GeForce 9200M GS sterowniki najnowsze,które pobrać?

Witam jak w temacie!

Posiadam laptopa SAMSUNG R510 z kartą właśnie graficzną GeForce 9200M GS i myślę jaka to seria jest dokładnie ,aby wybrać i pobrać z tej stronki http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us ,oczywiście na system Windows XP. :wink:

Czy ktoś mi w skarzę na tej stronce którą to serie muszę wybrać, bo już ogupiałem którą serię wybrać ?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Hej,

Jeśli chcesz pobrać sterowniki ze strony nVidii to wypierasz po kolei: GeForce -> GeForce 9M Series (Notebooks) -> WindowsXP -> Polish - i gotowe… :slight_smile: Ewentualnie na stronce możesz użyć też opcji drugiej i pozwolić, by sterowniki zostały automatycznie dopasowane do Twojej karty graficznej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

aha Dziękuję ci bardzo za podpowiedz, więc już ściągam ten sterownik waży 110 MB,ale mam pytanko następne :frowning: Czy bez odinstalowania starych sterowników mogę tego najnowszego bez niczego od razu zainstalować ,i on sam podmieni starsze stery ?

bez wiekszych problemów mozesz odrazu zainstalować nowsze sterowniki po restarcie który bedzie wymagany najnowsze stery będą ‘aktywne’

Hej,

Na dobrą sprawę można tak zrobić, ale niestety może to spowodować dodatkowe problemy. Bardziej zalecane jest odinstalowanie sterowników przez aplet Dodaj/Usuń Programy z Panelu Sterowania i usunięcie pozostałości w trybie awaryjnym - dopiero po tym instalacja nowych sterowników. Dokładne instrukcje o tym znajdziesz w poście Deinstalacja sterowników i kodeków.

Pozdrawiam,

Dimatheus

za chwilkę zrobię tak jak napisałeś i poradziłeś, wolę twoją poradę bo pewniejsza :slight_smile: ale mam teraz problem ponieważ pisząc tego posta ,w pewnym momencie “znowu” mi się system zawiesił i tylko została resetacja jego możliwa :frowning: a więc może zacznę od początku …

Wczoraj postanowiłem zrobić format właśnie w moim laptopie/ ma ok 6 miesięcy od zakupienia w sklepie/ ponieważ właśnie niekiedy w czasie pracy na nim / pisanie e-meila,GG itp/ w niektórych momentach system mi się zawieszał, lub nawet przy uruchamianiu laptopa w czasie wczytywania się Windows-a / logo i ten paseczek który śmiga pod nim/ potrafił się też zawiesić i dalszego wczytywania Systemu nie dało rady … więc dlatego postanowiłem mu przeprowadzić wczoraj całkowity format i świeży system WIndows XP zainstalować . Co się okazuję dziś ? Jest to samo, i są nawet zawieszki systemu, po formacie wczorajszym który na 100% był dobrze przeprowadzony :frowning: I co teraz obstawiać mam co jest nie tak z laptopem?

Ps. dlatego właśnie, wole dla upewnienia się was doradzić i sterowniki najnowsze zainstalować,może to coś od tego jest nie tak z sprzętem moim… ;(

Tylko sie troszkę dziwie że sterowniki jakieś lipne bym zainstalował ,jak wszystkie ściagałem z stronki Samsunga /oczywiście wybierając odpowiedni model lapka i system Windows/ a wszystko pobierałem z tąd http://www.samsung.com/pl/support/downl … u=download

EDIT; właśnie teraz w czasie instalacji sterownika NVIDIA do mojej karty ,też mało co się system nie zawiesił :frowning:

Może to coś być związane z tym ,że złe sterowniki zainstalowałem do procesora np. ??

Procesor mam taki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … e5134.html

Jak go mogę dla pewności też uaktualnić tzn sterowniki do niego z kąd pobrać pewne mam ,proszę o pomoc :frowning:

Hej,

Zainstalowanie nowego systemu nie rozwiązało problemu, co prawdopodobnie wskazuje na problem czysto sprzętowy, a nie programowy. Wątpliwe jest też, by to sterowniki powodowały błąd - szczególnie taki.

Jak dla mnie powyższe symptomy wskazują na problem z pamięcią RAM. Najlepiej więc przetestować ją za pomocą programu MemTest - link do programu oraz odpowiednią instrukcję znajdziesz TUTAJ.

