GeForce 8800GTS 320MB, czy GeForce 8800GTS 640MB?

Witam,

Ostatnio poważnie zastanawiam się nad kartą graficzną. Wg, dotychczasowych planów, miałem kupować kartę GIGABYTE GeForce 8800GTS 320MB/320bit.

Jednak coś wzięło mnie, aby zastanowić się nad kartą tej samej serii, tylko że z podwojoną ilością pamięci.

Możecie mi doradzić, czy opłacalne jest kupowanie karty GIGABYTE GeForce 8800GTS 640MB/320bit ? Czym będzie się to objawiało w kwestii wydajności? Poczuję różnicę porównując tą kartę do karty z pamięcią 320MB?

Reszta sprzętu wyglądała by tak:

Procesor:

Intel Core 2 Duo E4300 1,8 GHz

Płyta główna:

Abit AB9

Dysk:

Seagate ST3250620AS Barracuda 7200.9

Pamięć:

A-Data 1 GB

Zasilacz:

AmacroX Warrior AX500-A

Z góry dziękuję za komentarze i porady,

Pozdrawiam,

pcw291.

zdecydowanie 8800GTS 320MB. tu teścik:

http://www.frazpc.pl/artykuly/522/3xGEF … N/oraz/XFX

i za zaoszczędzoną kasę dodatkowy 1GB A-Data 8)

Heheh :slight_smile:

OK, a tak przy okazji możecie mi doradzić Jaką wybrać budę do 100 złotych, nagrywarkę DVD oraz napęd CD? :slight_smile: Bo zupełnie się na tym nie znam.

Dzięki za odpowiedzi. :slight_smile:

Witam!

Obudowa… no taka, jaka Ci się podoba wizualnie, a do tego ma solidne blachy i miejsca na wentylatory… ogólnie musi być funkcjonalna.

Co do nagrywarki i napędu… po co Ci napęd CD? Przecież wystarczy nagrywarka DVD… tutaj wybór jest spory i na dobrą sprawę, co byś nie wybrał to będzie OK… musisz tylko się zastanowić czy chcesz mieć np. LightScribe czy nie, a może LabelFlash… (lepiej LightScribe).

A co byś doradził na temat nagrywarki DVD? Bo nie mam pojęcia co wybrać, jaką firmę, na co zwracać uwagę, itp.

bierz NEC’a

Witam!

Jak chcesz mieć LabelFlash to NEC, a jak LightScribe to LiteOn lub LG (może też być Samsung… są dość ciche).

Ja od dawna jadę na LiteOn’ach i bardzo sobie je chwale.

W celu wybrania konkretnego modelu poczytaj testy na necie i opinie oraz odwiedź stronkę http://www.cdrinfo.pl i ichniejsze forum.

Dzięki, wybrałem firmę LiteOn :slight_smile:

Pozdrawiam.

Błąd :slight_smile: Mam LiteOna, wszystko pali, prawie wszystko czyta, ale hałasuje. Trzebabyło wziąć BenQ albo Pioneera. No ale to na zaś :slight_smile:

Ja z kolei polecam Toshibę :slight_smile:

Acha, oki :slight_smile:

Na szczęście dziś jeszcze nie kupowałem, więc mogę jeszcze zmienić. :slight_smile:

Doradzicie jakiś konkretny model? :stuck_out_tongue:

A ja na twoim miejscu poczekalbym z zakupem karty graficznej na nowe RAdki :

Radeon HD 2900, HD 2600 i HD 2400.

RAdeon HD 2900 na sterownikach we wczesnej wersji wypada lepiej niz GeForce 8800GTX.

A i obowiazkowo podkrecilbym twojego procka co najmniej do 2.4GHz (tak samo jak E6600) lub jezeli zainwestowalbys w jakis firmowy wiatraczek powyzej 3 GHz.

A jaka cena będzie po przeliczeniu na złotówki? Bo niestety fundusze mam ograniczone. Mógł bym na tą kartę odłożyć góra 1300 zł. Wyrobię się? :stuck_out_tongue:

ceny nie sa jeszcze znane.

tutaj piszę, że cena została ustalona na 399 dolarów. Po przeliczeniu, że średni kurs dolara to niecałe 2,80 zł zmieścił bym się. Boję się tylko, że w Polsce niestety cena będzie o wiele, wiele wyższa. :frowning:

ja widziałem testy i 2,4 ghz na core 2 duo 8800gtx i w grach była maksymalna wydajność podkręcony na 3,6 miał ok 3 fps więcej w oblivionie

zapomnij o 2,8.

Kiedyś pisałem o tym że tak sprzedawcy nie przeliczają.

Było to o 8600/8500.

Cena u nas $$$ razy ~3,8 :wink:

Nadszedł wreszcie dzień w którym nowe karty ATI Radeon HD 2900XT doczekały się swojej premiery.

Po przejrzeniu pierwszych testów, nie byłem zachwycony.

Myślicie, że bardziej opłacalne jest kupowanie w/w modelu (Radeon HD2900XT) czy GeForce GTS 640MB?

Link do testu:

http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=1788

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

Pozdrawiam,

pcw291.

Dlaczego :?:

Fajnie 8)

Posiada

Ciekawe :stuck_out_tongue: