GeForce 8800GTS 320MB, czy GeForce 8800GTS 640MB?

(Pcw291) #1

Witam,

Ostatnio poważnie zastanawiam się nad kartą graficzną. Wg, dotychczasowych planów, miałem kupować kartę GIGABYTE GeForce 8800GTS 320MB/320bit.

Jednak coś wzięło mnie, aby zastanowić się nad kartą tej samej serii, tylko że z podwojoną ilością pamięci.

Możecie mi doradzić, czy opłacalne jest kupowanie karty GIGABYTE GeForce 8800GTS 640MB/320bit ? Czym będzie się to objawiało w kwestii wydajności? Poczuję różnicę porównując tą kartę do karty z pamięcią 320MB?

Reszta sprzętu wyglądała by tak:

Procesor:

Intel Core 2 Duo E4300 1,8 GHz

Płyta główna:

Abit AB9

Dysk:

Seagate ST3250620AS Barracuda 7200.9

Pamięć:

A-Data 1 GB

Zasilacz:

AmacroX Warrior AX500-A

Z góry dziękuję za komentarze i porady,

Pozdrawiam,

pcw291.

(freedom) #2

zdecydowanie 8800GTS 320MB. tu teścik:

http://www.frazpc.pl/artykuly/522/3xGEF ... N/oraz/XFX

(Jinx83) #3

i za zaoszczędzoną kasę dodatkowy 1GB A-Data 8)

(Pcw291) #4

Heheh :slight_smile:

OK, a tak przy okazji możecie mi doradzić Jaką wybrać budę do 100 złotych, nagrywarkę DVD oraz napęd CD? :slight_smile: Bo zupełnie się na tym nie znam.

Dzięki za odpowiedzi. :slight_smile:

(Remix) #5

Witam!

Obudowa... no taka, jaka Ci się podoba wizualnie, a do tego ma solidne blachy i miejsca na wentylatory... ogólnie musi być funkcjonalna.

Co do nagrywarki i napędu... po co Ci napęd CD? Przecież wystarczy nagrywarka DVD... tutaj wybór jest spory i na dobrą sprawę, co byś nie wybrał to będzie OK... musisz tylko się zastanowić czy chcesz mieć np. LightScribe czy nie, a może LabelFlash... (lepiej LightScribe).

(Pcw291) #6

A co byś doradził na temat nagrywarki DVD? Bo nie mam pojęcia co wybrać, jaką firmę, na co zwracać uwagę, itp.

(system) #7

bierz NEC'a

(Remix) #8

Witam!

Jak chcesz mieć LabelFlash to NEC, a jak LightScribe to LiteOn lub LG (może też być Samsung.. są dość ciche).

Ja od dawna jadę na LiteOn'ach i bardzo sobie je chwale.

W celu wybrania konkretnego modelu poczytaj testy na necie i opinie oraz odwiedź stronkę http://www.cdrinfo.pl i ichniejsze forum.

(Pcw291) #9

Dzięki, wybrałem firmę LiteOn :slight_smile:

Pozdrawiam.

(Kosmate) #10

Błąd :slight_smile: Mam LiteOna, wszystko pali, prawie wszystko czyta, ale hałasuje. Trzebabyło wziąć BenQ albo Pioneera. No ale to na zaś :slight_smile:

(Chrucik) #11

Ja z kolei polecam Toshibę :slight_smile:

(Pcw291) #12

Acha, oki :slight_smile:

Na szczęście dziś jeszcze nie kupowałem, więc mogę jeszcze zmienić. :slight_smile:

Doradzicie jakiś konkretny model? :stuck_out_tongue:

(el polaco) #13

A ja na twoim miejscu poczekalbym z zakupem karty graficznej na nowe RAdki :

Radeon HD 2900, HD 2600 i HD 2400.

RAdeon HD 2900 na sterownikach we wczesnej wersji wypada lepiej niz GeForce 8800GTX.

A i obowiazkowo podkrecilbym twojego procka co najmniej do 2.4GHz (tak samo jak E6600) lub jezeli zainwestowalbys w jakis firmowy wiatraczek powyzej 3 GHz.

(Pcw291) #14

A jaka cena będzie po przeliczeniu na złotówki? Bo niestety fundusze mam ograniczone. Mógł bym na tą kartę odłożyć góra 1300 zł. Wyrobię się? :stuck_out_tongue:

(el polaco) #15

ceny nie sa jeszcze znane.

(Pcw291) #16

tutaj piszę, że cena została ustalona na 399 dolarów. Po przeliczeniu, że średni kurs dolara to niecałe 2,80 zł zmieścił bym się. Boję się tylko, że w Polsce niestety cena będzie o wiele, wiele wyższa. :frowning:

(Lukasz102) #17

ja widziałem testy i 2,4 ghz na core 2 duo 8800gtx i w grach była maksymalna wydajność podkręcony na 3,6 miał ok 3 fps więcej w oblivionie

(Jinx83) #18

zapomnij o 2,8.

Kiedyś pisałem o tym że tak sprzedawcy nie przeliczają.

Było to o 8600/8500.

Cena u nas $$$ razy ~3,8 :wink:

(Pcw291) #19

Nadszedł wreszcie dzień w którym nowe karty ATI Radeon HD 2900XT doczekały się swojej premiery.

Po przejrzeniu pierwszych testów, nie byłem zachwycony.

Myślicie, że bardziej opłacalne jest kupowanie w/w modelu (Radeon HD2900XT) czy GeForce GTS 640MB?

Link do testu:

http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=1788

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

Pozdrawiam,

pcw291.

(Craker92) #20

Dlaczego :?:

Fajnie 8)

Posiada

Ciekawe :stuck_out_tongue: