Geforce 8800 GT 512mb uszkodzona, spalona

Dzien dobry w nowym roku.

Podczas sylwestrowej zabawy w domu używałem komputera do puszczania muzyki. Uruchomiony był od godziny 20 do 3:00 . Killa osob miedzyczasie skorzystalo dostep do internetu tylko uruchamiając portale spolecznosciowe (Facebook, itd) i Youtube. Komputer został wyłączony jak wyżej pisałem o godzinie 3. Po uruchomieniu ponownym sprzet zaczął wydawać kilku sekundowy dzwiek mniej wiecej taki jak przy uruchomieniu PC. Odziwo monitor nie działał pod tym wzgledem, że komputer monitora juz nie widzial. Teraz za kazdym razem slysze pikanie podczas uruchamiania systemu a monitor nic.

Najlepsze jest to, że system WINDOWS XP sie uruchamia co wnioskuje po charakterystycznej muzyczce z głośników. Nie mam pojęcia co się dzieję, jestem laikiem w tych sprawach. Monitor mam nowy od wakacji, a zasilacz wymieniany miesiąc temu.

Grafika: Geforce 8800 Gt 512 mb

Procesor; Quad Q6600 jak mniemam

Ram: 2Gb

Zasilacz: atracer 520W

Przykro mi bardzo, karta poszła sobie w las.

Też miałem gf 8800 tylko że gts i ta sam historia.

Edit: to taka przypadłość serii 8800

Sprawdź monitor na innym sprzęcie. Ale bardziej prawdopodobne jest to, że poszła grafika.

BTW: wymień tego Tracera, bo aż strach z czymś takim komputer odpalać :smiley:

Wymienilem na tracera ze wzgledu na moje niskie wymagania wobec sprzetu.

Owczesnie mialem chiefteca. A panowie, to mozliwe ze przez nowy zasilacz karta ulegla zniszczeniu?

Wątpliwe że przez zasilacz, 520 watów nawet przy zasilaczu wątpliwej marki bedzie dawało 400W stabilnej mocy co jest wystarczające dla tej karty.

NIestety to karta, w serii 8800 występował problem zimnego lutu.

Możesz sprawdzić kartę w innym kompie ale moim zdaniem to nic nie da.

Panowie, jaką kartę mniej wiecej podobną kupię mozliwie tanio? Do kwoty 200-250 zl?

Co ty, mój Colorsit ma “350W” a w rzeczywistości nawet 200 nie daje :stuck_out_tongue:

Jak można wymienić Chiefteca na Tracera, toż to :x

Podobna ale ciut lepsza 9600gt można wygrzebać za 150-200zł, albo znacznie lepszą 9800gtx do 250 zł.

Nie warto szukać w nowszych modelach jeśli chcesz utrzymać tą wydajność.

Wiesz bardziej bym zaufał tracerowi niż marce której nawet nazwy w życiu nie widziałem oO

Może być rzecz jasna karta o lepszej wydajnosci. Jednak dla mnie mija się z celem wydawanie ogromnych kwot.

Chieftec po dwuletnim użyciu spalił sie. Tracer jest tańszy i slabszej jakosci, ale sporych wymagań nie mam.

Osobiście bym nie ryzykował, Tracer dwa komputery upalił (bo zanim zacząłem się tym interesować, na wymianę było późno, bo nowy zasilacz przewyższał wartość całego komputera :E

Witam ponownie, pragnąłbym się zapytać o opinie kolegów bardziej doświadczonych ode mnie. Surfując po allegro napotkałem się na Karty od Geforce GT5xx, a mianowicie na karcie GT520

Zostawiam tu linka do wglądu konkretnego. Suma jest ciekawa, pamięc 2gb - zresztą sami zerknijcie.

http://allegro.pl/karta-nvidia-geforce- … 45158.html

(Najmocniej przepraszam za reklamę).

mnowicki90 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Grafika nie nadająca się do gier. W sumie do mało czego się nadaje, tylko do wyświetlania pulpitu.

Postanowiłem tego dłużej nie przeciągać i porzucić poczciwy Windows XP i zamienić na “sevenke”. Potrzebuje do tego dosyć lepszej karty, minimalnie 1GB pamięci. Geforce 9800 nie spełnia wymogów.

A, więc proszę o dalsze propozycję (za każdą serdecznie dziękuję).

(Moderatorze, zapoznałem się z postem i dokonałem zmian - pisanie na smartfonie naprawde jest uciążliwe).

Pozdrawiam.

Gdzieś ty to wyczytał że 9800 nie spełnia wymogów? oO

Win 7 bez żadnych problemów pójdzie na niej.

DDR3

64-bitowa

Więc na tym gt 520 nie popykasz, mogła by mieć i 5GB pamięci i nie pójdzie na niej nic.

Ze swojej strony polecam radka hd 4850, spokojnie popykasz nawet w nowe gry (nie na full ale na średnich bez problemu) i na windowsie 7 też działa, do 250zł znajdziesz.

Cóż, po krótkim przemysleniu doszedłem do wniosku o zakupie Geforce GTX550Ti. Dziękuje serdecznie za pomoc, temat mozna zamknąć. :slight_smile: