Geforce 8600gt sonic+ i nforce 2

witam

zastanawiam sie nad kupnem palit 8600gt sonic+ ale nie znam sie za bardzo na kompach i nie wiem czy bedzie dobrze chodzil na nforce 2

ostatnio mialem problem bo kupilem gf5600 i mosialem wymiec plyte glowna wlasnie na nforce2

nie będzie nforce 2 wspiera AGP potrzebujesz płyty głównej wspierającej PCI-E.

polecil bys moze jakas dobra i tania plyte na ktorej spokojnie by dzialal ten palit 8600gt sonic+

nie ma takich zmiana płyty wiąże się z kupnem pamięci na ddr 2 i procesora, nie polecam rozwiązań asrockowskich.

Możesz poczekać pół roku na 8600gt w wersji na agp, ale nie ma pewności że wyjdzie, jeśli masz 600 zł to w esc kup sobie power color x1950 pro 512mb ramu i chłodzenie accelero x2, wszystko na agp za dokładnie 600zł łącznie z przesyłką.

A przypomniała mi się jedna rzecz. Tak dużo mówi się o “blokowaniu karty graficznej przez procesor”. Jak zmieniam taktowanie mojego athlona od 1,9 do 2,4ghz to punktacja w 3d markach zmienia się diametralnie, a przecież mam badziewnego fx’a 5200, co z tego wynika? DirectX’y przed 10 i opengl’e przed 3 wersją poprostu w dużej mierze korzystają z procesora i ma on bezpośredni wpływ na wydajność całości o tyle. koniec i kropka.

to w takim razie jaka karte graf polecacie do tego nforce2 tak do 400zl

Do 400 włącznie… 7600gt jeśli po tyle dostaniesz, albo 2600pro.

http://allegro.pl/item244421331_agp_super_palit_geforce_7600gt_256mb_1_4ns_box_.html

znalazlem

czy ta karta w 100% zadziala? sory ale musze meic pewnosc;]

Bez problemu podejdzie ta grafa do tej płyty głównej, jaki masz zasilacz marka i moc ??

Jaka masz plyte glowna i procesor? do sprawdzenia użyj programu everest

Palit? No jakoś nie za dobrze piszą o tej firmie (akurat odnośnie modelu 8600GT w porównaniu z firmą Gainward)

Gdzie tam palita do gainwarda porównywać. Palit tak jak galaxy to producenci kart o możliwie najwyższej wartości za dane pieniądze. Nie ma żadnego porównania do Gainwardów np golden sample, albo msi diamond, ale z kolei te gainwardy i msi są tyle droższe że ich kupno mija się z celem dostania jak nawięcej za te same pieniądze.

AMD Athlon XP, 1913 MHz (11.5 x 166)

Nazwa płyty głównej Shuttle AN35(N) Ultra

zasilacz FEEL II-300ATX 300W