GeForce 6600gt vs RADEON 9800 pro co lepsze

Witam :smiley: zastanawiam się właśnie ktora z tych kart jest lepsza wiem że radek ma 256 bit (ten poprawny) a geforc 128 i ze geforc ma troche wyższe taktowania .niech będzie że mają obydwie po 128 mb więc jak ktoś wie to niech odpowie która jest wydajniejsza.(nie chce kupić po prostu ciekawość)

Lepszy GF, bo jakby się użyło szukajki, to by się wiedziało, co większość wybrało za lepsze. :roll:

PS. Zmień avatar :twisted:

Łamie regulamin

jeżeli Twoje posty będą tak wyglądać, to za śmiecenie na forum otrzymasz ostrzeżenie - jak robisz komuś łaskę, że coś tu napiszesz, to się mylisz

kosz

Ja bym wolał chyba jednak Radka 9800PRO obecnie. Choćby za to, że RADKI mają wspaniały TV-OUT. Bo wydajnością z tego co pamiętam, to karty są zbliżone.

a na co komu wspaniały TV-OUT :stuck_out_tongue:

z tych dwóch kart to tylko 6600GT za super szybkie pamięci, większe taktowanie i ogólnie ta karta jest miodzio 8)

Poszukaj parametów technicznych tych oby kart w sieci. Zrób analize cen itp i itd. Sam zadałem taki pytanie gdzieś na forum :stuck_out_tongue: Osoby postronne mogą tylko ci powiedzieć co sądzą o tych kartach. Najlepiej jak siądziesz przed monitorem i sie bardzo szczegółowo zapoznasz z obiema kartami. To jest najlepsze rozwiązanie.

Ps. Polecam Radka

Radeon 9800 charakteryzuje sie ‘‘nizszymi’’ taktowaniami … lecz niewidze problemu zeby je podniesc :slight_smile:

A pozatym tak od siebie polecam radka … w najblizszym czasie tez kupuje radka 9800 pro :wink:

Jak widzisz jest problem. :- ) Jalbyś zadał pytanie o to, który procek Athlon czy Pentium jets mocniejszy rozpętałaby sie niemała wojna. ;- ) Z Radeonami jest podobnie. One cały czas walczą ze sobą, o coraz wyższe wydajnosci oi punkty w testach. Tak na dobrą sprawę różnice miedzy wydajnościami tych dwóch, któe podałeś nie są DUŻE. Nierzadko wręcz niezauważalne, ale wydaje mi się, że GeForce jest robiony lepszą technologią, ale to już kwetsia raczej zaufania i przywiązania do firmy niż konkretów.

Kazdy broni swojego :slight_smile: 6600GT ma 1 ghz pamieci ale 128 bit, 9800pro ma 680 mhz ale 256 bit, roznica w procach zato jest odwrotna (jak nie rybka to przemarsz wojsk :? ) w wydajnosci te karty są prawie takie same, jednak przy grach z wiekszą iloscią textur lepiej radzi sobie radeon (bo ma wydajniejsze pamieci). Osobiscie mam radeona 9800 Pro 128MB i gram narazie we wszystko na high detail 1024x768, właczająć quake 4, doom 3, call of duty 2 :lol: , moj kupel ma GF 6800 i wydajnosią jest podobny do podkręconego mojego radka z PRO na XT :mrgreen:

Złączono Posta : 18.01.2006 (Sro) 23:34

zapomnialem dodac ze ustawienia sterowniaka mam takie : mipmapy i textury na max, 8 x anizo, AA x 4, a w Q4 mam okolo 30 fps na high det

Radeony między sobą? Ej, chyba nie… :wink:

A co do tematu to trzeba brać pod uwagę indywidualne preferencje. Dla kogoś będzie lepszy radek ze względu na tv-out, a ktoś inny wybierze GF bomu tv-out lata ale za to kręci go możliwość SLI

Hmm , czyli jezeli chodzi o gry , to nie ma znaczenia ktora z tych kart bym kupil to i tak by wszystkie gry na max detalach chodzily (zalozmy ze reszte sprzetu mam do tego odpowiednia) ?

p.s ten radeon obsluguje AGP ? bo jezeli nie to ja juz sobie moge zaczac szukac innej karty ^^

Tak , AGP x8 :wink:

Tak się składa, że to Radeon 9800Pro ma szybsze pamięci co przekłada się na wydajność z AA i AF która jest raczej szybsza u radka. Jeśli się to wyłączy to raczej 6600GT będzie szybszy…

No to dobrze :smiley: Na tej karcie jestem prawie pewien ze wszystkie gry pojda na max detalach tylko czy jak wyjda nowe to juz nie bedzie klopotow ? i w jakiej jest cenie ? bo patrzylem na sklep komutronik ale jej tam nie znalazlem :confused: Mieszkam w krakowie i jest dosyc dobry sklep komputerowy (bit komputer) mam ich liste czesci do kompa i takze tam nie ma 9800 :confused: