GeForce 6200 (256 MB) i OC - ile da się z niej wycisnąć?

Więc kupiłem ostatnio kartę graficzną GeForce 6200 i moje zapytanie jest takie czy da się w jakiś sposób coś z niej wycisnąć i czy to coś da?

Karta nie ma wiatraka na rdzeniu więc jak gram to karta ma temperaturę przekraczającą 70 stopni.

Tu są dane i standardowe częstotliwości taktowania procesora i pamięci kart graficznej.

mzbnoylkgamzmmj2mzyx.jpg

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.66 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | NVIDIA GeForce 6200 (256MB) | ModeCom 350W | LG Flatron 795FT - 17" | Karta dźwiękowa: C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100

Jak by to była wersja 128 bitowa to by dało się tą kartę zmodować na GeForce 6600 a tak to jej nie zmodujesz.

Zmień chłodzenie jak masz zamiar kręcić i zmień ten zasilacz.

Kręć co 5-10 MHz i za każdym razem sprawdzaj czy nie ma arfektów i czy się wiesza w grach no i kontroluj temperaturę.

zasilacz idzie do wymiany ale na razie nie mam na to pieniędzy.

Myślę, że jeśli dokupię wiatrak na rdzeń do grafy to bedzie już lepiej.

To wstrzymaj się z tym podkręcaniem do czasu jak zmienisz zasilacz bo inaczej będzie nie za ciekawie.

tzn? co się może stać?

próbowałem podkręcić przed przeczytaniem tego postu no i wyniki są takie że wziąłem o 20 Mhz podkręciłem procesor graficzny i jak wziąłem kliknąłem test a potem zastosuj to się komputer zawiesza. Program którego używałem to Riva Tuner.

Czego to mogą być skutki zawieszania się komputera po naciśnięciu “zastosuj” ?? Zasilacz nie wyrabia czy co? Bo karta na pewno nie bo 20 MHz to jest śmieszne taktowanie :stuck_out_tongue:

Jeśli będziesz miał szczęście to tylko restarty jeśli pecha to zaczniesz myśleć nad zakupem nowego kompa od podstaw. :slight_smile:

Miałem chyba Radeona 9200… Nie wiem, ale kupiłem sobie też taką samą.

No, inaczej lepiej nie podkręcaj.

I jak wrażenia z geforce 6200? bo szczerze mówiąc szału nie robi ale jak za taką cene jest dobra :slight_smile:

Jakie gry na niej odpaliłeś na max detal lub średnich?

na razie nie podkręcam nie mam wiatraka więc nie będę ryzykował.

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.66 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | NVIDIA GeForce 6200 (256MB) | ModeCom 350W | LG Flatron 795FT - 17" | Karta dźwiękowa: C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100

ściągnij riva tuner

włącz go

pod nazwą grafy jest szare pole

na końcu szarego pola jest kwadracik

naciśnij go

wybierz rysunek z kartą graficzną

wejdź do zakładki NVStrap

na dole kliknij install

w pci device id wybierz custom i 6600GT

w active pixel/vertex ustaw custom

kliknij customize

jesli jest pixel unit lub vertex unit nie zaznaczony to go zaznacz

Ok i zastosuj

skok wydajności o 50% w niektórych 6200

mojej nie da rady w taki sposób przerobić… :frowning: słyszałem o tym że tak można przerobić ale to wersje na PCI-Express a ja mam na AGP…

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) | ModeCom 350W | LG Flatron 795FT - 17" | Karta dźwiękowa: C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100

josiok Nie zależy czy masz na AGP czy PCI-E tylko od GPU !!

Nie robi, kiedyś tam robiła… :stuck_out_tongue:

Ja ją kupiłem jak jeszcze kosztowała ponad 200zł na allegro. :mrgreen:

Half Life 2 ładnie śmiga. Battlefield 2 wymusił kupno karty, miałem demo-Włączam i “nie działa!” To był wyraźny znak na nowy sprzęt. xD

I było widać ogromną różnicę, ilość FPS wzrosła.

On ma NV44 :confused:

@ josiok

Lepiej poczekaj, dozbieraj na nową zasiłkę i wiatrak na grafę i wtedy dawaj.

Lepiej nie ryzykować :slight_smile:

walker123

to ładnie śmigły gry Ci :slight_smile:

ja na max detal grałem już na tej grafie w:

Toca Race Driver 3 | Far Cry | Xpand Rally | Gta San Andreas | Bus Driver

na średnich:

NFS Carbon i Most Wanted <-- nie wiem ale na max detal sie zacina ;/

przecież need for speed nie ma aż takich super dużych wymagań graficznych a tu jednak ma bo się tnie na tej grafie :frowning:

Geforce 6200 zamienić w Geforce 6600 - Próbowałem ale nie ma nic do odblokowania…

wiem wiem o co biega, czytałem o tym na różnych forach i wyszło na to że na PCI-e to się tylko sprawdza.

** Freedom **

Masz racje musze zmienić zasilacz i do kupić wiatrak na rdzeń karty graficznej bo tak to nie ruszę z OC.

Chciałem podkręcić troszeczkę na spróbowanie o 5 Mhz to po kliknięciu zastosuj komputer się zawiesza na amen… czy to możliwe że coś zasilacz już od czół? I stracił stabilność?

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) | ModeCom 350W | LG Flatron 795FT - 17" | Karta dźwiękowa: C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100

posiadam taką samą karte (o zgrozo) i gdzies czytalem ze podkrecic da się chyba tylko po zainstalowaniu sterów od modelu 6200A (konkretna wersja, nie pamietam ktora), ale u większosci działalo to tylko na pulpicie, bo po wlaczeniu jakiejś gry komp się wieszał, tak jak po podkręcaniu ze sterami od 6200. tez myslalem swoją teraz troche podkrecic bo PES 08 charczy, a temp. na karcie mam w sumie niedużą bo przy grze nie przekracza 45 stopni (chlodzenie pasywne i “zamontowany” wentylator).

dodgers a jaka chodzi ci ten pesik dokładnie?? nawet na minimum nie smiga>?? bo tez mam zamiar posmigac jutro w pesa

na low w rozdzialce 1024x768 chodzi przyzwoicie. na srednich troche klatkuje. moze to wina procka bo mam athlona 1,7, nie wiem, zamieram sie pozbyc tego calego sprzetu, bo teraz to z nim nie ma przyszłości…

W Test Drive Unlimited to już nie pograsz na średnich a nawet na niskich będzie się przycinać, pewnie na NFS Pro Street to samo będzie ;/

No nie wiem ja miałem Athlona XP 1.4 Ghz GeForce’a 5200FX 128 mb na rodziałce 800x600 i nie było żadnych ścin na średnich detalach co mnie ogromnie zdziwiło. :roll:

W NFS Pro Street to na pewno nie grałeś bo jeszcze tej gry nie ma, dopiero w listopadzie ma być, prędzej grałeś w NFS Carbon a ta gra faktycznie nie tnie się na GeForce 5200FX.