GeForce 8800 GTS, temperatura za wysoka

witam, mam problem ponieważ moja karta graficzna GeForce 8800 GTS na pulpicie ma 80 stopni a w np. Grając w world of warcraft 90, raz nawet miałem 96! i domyślam się że przez to komputer się resetuje (tylko grając w gry np. WoW). Reset wygląda tak: Gram sobie z 5 minut a po chwili wywala mi ekran w odcieni jednego koloru którego było akurat najwięcej na ekranie(przed zacięciem) nie moge nic zrobić, ctrl + alt +delete nie działa, jedyne wyjście to reset…

jak myślicie, czy to jest spowodowane zbyt wysoką temperaturą GPU?

Zobacz czy wiatrak na grafice nie jest zakurzony lub nie przetarł się jeżeli tak czeka cie zmiana chłodzenia

mam pasywne

Niestety ale te karty wymagają bardzo dobrej wentylacji w obudowie albo zmiany chłodzenia ja poprostu przymocowałem do mojej wentylator od starego procka i zmniejszyłem mu obroty do minimum (ok.800) i teraz temp. w spoczynku to ok. 45 a w stresie dochodzi max 65

tak jak radzi gruby

Kup taki wentylek http://www.cooling.pl/arctic-cooling-fa … ,1789.html, zamontuj go za pomocą opasek zaciskowych nad miejscem gdzie jest procesor graficzny i wtedy będzie i cicho i chłodno. Zapewne nie masz też wentyla na tyle obudowy więc możesz kupić drugi taki wentyl (jak się da to może większy 92 mm/120mm) tak by wywiewał powietrze z budy.

a czy to przez to komputer sei wiesza?

jaki dokładnie masz zasilacz. podaje resztę sprzętu.

chieftec 650w i mam pasywne chłodzenie