GeForce 6200 i DirectX 9.0c

Kupiłem kartę GeForce 6200 zainstalowałem wszystkie sterowniki (w tym DirectX 9.0c). Odpaliłem grę Medieval Lords i wyskoczyło mi że nie mam DirectX 9.0. O co chodzi ?.Wcześniej takiego czegoś nie było. Miałem GeForce’a 4 MX.

Możliwe że gra ma swój instalator directX i dodaje jakieś swoje pliki w zależności od karty graficznej. Jeśli to nie stanowi problemu to można reinstalować gre. Ale na początek zajrzyj do directa. URUCHOM->dxdiag a tam sprawdź czy są włączone na trzeciej zakładce (ekran) akceleracje sprzętowe… i to samo we właściwościach ekranu->zaawansowane ->Rozwiązywanie problemów a tam przyśpieszenie sprzętowe ma byc na MaX…

R3s3t to wszystko co napisałeś powinno pomóc:-)

sam ma GeForce 6200 jak na razie to karta nie wysiada przy zadnej grze :mrgreen:

proponuje poszukac DirectX Redist na stronce m$, byc moze brakuje ci po prostu jakiegos pliku i dlatego kaszani sie…

Możliwe że nie będzie trzeba ściagąć z sieci instalatora directa bo może być (powinien) na płycie z grą. Powinien być tam katalog o nazwie dx czy też directx właśnie z tym instalatorem…