver v266.58 WHQL), ale wątpię. Można spróbować, może w paczce będzie i dla tej grafiki.

Przypuszczam , że laptop obsługuje technologię NViDiA Optimus, jeżeli tak to przeczytaj na jakiej zasadzie to działa http://www.notebookcheck.pl/Nvidia-Opti … 496.0.html i tu zacytuję najbardziej interesujące nas zdanie w tym temacie System ten działa pod kontrolą Windows 7.

Na lapku z Optimusem owszem można sobie zainstalować XP ale rezygnujesz wtedy z tej dodatkowej karty NViDIA GeForce, czyli XP nie do gier na lapkach z systemem NViDiA Optimus.

Próbowałem już, ale nie są one zgodne z moją karta.

Czyli teraz tylko czeka mnie znowu przesiadka na w7 ?

Jak chcesz grać to nie masz wyjścia, tylko Windows 7 i nowsze :wink:

Co proponujecie wybrać 32 czy 64 bit w7 ? (wydaje mi się ze 32 ?). ?I jeszcze jedno jak miałem w7 64 bit i tak było okolo 80 procesów i pytanie czy to nie za dużo bo tak było od nowości …

Windows 7 ma dużo procesów dlatego potrzebuje więcej pamięci do działania. Proponuję Windows 7 x64 będzie widzieć powyżej 4GB Ram, a wymiana w takim lapku pamięci na np. 2x4 GB lub 2+4GB to pestka. Używasz go do gier więc im więcej ramu tym lepiej.

To siódemka 32 nie widzi więcej niż 4gb jak xpek? :expressionless:

W teorii niby widzi 4 ale w praktyce to 3 z hakiem albo 3, miałem kiedyś Win 7 32 bit. To jest ograniczenie architektury 32 bitowej i nic na to nikt nie jest w stanie poradzić. Kiedyś to wystarczało ale teraz to już nie za bardzo, jak wiesz.

diadax ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.