Geforce 7600gt, spadek wydajnosci

(Lordzio) #1

Witam,

zaczne od tego,ze lubie pograc w counter-strike'a.

Mialem karte graficzna HIS radeon 9550 128bit/256mb i wszystko bylo w porzadku tylko, ze gdy wybuchly 2 smoke'i to fps mi spadal do 70...

ok. miesiac temu kupilem GALAXY geforce 7600GT AGP i nawet w 10 smokach mam 100fps ale gdy widze wiecej niz 3 modele obok siebie fps zaczyna wariowac, skacze od 60 do 70.

moj aktualny sprzet:

plyta glowna: gigabyte k8u-939

zasilacz : tagan 400w

ramy : goodram 1gb 400mhz

proc : amd64 athlon 3000+ (1800)

karta graficzna : GALAXY geforce 7600GT

temperatury sa w normie wiec to nie w tym problem, proca probowalem podkrecic ale niestety moja plyta glowna nie nadaje sie do tego...

Bardzo prosze o pomoc bo bardzo mnie to denerwuje...

z gory dziekuje.

(Technik Elektro) #2

rozumiem że chodzi o cs'a 1.6, wyłącz vsync'a w ustawieniach sterownika nvidia, potestuj też na różnych wersjach (do twojego geforce dobre będą te z serii 9x.xx) sterowników.

(Lordzio) #3

tak chodzi o 1.6, vsync wylaczylem dawno :stuck_out_tongue: sproboje te stery.

Złączono Posta : 08.10.2007 (Pon) 23:42

na 91.47 to samo ;/ juz nie wiem co mam robic...

(Technik Elektro) #4

na tych sterach ustaw we właściwościach jakość grafiki na średnią bądź optymalną, w jakiej rozdzielczości grasz ??

(Lordzio) #5

gram na 640x480 ustawilem max performance, i aa 2x anizotropowe na 0 i dalej to samo ;/ ale tak sie dzieje na zwyklych modelach, a jak wgram high fps (takie kwadratowe) to jest troche lepiej ale i tak spadek jest... moi kumple ktorzy teoretycznie maja gorsze maszyny nie maja takich problemow nie wiem ocb ;/ moze to wina plyty glownej ? albo ta karta graficzna jest "za nowa" plyta glowna ma juz prawie 2 lata ;s

(Gracz Online) #6

Poczytaj o doborze sterowników i optymalizacji Counter-Strike na stronie http://www.tweakers.thi.pl/1:1:::::7. Najnowsze sterowniki w starszych wersjach DirectX czy OpenGL słabo się spisują. Ciesz się że chociaż działają, ponieważ w Windows 98 już nie. Widać tylko pustkę bez tekstur. Z mojego punktu widzenia to ATI ma obecnie lepsze sterowniki w nowszych wersjach niż Nvidia w swoich. Kompatybilność ze starszymi grami schodzi na dalszy plan. Zdaniem producentów powinno grać się tylko w najnowsze tytuły gier.