GeForce 6600 256 MB 128 bit AGP x8 na AGP x4

Witam!

Jestem świadom że karty działające pod szybszym złączem AGP (tz. AGP 8x) w większości przypadków obsługują złącze starsze, ale chciałem zapytać sie w tym konkretnym przypadku czy mając płytę główną:

AA280

VIA KT333 (dla Athlonów)

z treści instrukcji:

czy będzie działać i współpracować ta karta graficzna:

http://allegro.pl/show_item.php?item=264698836

za ewentualne odpowiedzi serdecznie dziękuję!

Ja używam u brata kartę 8x na płycie 1x i chodzi :). Ta karta na zdjęciu na pewno będzie pasować, bo ma stary jeszcze model szyny AGP.

pasować będzie ale czy działać? :), ta płyta ma już ładnych parę lat :wink:

Wątpie że będzie działać:)

na plycie z max 4x agp dzialal mi fx 5200 z agp x8…

będzie działać

Tak, będzie działać.

dzięki no to licytujemy :))

bedzie dzialać ale z zaniżoną wydajnością

ja miałem przez pare lat 6600gt 8x na płycie agp 4x i wszystko chodziło ok choć wyskakiwało czasami że system musi zmniejszyć wydolność karty czy jakoś tak ;]

Ta… około 3% - myślę, że taka strata wydajności jest do zniesienia.

Łoj, wydajność będzie tragiczna, wiem coś o tym… Ale możesz kupić…

Osobiście puszczałem Radeona 9600 ze złączem x8 na płycie z agp x4. Różnica w wydajności jest niezauważalna.

moze w tym radku… ale w gf 6600 i wyzej jest zauwazalna…

Poprzyj to jakimś dowodem lub faktem z Twojego własnego doświadczenia a uwierzę.

Od siebie dodam, że różnica z tym Radeonem w smarku 01 wynosiła jakieś 600-700 pkt przy czym w kompie z agp x8 chodził z P4 3.0, a w moim z Athlonem ~1,4 o ile dobrze pamiętam, więc nie sądzę żeby prędkość agp miała coś z tym wspólnego.

+ pierwszy lepszy link z gugla

I że pozwolę sobie zadać to piękne pytanie - “zatkało?”

Jeśli porównuje ktoś agp x4 dp x8 to niech porówna chociarz na podobnych procesorach, prawda jest taka że testowano radka x1950pro na procesorach o tych samych wydajnościach na agpx8 i pcie, i wiecie co? Różnice były na granicy błędu statystycznego na dodatek czasem na korzyść agp, a relacja wydajności/przepustowości tego radka do gf6600 bynajmniej ma się bardziej drastycznie niż 2/1 tak więc obawa o to że stracisz coś wydajności z winy agp jest bezpodstawna… No i zwykle agp x8 jest kompatybilne z x4. x8 z x2 baaardzo rzadko.