Geforce 8500gt - pytania

Witam, mam kilka pytań dotyczących owej karty ponieważ stałem się jej posiadaczem, tak wiem że spotkam się z opiniami bo ona taka i taka, mi się na niej w miare dobrze gra ale muszę zadać kilka pytać :slight_smile:

Posiadam ową karte http://www.allegro.pl/item631827148_now … 500gt.html teraz moje pytanie, czym różni się ta Karta wydana przez Asus od Wydanej przez Gigabyte a wydanej przez MSI.

Czy warto próbować kręcić tę kartę ?

Dodam, temperatura karty bez rozruchu ( gry, większe aplikacje graficzne ) wyniosi 40-44 stopnie po rozruchu ( sporym < Need For Speed Most Wanted na najwyższej jakości w rozdzielczości na 1000 > ) około 53-58.

1 różnią się chłodzeniem napisem logiem mogą nawet wartościami zegarów

2 według mnie jak najbardziej ja bym kręcił karta słaba w nowych gierkach będzie słabiutka

Dobrze, a jeżeli to czym kręcić skutecznie ? próbowałem RiviaTuner lecz nie potrafie się tym posługiwać ; )

Do OC kart NVIDI jest program tego producenta chipów grafiki o nazwie nTune, można ściągnąć z nvidia.com.

Mam jeszcze pytanie,

przy podkręcaniu 8500gt zmienia się taktowanie na ujemne czy dodatnie ? bo jak daje dodatnie czyli 459MHz ----+> to test wypada niepomyślnie a jak daje na minus to Akurat pomyslnie więc jest jak powinno czy to błąd

Przetaktowanie tylko w górę

Ja zawsze używałem rivatuner tam wchodzisz w zakladke karty tam wybierasz tryb 3d i kręcisz