GeForce 8600 czy 7300?

Witam. Mam pytanie…kolega kupił komputer z karta graficzną GeForce 7300 GT 512 MB a ja mam GeForce 8600 GT 256 MB i on mówi że ma lepsza karte graficzna ode mnie bo ma wiecej MB. Czy to prawda?proszę o wyjaśnienie czemu sie z tym zgadzacie bądź nie gdyż ja sie na tym zbytnio nie znam.dziękuje i pozdrawiam

Przenoszę Hardware.

to nie prawda :wink: twoja karta jest znacznie wydajniejsza :slight_smile: (układ graficzny).

I co on zrobi z tymi mb, jak jego karta prawie nic nie obsługuje? Puste mb, chwyt marketingowy.

Sama liczba karty o sobie cos muwi 7300 GT a 8600 GT wiadomo że masz lepszą niekture karty maja mniej mb ale wydajniejszze to tak jakbyś miał 512 mb i nawet więcej jego karta chyba nie obsługuje direta10 a twoja ta ;PP

Popraw post, razi w oczy :roll:

co do wypowiedzi przedmówcy, że liczby świadcza o jakości karty nie zgodziłbym się, np. GF 7900 jest na pewno lepsza jak 8600 / decyduje o tym liczba potoków zunifikowanych bo w nowych kartach są rozdzielone jako SPU czyli zgodne z direct10x, który tego wymaga, w direct 9x jednostki te nie są zunifikowane bo nie ma potrzeby rozdzielenia oblicznia Vertex shaderów i pixel shaderów, ale praktycznie rzecz biorąc te rozdzielone jednostki trzeba podzielić przez dwa i to jest rzeczywista wydajność karty /. Co do ilości pamięci bezsensem jest kupowanie powyżej 256 MB bo w praktyce nie jest to i tak wykorzystywane, karta zawsze może skorzystć z panmięci RAM co przy obecnych szybkościach transferu na PCI-E jest w zupełności wystarczające i nie spowalnia aplikacji/. Reasumując Twoja karta jest na pewno lepsza i o jakieś 60% od karty kolegi.