GeForce 820M, mało fps

Witam,

zakupiłem laptopa Asus R510L Intel i7 2x2.0 GHz 8 GB RAM DDR3 1600 Hz GeForce 820M i jakież moje zdziwienie gdy zainstalowałem Fife 14 która na starym lapku się nie cieła a tutaj jest dość duży problem z grą, pogrywam również w WoT ale i tutaj występuje problem z fps na minimalnych ustawieniach fps ok. 30 a na starym lapku było spokojnie 60-70… Czy to jest normalne przy laptopie z takimi podzespołami czy jedak jest coś nie tak?

 

P.S.

W panelu sterowania NVIDIA:

 

Pod nr 2- Ustawione mam na Użyj ustawienia globalnego (Procesor NVIDIA o dużej wydajności)

Pod nr 3- W CUDA Użyj ustawienia globalnego (Wszystkie) i dalej jak rozwijam to jest zaznaczone GeForce 820M

A w zakładce Ustawienia globalne Preferowany procesor graficzny to Procesor NVIDIA o dużej wydajności i w CUDA Wszystkie i po otwarciu zaznaczone 820M

820M przecież to słaba grafika daje z siebie tyle ile może jak ci to za mało to nic się nie poradzi

podaj model starego lapka lub grafikę w nim

Model poprzedniego lapka to Samsung NP300E7A

grafika w nowym lapku jest znacznie lepsza nie powinno być problemów, uruchom grę, zminimalizuj i zobacz w sterowniku jaka grafika jest włączona

Zobaczyć w sterowniku jaka grafika jest włączona? Tzn w jaki sposób to zrobić?

uruchamiasz grę i potem minimalizujesz ją na pasem skrótem klawiszowym win+tab lub uruchom menadżer zadać ctrl+alt+del

w trayu jest ikonka od sterownika grafiki wejdź w niego i zobacz

ok sprawdziłem w ten sposób: zminimalizowałem grę, PPM na ekran, rozdzielczość ekranu, ustawienia zaawansowane i typ karty, pokazuje tam HD Intel Graphic więc gra chyba nie korzysta z GeForce, jak to zmienić mimo, że w panelu sterowania NVIDIA  wybrałem w ustawieniach programu Użyj procesora NVIDIA o dużej wydajności.

 

Próbowałem również uruchmoić grę poprzez klinięcie PPM, uruchom z procesorem graficznym -> Procesor NVIDIA o dużej wydajności

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Mam słabszego laptopa z intel core i3 4030U 1.9 4GB ram i ww grafiką tj gf 820M wot śmiga na średnio wysokich detalach z 40 fpsami, zmień sobie opcje zasilania na wysoką wydajność, W głównym oknie panelu nvidia mam na sztywno ustawione żeby używał karty Gf i wszystko działa, spróbuj ewentualnie przeinstalować sterowniki.

Chyba znalazłem problem czy ktoś potwierdzi moje przepuszczenia?

 

http://pl.tinypic.com/r/1zd9qf8/8

Jakiego antywirusa używasz?

A co więcej ty oczekiwałeś od wolno obrotowego oszczędnego dysku w laptopie to nie pecet, zainteresuj się grafiką bo jeśli gry chodzą na grafice Intela to dysk nie ma znaczenia muszą działać na dedykowanej.

Pewnie jak kupiłeś laptopa i go włączyłeś to ci wyskoczyła informacja o dostępnej nowszej wersji sterownika nvidia , i coś tam zainstalowałeś i pozmieniały się ustawienia jaka gra na jakiej karcie ma się włączać częsty przypadek w laptopach z technologią optimus

Spróbuj może zainstalować sterowniki ze strony asusa do twojego modelu laptopa i daj znać czy się naprawiło

http://www.asus.com/pl/support/