Pozdrawiam,

Dimatheus

i ja właśnie raczej też to obstawiam,ale dla pewności jeszcze przetestuję tym programikiem co podałeś w linku do niego :slight_smile:

Ps, ta zawieszka systemowa robi się jak to się mówi “raz na ruski rok” ale robi …i to mnie właśnie dziwi :frowning:

Dodane 16.08.2009 (N) 17:21

właśnie przeprowadziłem dziś test,mianowicie; znajomy posiada identyczny laptop,w ty samym sklepie kupiliśmy ,ta sama seria,model , konfiguracja itp :slight_smile: postanowiłem zamienić się z nim na 3 godzinki pamięciami RAM i co? To samo! Czyli po jakiś 40 minutach system na / podmienionej kości ram/ też się zawiesił i jest identycznie jak z moja pamięcią w laptopie:( Więc pamięć RAM odpada! Co dalej obstawiacie? Procesor? Dysk? w co nie wierze raczej :expressionless:

Hej,

OK, to jedno… Ale czy testowałeś też kości przy pomocy programu, o którym pisałem w poprzednim poście??

A czy przez ten czas robiłeś coś na komputerze, czy po prostu stał on bezczynnie?? Jeśli to drugie, to sprawdź w ustawieniach zasilania (Klikasz na pulpicie prawym przyciskiem i wybierasz z menu: Właściwości -> zakładka Wygaszacz ekranu -> Zaawansowane) czy przypadkiem system nie ma wyłączać dysków twardych po określonym czasie bezczynności. Niekiedy bowiem się zdarza, że uaktywnienie tej funkcji powoduje zawieszanie się komputera.

Pozdrawiam,

Dimatheus

no więc testowałem teraz , trwał ten test 00:29:57 , wszystko przechodziło pomału do 100% ,nic czerwonego koloru się tam nie pojawiało,zawieszki nie było żadnej czyli OK , i na końcu po tym czasie wyskoczył komunikat niżej o treści; Pass complete.no errors,press Esc to exit więc wcisnąłem Esc po czym , w czasie resetacji wyjąłem płytkę CD z nagranym według poradnika obrazem ISO tego programiku i po teście,tak? Dobrze zrobiłem?? I teraz czekam kiedy znowu się zawieśi… :frowning:

Dodane 17.08.2009 (Pn) 16:42

to jest obojętne czy np. pisząc tego pościka w tym momencie potrafi się NAGLĘ zawieszka zrobić i w głośnikach “pierdzenie” jest, i tylko zostaję restart laptopa, LUB czy jest bezczynny tzn, nic nie robię,np. sprzątam pokój laptop jest włączony a naglę bahh… w głośnikach tylko słyszę to co wyżej pisałem i nic nie pozostaję jak znowu restart guzikiem sprzętu:(

Dodane 17.08.2009 (Pn) 16:47

dokadnie mam tak ustawione http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … f6c9e.html ,tylko jest ale… dlaczego po każdym resetowaniu,włączeniu lapka muszę właśnie tam wchodzić i przestawić zawsze tak jak wyżej podałem screen-a. ponieważ samo się przestawia, jak tylko włączę_wyłączę laptop,wchodze tam potem i :o znowu dysk jest ustawiony żeby się po 30 min wyłączył. oraz system po 15 minutach :? Przecież jak przestawiam tam aby w ogólę się nie włączało to wszystko i wyłączało to wciskam zastosuj i OK

Ps. drogi kolego Dimatheus :slight_smile: Więc co według ciebie jest? Dobry sprzęt tzn.sprawny? i co może być to przyczyną to zawieszanie się " raz na ruski rok" /jak to się mówi :slight_smile: / tego laptopa? Co radzisz ??

Dziękuję ci,za czas spędzony co do mojego problemu oraz tematu :wink:

EDIT ;postanawiam edytować znowu ,bo jestem w szoku co się teraz po wyłączeniu laptopa działo!

