GeForce 6200 TC


(system) #1

Co sądzicie o karcie GF 6200 z TC?..Podobno ta karta strasznie ma słabe chłodzenie i się przegrzewa (posiadam tą kartę i gram to sie o nią boje) i czy znacie sposoby na obniżenie takiej temp. i co wpływa na tak wysoką temp. na tej karcie.

P.S.Strasznie to chyba pogmatwałem ale mam tremę bo to mój pierwszy temat na tym forum :smiley:


(hajduk123) #2

To może napisz jakie temperatury my wróżkami nie jesteśmy :? I napisz jaki producent karty. A i było by dobrze jak byś napisał jakie masz chłodzenie :slight_smile:


(system) #3

Wiesz wiedziałem że czegoś nie napisze to mój pierwszy temat, ale ok już pisze producent ASUS..po iruchomieniu kompa pokazuje ok.48 potem dochodzi do jakiś 60 a później to już się praktycznie grill robi :)..ok.86-94..To jest wg.mnie masakryczne, ale słyszałem że te karty mają to do siebie że się strasznie grzeją..Pzdr.


(Michal Kolatek) #4

Do 94 *C :shock: [to można na niej wode na herbate zagotować] na pasywnym czy aktywnym ? Stanowczo za wysoka jak na 6200.


(Kukol3) #5

Tak temperatura za wysoka. Radze Ci zakupić http://www.proline.pl/shop.php?prodid=F ... C-70+AL%2B .


(system) #6

Chyba że coolbits klamie..:D..A jak kłamie to dajcie mi jakiś dobry program do sprawdzania temp.karty graficznej z serii NVIDIA..:smiley:


(Michal Kolatek) #7

To sprawdz SpeedFan'em, Everwest'em prog. dostępne na Vortalu.

Masz chłodzenie aktywne czy pasywne?


(system) #8

Wiesz co tego nie wiem ponieważ to miałem zamontowane w zestawie komputerowym i tam nie pisze nic o chłodzeniu..Pozdr.

EDIT!!

A czy może być AIDA32? do sprawdzenia temp.?

Złączono Posta : 14.07.2006 (Pią) 15:48

Aha jeżeli mam dokupywać wentylator to nie bo mam plombę...;/


(Michal Kolatek) #9

Aida chyba ma taką opcje nie wiem bo na mojej TNT 2 M64 PRO nie ma czujnika, ale pobierz SpeedFana i Everesta [temp. moga się różnić na różnych prog. o kilka stopni] , i przysłuchaj się powinieneś też poczuć jak dotkniesz śledzia karty jak wibruje :smiley: , czyli masz kompa na gwar. i nie możesz otwożyć obudowy [plomby].


(hajduk123) #10

A jak ty tą temperaturę sprawwdzasz?? Bo żeby odblokować termometr w 6200 to trzeba w biosie karty grzebać:slight_smile: A chodzi mi o to czy nie ustawiłeś przypadkiem za wyskokich napięć podczas zabawy?? Dodam że ja mam 6600 z pasywnym chłodzeniem i mi się np. wczoraj podczas grania zagrzał do 96 stopni :confused:


(chudy ed) #11

EEeeee tam nic nie trzeba sznupać w biosie.Wiem bomam tylko ze nie TC(osobiście uważam ze to DNO bo trzebamiec duzo RAM-u na M/B zeby ta grafa miala sens)


(system) #12

No u mnie to chyba ma sens skoro mam 1 GB DDR2..:P..A co do tego to tam musiałem przetaktować troszkę kartę bo jak dostałem od producenta sprzętu to była przetaktowana i się jakieś artefakty pojawiały..;/..A i jak zmienić tej jakieś wysokie napięcia, bo jak karta była za bardzo przetaktowana to producent sprzętu też tym mógł się bawić..:frowning: