GeForce 9400GT sie przegrzewa

Witam, mam problem gdyż moja karta graficzna nvidia geforce 9400gt sie przegrzewa.

Problemem jest to,że osiąga ona 80stopni po czym monitor sie wyłącza chociaż dioda monitora sie świeci jakby był włączony ,gdy go wyłącze i włącze guzikiem ekran po 3sekundach sie wyłącza a dioda sie pali…Gdy spadnie do minimum 75sopni już jest ok więc nie wiem oco chodzi mój kumpel miał taka sama i mial 90stopni w stresie i mu nie gasł :expressionless: Tak więc proszę o szybką pomoc

Oto specyfikacja komputera:

Procesor:pentium dual core E5200 3,00Ghz @ 3,00Ghz

Ram:4GB goodram

Grafika:GeForce 9400GT

Pozdrawiam

Wyczyść kartę z kurzu. Masz jakieś dodatkowe wentylatory w obudowie?

Wentylatorów nie mam ale buda jest otwarta.Kartę oczyszczę jutro bo dziś już za późno.Dodam ze dzieje sie tak od 2tygodni.

i wymień może pastę termo przewodzącą na karcie.

Dobra karta odkurzona temperatura prawie bez zmian.Paste może zmienie ,ale podawajcie jeszzcze porady.

Karta ma jakiś wentylator? Jak nie zamontuj na niej jakiś wolnoobrotowy 80mm.

Karta ma chłodzenie pasywne(prawie na cała kartę radiator).Dodam że karta chodziła bardzo dobrze widocznie coś teraz niedawno sie zepsuło, aha jeszcze jedno gdy uruchomie grę w programie gpu-z pokazuje,że wszystko leci na max tzn użycie karty itp… :frowning:

Na początek to spróbuj zamontować na karcie (przy pomocy opasek zaciskowych) jakikolwiek wentylator (typu 60, 70 lub 80 mm) i zobacz czy to pomoże.

W jakiej cenie będzie jakiś wiatraczek?

20zł

Powiedziałbym raczej, że prawie dwa razy mniej :wink:

Też pomyślałem o silentiumpc zephyr tyle ze 120x120mm dlatego napisałem 20zł

Witam, mam jeszcze jedno pytanie jak potem podłączyc takowy wiatraczek?

Wpinasz wtyczke 2 pin do gniazda na karcie graficznej.

O ile karta takowe posiada. Jak nie to trzeba zakupić przejściówkę 2pin/molex

Przecież można go też podpiąć na stałe do płyty głównej :wink:

W sumie nie pomyślałem :smiley: sam mam tak podpiąłem :smiley: