GeForce 7300 GT i Vista - DUŻY PROBLEM!

Witam serdecznie

Mam płytę główną Gigabyte GA-K8N51-GMF-9 ze zintegrowaną grafiką (którą zresztą w biosie wyłączyłem), ponadto mam włożoną osobno grafikę GF 7300GT, i niestety nie mogę zainstalować najnowszych sterowników ponieważ we właściwościach Stan Urządzenia jest taki komunikat: “To urządzenie nie może znaleźć odpowiednich wolnych zasobów, których można użyć, (kod 12). Jeśli chcesz używać tego urządzenia, musisz wyłączyć jedno z urządzeń występujących w systemie”.

Myślę, iż jest to związane z tym iż ta zintegrowana ma przydzielone jakieś IRQ, z którego nie może skorzystać mój GF. i z tego względu nie jest “w pełni uruchomiona”. Może ktoś się spotkał z tym problemem, albo wie jak się zmienia IRQ w Viscie ? No chyba że jest to związane z czymś innym. Przez to, że nie moge zainstalować sterowników nie mam ani Aero Glassa ani nie moge uruchomić gier. Więc moje głośne: PLIZZ HELP! !!

Zablokuj w BIOS-ie kartę zintegrowaną…

:shock:

a karta nie jest walnięta??

Hmmm… bo tak na XP wszystko jest normalnie. W BIOSie mam ustawione, żeby jak Init Display First to PEG czyli PCI Express czyli mój 7300GT. A jak można jeszcze inaczej wyłączyć zintegrowaną grafikę? Jakieś inne sposoby?

Jak można zablokować w BIOSie kartę zintegrowaną? Cokolwiek, tylko pomóżcie… A może ktoś wie jak to zrobić na płycie głównej, jakieś zworki czy coś? HELP

Złączono Posta : 18.10.2007 (Czw) 19:36

Witam, temat można zamknąć. Problem rozwiązałem poprzez uaktualnienie BIOSa. Z wersji F4 do F7. Teraz wszystko działa przepięknie (nawet troszkę wzrosła wydajność w benchmarku).