Geforce 9400GT - problem z instalacją sterowników

Witam, dzisiaj stałem się posiadaczem karty jak w tytule, lecz mam problem z instalacją sterowników jedyne jakie udało mi się zainstalować to stery z 2010r “nv19745” natomiast przy próbie instalacji wyższej aktualizacji np. “nv25944” system nie chce się uruchomić zawiesza się na ekranie ładowania systemu(tym z logo xp) pozostaje tylko uruchomienie w trybie awaryjnym i instalacja “nv19745”… nie wiem może brakuje jakiegoś składnika w xp-ku, co myślicie o tym?

Pozdro

usunąłeś stare sterowniki od poprzedniej karty graficznej?

Jeżeli nie to znasz prawdopodobnie odpowiedz

Wiesz co, no usunąłem stare poprzez revounistaler i po tym zainstalowałem nowe stery, no chyba że jest jakiś inny sposób…

Z całym szacunkiem dla revouninstaller ale nie usuwa wszystkiego tylko tyle że więcej niż przez dodaj lub usuń. Jak masz Windows XP to Driver Cleaner usunie pozostałości ale warunek w trybie awaryjnym. Drugi program Driver Sweeper ponoć lepszy ale ten na Windows 7 mi sie nie sprawdził niby usuwał a po restarcie i skanowaniu dalej wykrywało te same pozostałości. Może od tamtego czasu jakieś miesiąc temu jak pojawiły sie nowsze wersje może nie ma problemu.

niestety nawet po użyciu Driver Cleaner w tr. awar. problem pozostaje…:confused:

Cześć opisze Ci podobną sytuacje jaka mnie spotykała może to nie być to samo co u Ciebie ale wszystko trzeba wziąć pod uwagę. Mianowicie przy poprzedniej płycie głównej musiałem być przy jednym sterowniku od karty graficznej każdy inny sterownik chyba dziesięć czy więcej próbowałem . Nie powodowało zawieszenia jak u Ciebie ale proste gry take jak icytower było zauważalne brak płynności w grze w karzdej grze. I tylko jeden sterownik z ustawieniem w nim na wydajność było dobrze. Troche było dziwne pomimo że sprzęt miał zapas co do wymagań gry. I póżniej sie okazało teraz można z kojarzyć. Kolega aktualizował mi bios płyty głównej i zatrzymywało się z jakimś komunikatem nie wiedział i wystraszył sie. Ale znajomy mu pomógł i kazał puścić dalej aktualizacje. Komunikat dotyczył coś o grafice obsłudze i tu był problem wyjaśnienie czego każdy inny sterownik powodował że nie było płynności w grze. Początkowo była opinia że wersja systemu jest taka i ciężko dobrać sterowniki. Po wymianie płyty głównej problem odrazu z niknął i nie ma problemu że będzie gorzej jak w gra sie nowszy sterownik. U mnie przynajmniej płyta okazała sie wadliwa chyba od nowośći. Jeśli dotyczy Ciebie to co możesz zrobić zainstalować najnowszego direxta. Jak nie pomoże to może być że płyta główna coś nie bardzo z tą kartą graficzną nie dokońca kontabilna. Zasilacz chyba masz dobry więcej pomysłów na razie nie mam. Może ktoś sie dołączy i jakieś sposoby sprawdzenia dodatkowe wskaże.

Dodane 11.03.2012 (N) 18:30

Spróbuj z aktualizować sterowniki od chipsetu płyty głównej tyle moge jeszcze doradzić.

nic z tego, tak jak mówisz, płyta chyba nie ogarnia tej karty:/

Ładnie to ująłeś i jeśli problem się nie wyjaśni to ulepszanie tego zestawu co masz pod kątem gier mija sie z celem. Lepiej sprzedać i składać nowego chyba że pozostałe komponenty masz dobre a zasilacz ma zapas mocy to może wystarczy płytę wymienić z prockiem i pamiątkami jeśli się opłaci w ogólnym rozrachunku. To już do Ciebie należy decyzja ewentualnie na forum się poradzisz jak będziesz chciał mieć lepszy sprzęt i czy się opłaci stare bebechy jeszcze wykorzystać. Narazie.