Geforce 8800 GTX czy 9600GT

Jak by taki fanklub był, to by nie polecano GeForce 8800GS/9600GSO pisałem to już na poprzedniej stronie.

Wystarczy popatrzyć na ceny i testy, wtedy wiadomo co jest najlepszym wyborem.

Jak by w tej kwocie lepszym wyborem był GeForce to na pewno polecono by GeForce.

Który w tej chwili jest nie wiele tańszy od Radeona HD4850 a jest dużo słabszy.

szczeże to mi daliście do myślenia z tym HD4850… Ale boje się że jak kupie ATI to potem będę se pluł i gadał " Kto mi tera odda 100 funtów do cho***y

A TERAZ UWAGA!

Proszę o szczere odpowiedzi… jakim cudem tyle osób w ankiecie wybrało 9600gt??? Przecież to ani ta półka cenowa co 8800gtx, ani ten wymiar wydajnościowy… 9800gtx też jest wolniejszy od 8800gtx, szczególnie jak w tym drugim zegary podbijemy na poziomy ultry… ludzie troche wyobraźni… Jeśli nie macie pojęcia na dany temat to nie głosujcie w ankiecie bo tylko się ośmieszacie…

Co do obaw o radeony… to teraz bardziej obawiałbym się o gf’y bo jakoś więcej błędów w sterownikach ich nowe karty mają, a u ati pod tym kątem jest mniej problemów. Co do kwestii temperatur… to są takie jakie założyli inżynierowie amd przy projektowaniu karty i jakie przetestowali przez kilka miesięcy, tak więc niema powodu do nadmiernej opiekuńczości i obawiania się o zdrowie swojej karty :slight_smile: Jeśli ktoś ma fetysz to może zrobić fanfix’a programowego i po sprawie.

Btw… niedawno czytałem o tym że w przypadku procesorów core2duo też był problem z buforem TLB, polegajacy na tym że działa innaczej niż w netburście, a przynajmniej początkowo nie było na ten temat opublikowanych żadnych dokumentacji które mogłyby pomóc w bezpiecznym programowaniu pod te procesory… ale oczywiście większość zapewne o tym nie wie, bo intel to intel… Jak amd natknęło się na podobnie “laboratoryjny problem” to wzniesiono oczywiście wielkie halo że nie wolno phenomów kupować do premiery nowej rewizji rdzenia… pozostawie to bez komentarza…

http://en.wikipedia.org/wiki/Core_2_Duo#Wolfdale

http://www.heise-online.co.uk/security/ … news/91999

No teraz jak patrzę, to GF 8800GTX wygrywa 2-ma głosami…

Ja tam nie zaznaczałem żadnej, bo w ogóle nie rozumiem tej ankiety…

Mariosti* ma rację, w większości zastosowań stary GTX jest jednak szybszy nawet od 9800GTX (szyna danych daje o sobie znać).

9600GT jest przereklamowany, niby nowa seria, ale nic innowacyjnego nie wprowadza, lepiej brać 8800GTX.

najlepszy wybór to Procek E8400 i dwie karty HD4870 albo dwie HD4850… jeśli już tak bardzo chcesz Nvidie to bierz GF GTX280 (sam mówiłeś że kasa to nie problem

co do tych twoich kart to 8800GTX jest już przestarzałą grafiką (chodzi o rdzeń), lepszy już jest 8800GT/GTS 512, ale i tak jeden radek 4850 je bez problemu pokonuje w większości gier

ja mam 9600gt 1gb i jestem z niej zadowolony, myślę jednak, że 8800gtx jest dużo lepszy.

Nie jest lepszy, 8800gts też nie jest lepszy. Te “nowsze” karty nvidii przyjęły się na rynku dlatego że ati nie miało nic lepszego w tym segmencie, g90 to układ gorszy od poprzednika.

Tzn. G90 sam w sobie jest porównywalny, tylko zbudowany tak, by produkcja kosztowała mniej. Głównie skastrowano tutaj szynę danych i ilość pamięci.

No i g90 ma zdecydowanie więcej shaderów, dodatkowo g80 był niżej taktowany…

bez dwóch zdań była to dużo lepsza architektura.

Eeee tam.

G90 w wersji, jaka jest serwowana w 9800GTX ma 128 shaderów, czyli dokładnie tyle samo, co w G80 serwowanym z układami 8800GTX/Ultra.

G80 było w technologii 90nm, a G90 jest w technologii 65nm i 55nm tym krokiem chyba też zmniejszyli koszt produkcji.

Może nie do końca w temacie, ale widzę, że toczy się tu wojna ATI vs Nvidia… Jak tam sprawa ze sterami na Linuxa? Na GF nie narzekam, ale skoro tak polecacie to może przesiadł bym się na ATI, tyle, że nie wiem czy wtedy Linux nie zrobi problemów. Co Wy na to?

Z tego co widzę na oficjalnej stronie ATI, to karta którą polecacie nie jest jeszcze wspierana…

Fakt, to gs miał dużo mniej. Ale wciąż g80 chodziło z niższymi taktowaniami (1350MHz w 8800gtx vs 1688MHz w 9800gtx).

Liczy się czy sterowniki ją wspierają, a nie czy aktualizowali stronę internetową… pfff.

Co do linux’a to po co ci do niego akceleracja 3d? Żeby marnować czas bawiąc się compizem? Bo jeśli chcesz bezproblemowo grać to mimo wielkich starań programistó wine’a xp/vista są ciągle dużo lepszym wyborem… A xp pro oem’a można legalnie dostać za ca. 100zł na allegro (z kawałkiem starego pc dell’a :slight_smile: )

GF 8800GS ma tyle samo shaderów co stary 8800GTS 640/320mb, gwoli ścisłości :slight_smile:

Lepszy stosunek jakości do ceny ma 8800 i w testach wypada lepiej. Bierz 8800 :smiley:

O jakiej karcie mówisz bo nie wiem czy dobrze się rozumiemy… 4850, 4870 są nazywane jako ->

"ATI Radeon HD 4800 Series" = ati2mtag_R7X, PCI\VEN_1002&DEV_9440

"ATI Radeon HD 4800 Series " = ati2mtag_R7X, PCI\VEN_1002&DEV_9442

Wiem to zaskakujące. A jeśli wg. ciebie sterowniki nie wspierają 4870x2 to jak myślisz na czym chodzą w testach? Na powietrzu? pfff :]

Tego zdania o chodzeniu na powietrzu nie zrozumiałem, bo w sumie karty nie muszą być testowane na Linuxie.

Tak czy siak zwracam Honor, masz rację :wink: karta jest wspiera więc nie powinno być z nią problemów, mój błąd :slight_smile:

pozdrawiam.

Kurcze a ja wlasnie kupilem 8800 gts 320 mb.640/1800 i co teraz #-o