Przyszedłem do pokoju włączam laptopa i… na samym początku w czasie wgrywania się systemu czyli na tym paseczku Windows który śmiga pod logiem Windowsa / screen tego >> http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 705ec.html << / potrafił się znowu zawiesić i koniec!Zresetował guzikiem,i znowu od nowa się wgrywa i znowu w pewnym momencie zawieszka na paseczku… i tak 3 razy pod rząd :frowning: Dopiero za 4-tym razem nareszcie wgrał się system i zalogował Windows do końca :? Co jest do licha ? Aha co mnie jeszcze niecierpliwi to że ,po włączeniu

'lapka" to bardzo pomalutku ukazuję się i rozjaśnia to logo Windows-a wygląda jak by Windows myślał czy się ma zawiesić już, czy dopiero w czasie jak wyżej pisałem, przy tym śmiganiu na paseczku :frowning:

Hej,

Tak, wszystko w jak najlepszym porządku. I wyniki testu też - wszystko zakończone bez błędu, więc RAM nie jest źródłem błędu…

Czyli to wskazywałoby, że problem nie wynika z przechodzenia w stan oszczędzania energii - dysk bowiem nie powinien się wyłączać, gdy się pracuje na lapie. W końcu zawsze wykonywane są wtedy jakieś operacje dyskowe - zapisywanie w Temp plików z przeglądarki, autozapisywanie edytowanych plików, etc.

Hmm, zapewne na laptopie zainstalowane jest jakieś oprogramowanie producenta, które automatycznie zmienia ustawienia. Niestety nie wiem, jak to w Samsungach wygląda, ale w Asus’ach jest dodatkowy program czuwający nad schematami - co ciekawe nie usuwa on dostępu do apletu Opcji zasilania, ale próby zmiany ustawień właśnie tam skutkują tylko zmianą tymczasową - po restarcie wszystko wraca do ustawień automatycznych. W Acer’ach natomiast uruchomienie apletu Opcji zasilania uruchamia program do zarządzania energią Acer ePower. Jeśli uda Ci się znaleźć program, który umożliwia ustawienia schematów (ze strony ze sterownikami wynika, że to Easy Battery Manager lub Samsung Battery Manager), to odpowiednich zmian dokonaj właśnie w nim. Ewentualnie możesz spróbować dodać dodatkowy schemat i w nim wprowadzić odpowiednie zmiany - jednakże rozwiązanie pierwsze będzie na pewno pewniejsze… :stuck_out_tongue:

Gdyby był to komputer stacjonarny, to kolejnym trafem byłby zasilacz. Ale że to laptop, to raczej mało to prawdopodobne…

Problematyczne to nieco… Z takich symptomów obstawiałbym w takim układzie albo procesor (przegrzewanie się), albo dysk twardy, lub problemy ze złośliwym oprogramowaniem. Ale po kolei…

:idea: procesor:

:arrow: Czy komputer jest odpowiednio chłodzony??

:arrow: Czy nie jest stawiany w miejscach, w których wentylacja jest kiepska, np. na dywanie, kołdrze, etc??

:arrow: Sprawdź, jak wygląda kwestia temperatury - zrobisz to przy pomocy programu SiSoftware Sandra Lite 2009.SP3.15.97 - instalujesz, uruchamiasz i wchodzisz Hardware -> Processors -> w gałęzi Sensors powinna być podana temperatura procesora.

:idea: dysk twardy:

:arrow: sprawdź, czy nie ma na nim bad sector’ów - posłuż się do tego programem HD Tune 2.55 - instalujesz, uruchamiasz i przechodzisz do zakładki Error Scan. Wykonujesz skan dysku - problemem będą oznaczone kwadraciki o barwie czerwonej,

:arrow: sprawdź, czy dysk się nie przegrzewa - jego temperaturę odczytasz w tym samym programie - jaka jest??

:arrow: jeśli używasz dysku SATA, to w zakładce Health nie będzie widać żadnych danych S.M.A.R.T., które informują o ogólnej kondycji dysku. Posłuż się wtedy programem SiSoftware Sandra Lite i wejdź do Hardware -> Physical Disks. Wybierz Twój dysk twardy i najlepiej zrób screen’a gałęzi S.M.A.R.T. Data.

:arrow: oprogramowanie:

:arrow: Czy i jakiego używasz antywirusa??

:arrow: Czy i jakiego używasz firewalla??

Całe szczęście, że jeszcze nie myślą - bo kto wie, do czego może to doprowadzić -> Matrix, Terminator, etc… :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus