GeForce 8600 GT Gigabyte 256MB

Jaka jest maksymalna dopuszczalna temperatura karty graficznej GeForce 8600 GT Gigabyte 256MB HDTV & DVI ( pasywne chłodzenie)?

Jaka powinna być temperatura tej karty w spoczynku?

bez dodatkowych wentyli w budzie nie powinna przekraczać 70stopni.

witam wszystkich, mam te sama karte tyle ze z aktywnym chlodzeniem i przy osiagnieciu ok 93 st C sie wylacza (wentylator zaczyna sie krecic i pojakim czasie kicha), czy to nie jest oby za malo jak na ta karte (karta jest jak ja bozia stworzyla, bez krecenia)

bez dodatkowych wentyli w budzie nie powinna przekraczać 70stopni. :?: czyżby

gdyby dla tej karty granicą było 70 stopni to dłużej niemożna by było sobie na niej pograć.

wolfar masz aktywne chłodzenie na karcie i GPU na niej osiąga 93 stopnie ? To jest możliwe albo przy zapchanym chłodzeniu karty ewentualnie zepsuty jest czujnik temperatury GPU, wyczyść łopatki wentyla nałóż pastę termoprzewodzącą na GPU i dołóż do obudowy chociaż jedno śmigło najlepiej z tylu by wywiewała powietrze z obudowy.

93 st C? Nie no to chyba przesada. Jeżeli karta kręci ci sie do 93 stopni, to moim zdaniem jest uszkodzona. Jeżeli jest na gwarancji, oddaj do serwisu. Jednak jeżeli gwarancji nie posiadasz, to zdejmij radiator z niej i zobacz co z pasta termoprzewodzącą. Być może fabryka taką dała (a zdarza się, że jest za mało pasty pomiędzy radiatorem, a chiptestem). W przypadku źle rozsmarowanej pasty, kup nową w sklepie komputerowym, rozsmaruj cienką warstwę po całej powierzchni chiptestu i (wczesniej wyczyszczony radiator z poprzedniej pasty) załóż go na chiptest.

Zrób to co powiedział mój przedmówca. Poźniej zajmij się tym o czym ja wspomniałem.

U mnie na 8800GTS max temp to ok 70 st C. Więc z twoją coś nie tak. Pozdrawiam. syczu22.

Oczywiście trzeba kupić dobrą pastę a nie tandetę za 5 zł, polecam Arctic Silver 5 lub Arctic MX-2.

dzieki za zainteresowanie, musze sie przyznac ze nie odrobilem lekcji… bylem pewny ze chlodzenie jest aktywne a nie jest, ale to nie zmienia faktu ze temepratura przy ktorej sie wylacza to ~90, choc dzisiaj komp sie zresetowal juz przy 65 stopniach… testuje teraz na zintegrowanej (na szczescie jest jeszcze na gwarancji), poza tym zauwazylem ze radiator jest nierowno przykrecony

No to masz jedną z przyczyn, a zarazem podstawy, żeby ją oddać, skoro jest na gwarancji język . W ogóle nie zalecałbym żadnego GF 7xxx/8xxx z pasywnym chłodzeniem - wszystkie sie przegrzewają, bez wyjątku