GeForce 8500GT NIEBIESKIE PASY I MAX ROZDZIELCZOŚĆ 1600X1200

Witam, dzisiaj znalazłem w szafie NAVIDIA GeForce 8500GT i dlatego że nie mam żadnej karty postanowiłem ją podłączyć, na ekranie są niebieskie pasy, a max rozdzielczość to 1600x1200, karta jest popsuta czy to wina czegoś innego. System automatycznie znalazł w sieci i zainstalował sterowniki do “NAVIDIA” kiedy klikam żeby pokazało mi panel sterowania NAVIDIA wyskakuje że żadne urządzenie NAVIDIA nie jest podłączone.

Zasilacz 400w (z czarnej listy)

Procesor: AMD Athlon II X2 250 3.00 GHz

Ramy: 4 GB 1333

Monitor: LG Flatron M2780D

Windows 7 32-bit

Z góry dzięki za pomoc ! :wink:

Przywróć BIOS do ustawień fabrycznych lub go zresetuj

Wrzuć ponownie sterowniki od chipsetu

A później ściągnij ze strony NVIDII najnowsze stery pod grafikę i zainstaluj, może to pomóc

Zasilacz noname 400W bez problemu pociągnie tą kartę

Miałem kieeeeedyś tą kartę i mi się zepsuła, ale objawy były zupełnie inne, w ogóle komp nie startował, a jak już wystartował to były całkowite artefakty

ps. jeżeli wcześniej miałeś kartę od AMD to musisz bezwzględnie usunąć po niej sterowniki

Jak sa pasy albo artefakty to karta jest padnieta?

wuneee ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Usunąłem sterowniki AMD nawet z rejestru (kilka wpisów zostało bo wyskakiwało że usunięcie jest nie możliwe) Zresetowałem bios, pobrałem najnowsze sterowniki i klapa :frowning:

Może jak bym całkiem usuną te sterowniki AMD to by działała, ale niestety nie wiem jak to zrobić.

W trybie awaryjnym spróbuj usunąć to co zostało

Dodatkowo użyj Ccleaner czyszcząc rejestr i śmieci z systemu

Poza tym daj screena z tymi niebieskimi pasami, pokaż jak Ci wyświetla pulpit

Może to są artefakty spowodowane uszkodzeniem karty lub przegrzewaniem… karta jakie ma chłodzenie? Z wiatraczkiem czy bez?

Niestety jak robię screena to potem na zdj. tego nie widać ;/ (są to dosyć cienkie pasy o kolorze niebieskim (jasny). Bez wiatraczka. Podczas pracy dosyć mocno się grzeję (ale radiator chyba ma się grzać). Niestety nawet w trybie awaryjnym nie da się usunąć tych pozostałości. Wydaje mi się że karta jest padnięta ponieważ podpiąłem jakiegoś starego radeona i wszystko działa bez problemów. Wydaje mi się że jeżeli wcześniej żadna karta graficzna nie była podłączana do komputera to powinna działać bez problemów, ale nie znam się, tylko tak przypuszczam.