Geforce 8600gt vs zintegrowany ATI Radeon HD 4250

(Ornatowski K) #1

Witam. Mam zamiar złożyć sobie takiego blaszaczka (głownie do gier i zabawy w oc):

Płyta główna: ASUS M5A88-EVO

Procesor: AMD phenom II x6 1090t 3,2ghz black edition

Zasilacz: Corsair Gaming Series 800

Ram: 2x4gb kingston hyperx ddr3 1600 mhz cl7

Dysk twardy: OCZ Vertex 3 60gb (na system + najczesciej uzywany software) i WD Caviar Green 1TB (magazyn na pozostale pliczki)

Karta Graficzna: i tu jest problem w danej chwili brakuje mi funduszy na jakis kombajn graficzny ( gdyby moja narzeczona dowiedziala sie ile na te "nie potrzebne zabawki" wydałem to i tak już nie żyje hehe)

Na daną chwile mam 2 opcje zintegrowany z plytą głowna Radeon hd 4250 lub zewnetrzna karta geforce 8600gt. Jak myslicie co bedzie lepszym rozwiazaniem na dana chwile??? Wiem ze nie wazne która grafike wybiore to i tak bedzie ona waskim gardlem tego zestawu i o konfiguracji sprzetu 1:1 narazie nie ma co marzyc ale tak jak mowie ma to byc rozwiazanie tymczasowe i prosze was o rady.

(kamilek030190xd) #2

Po pierwsze nie wiem po co Ci phenom x6 i tak tego nie wykorzystasz w ogóle i proponowałbym zamiane na phenoma II x4 955 BE który jest najlepszy z tej serii i tańszy o ponad 200zł więc to Ci zostaje w kieszeni,następna sprawa po co Ci taki zasilacz?? 500-650wat starczy spokojnie i jeszcze bedziesz miał sporo zapasu bo jezeli uparłeś się na tę płytę to ona nawet nie posiada sli/crossfire a ten zasilacz napewno jest pod takie konfiguracje,daj spokój,przemyśl to, jeżeli zrobisz to co napisałem to zostanie ci w kieszeni jakieś 300zł,sprzedasz 8600gt,dołożysz jakieś 150 zł i kupisz sobie nawet geforce gtx550ti lub radka jakiegoś

(Ornatowski K) #3

Ok dzieki za cenna rade rozwarze zakup tego phenomka x4. Jezeli chodzi o zasilacz to myslalem wlasnie o crossfire ktory ta plyta obsługuje z tego co sie dowiedzialem , chyba ze jestem w bledzie jeszcze to sprawdze.

(kamilek030190xd) #4

Przepraszam,pomyłka z mojej strony,płyta obsługuje dwie karty graficzne ale i tak drugi port działa z prędkością x4 a nie x16,poszukaj lepiej płyty z jednym portem pci-express i kup jedną a mocna grafike lub jak uparłeś się na większą moc to poszukaj karty dwurdzeniowej(2gpu) a zasilacz dobrej marki do sli/crossfire starczy 550-650wat

(Hitm3n) #5

Ta płyta główna obsługuje w prawdzie Crossfire, ale jest to jakiś inny typ, który jest wspierany tylko przez niektóre karty graficzne ze stajni AMD, Crossfire Hybrid.

(Daniel_1982) #6

Ja zamiast zintegrowanej grafy i grafiki 8600 gt proponuje coś takiego:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1960750462

a tu masz porównanie GF8600GT vs ATI Radeon X1950 XT

http://benchit.pl/karty+graficzne/porownanie#list_ati2

weź oczywiście pod uwagę cenę kart.

Pozdrawiam

(kamilek030190xd) #7

bezsens :expressionless:

(Ornatowski K) #8

Po waszych dyskusjach wezmę poprawke na zasilacz, pewnie poszukam jakiegos chieftec'a. Jesli chodzi o tego Radeona x1950 xt nie widze sensu kupowania go na okres mniej wiecej 2 miesiecy. Dzieki jeszcze raz za wasze sugestie. Ponaglam pytanie czy lepiej wyjde na podlaczeniu zewnetrznej grafiki geforce 8600gt czy dzialaniu na zintegrowanym radeonie hd 4250? Jezeli chodzi o ta dwurdzeniowa grafike to mysle ze tez jest to dobrym rozwiazaniem i napewno bede rozwazal zakup tego typu grafiki w pozniejszym czasie.

(kamilek030190xd) #9

Ogólnie to trudno powiedzieć,najlepiej sam zrób testy i zobacz jak to bedzie chodziło jak juz bedziesz miał tego kompa,tak chyba najlepiej byłoby to sprawdzić ale ja chyba stawiam na 8600gt

(Ornatowski K) #10

Chyba masz racje najpewniejszy bede testujac obydwa warianty. Temat do zamkniecia dzieki.

(kamilek030190xd) #11

Mhm :smiley:

(sla17) #12

Phenom II X6 - a ja tam bym brał i nie martwił się zmianą procesora przez najbliższe x czasu, już zaczynają się gry, które potrzebują 4-rdzenie. Poczekać, aż zaczną wykorzystywać 6,8 - wtedy X6 jak znalazł, jak przyjdzie co renderować czy robić podobne prace również przewaga X6 się pokaże :smiley:

(kamilek030190xd) #13

wtedy beda po niższej cenie a narazi można jechać na x4. ten x6 wcale nie jest duzo wydajniejszy niż x4 955 a różnica w cenie to troche ponad 200zł więc wybór należy do autora