GeForce 9600 GT Jaki zasilacz potrzebny?

Konkretnie ta karta:

http://www.comp4you.eu/pricelist/item.aspx?PID=C6668068

Jaki zasilacz potrzebuje aby działać i ewentualne inne wymagania, bo przymierzam się do kupna a nie chce się pchać nic nie wiedziąc. Z góry dzięki za odpowiedź.

wydaje mi się, że 450-500W dobrej marki powinien wystarczyć. Zależy też od reszty podzespołów. Jeśli proc energooszczędny i niepodkręcany jeden dysk twardy i 2 moduły Ramu to spokojnie 450W wystarczy.

Ja mam 450 W mustanga i nie ma żadnych problemów. Procek, jak widzisz w opisie.

Ja mam taki procek:

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~2.1GHz

I 1 Gb Ramu

I tutaj kolejne pytanie: mianowicie, czy będę mógł na takim kompie z (jeżeli juz będę miał ta kartę, o której napisałem wyżej i jeszcze 1 gb ramu) zagrać na full detalach np. w crysisa? Dokładniejk chodzi mi oto czy procka nie musze zmieniac bo ramu moge dokupić sobie ale z procesorem jest troche modzenia żeby dobrytanio kupić. Jeśli nie to na jakich detalach bym mógł zagrać chodzi mi o np. Crysisa, Assasin Creed, Far Cry 2, STALKER, Gothic 3 itd. i najważniejsze, (jeśli okaże się,że nie moge mieć full detali) to czy moge mieć chociaż dx 10? Z góry dzięki.

Ze swojego doświadczenia mogę ci powiedzieć że pograsz w spokojnie w rozdziałce 1280 w większości tych tytułów na max detalach ale bez aa.

Sam posiadam podobny procek i mogę ci powiedzieć że po prostu jest już za słaby do nowych gier i twoja grafika nierozwinie pełnych skrzydeł .

Czyli bez opadu szczęki tak ? :stuck_out_tongue: Nie potrzebuje narazie takich fajerwerków graficznych bo przyzwyczaiłem się już do grania zawsze na minimum więc bez aa będę miał frajde tym bardziej, że na tej karcie, którą ma teraz nie jedzie np. Mercenaries 2 lub Gta IV a teraz moge się szykować na nie więc to i tak dobrze. A jeszcze jedno: Jeśli będę miał taką konfiguracje o jakiej napisałem, to jaki zasialacz potrzebuje (wyżej była mowa o tym, ale chodziło o trochę inną konfigurację więc pytam o tą). Dokładniej:

Procek:AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~2.1GHz

Ram:2GB 1GB DDR2 i 1GB DDR3

Grafa:ZOTAC GF CUDA 9600GT Synergy Edition, 512MB DDR3 (256bit)

Dźwięk:Realtek HD

Dysk: bodajże WD wiem że ma 250GB

Starczy 450W, ja mam taki. Konfig w opisie. Więc spokojnie ci starczy.

Pozdrawiam

W Assasin’s Creed w DX 10 na pewno pograsz na max, bez AA. Sam sprawdziłem w Crysisa na lekko wysokich również a Gothic nawet z CP 1.70 będzie cioł :confused:

Co do Gothica to wiem jest cholernie niezoptymalizowany (o ile w ogóle istnieje słowo “niezoptymalizowany” :P) więc nawet u kumpla, który dał za kompa 3000zł się tnie. A mam jeszcze jedna pytanie jeśli nazwa procka to : AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~2.1GHz tak jak ja mam to znaczy, że mam 2 rdzienie 2.6GHz, czy dwa 1.3GHz ? Bo nie umiem w żadnym programie dojrzeć ile rzeczywiście GHz ma ten procek i jeśli widze wymagania sprzętowe jakiejś gry to nie wiem co mam myśleć o procku.

Ja mam taką samą kartę graficzna i zasilacz mam Modecom Premium 500W ( zaraz się posypią komentarze że SHIT ) i spokojnie wystarcza , w Crysisa gram na full detalach .

Qubs tu masz odpowiedz :slight_smile:

GeForce 9600GT niestety, najprawdopodobniej nie będzie obsługiwał DirectX 10.1. Obsługa tego standardu będzie wspierana przez Windows Vista, po premierze pierwszego Service Pack’a. Najwidoczniej nVidia uważa, iż nie jest to konieczne. Innego zdania jest AMD, gdyż HD 3850, oraz HD 3870, które premierę miały w listopadzie, wspierają już obsługę DirectX 10.1.

Do uruchomienia nadchodzącego produktu w naszym komputerze, potrzebujemy oczywiście portu PCI-E x16 (najlepiej 2.0), dodatkowej wtyczki zasilania 6-pin, oraz zasilacza o mocy minimum 400W (26A na linii +12V)

Ta karta obsługuje DirectX 10.1

Pisze

Kolega chciał napisać o zasilaczu, że minimum 400W chyba.A co do directa, to jaka jest różnica między 10 a 10.1?

Do 9600GT spokojnie starczy porządny zasilacz 350W w granicach 150-200zł…

Jeśli nie wiesz jak masz z tym prockiem to ściągnij sobie program cpu-z. U mnie to wygląda tak ze w idle (bez obciążenia) program pokazuje ok 1400MHz a jak np uruchamiam jakiś program to ten program pokazuje że rdzeń pracuje z częstością ok 3 GHz. Czyli używa takiego rdzenia jakiego potrzebuje. Co dwa rdzenie to nie jeden.

Dobra markowa 400W ale jak masz dokupywać dyski i nową kartę za jakieś dwa lata to dołóż i kup jakaś markową 500-550 ;]

A Najlepiej 850W, co by na zaś było.

Jeżeli masz ograniczone fundusze weź : http://www.allegro.pl/item656204974_now … szawa.html

Jeżeli możesz wydać troszkę więcej to: http://www.allegro.pl/item648825137_zas … paski.html lub http://www.er-link.pl/sklep/produkt/A_CPSU400SEA-04981

A jeszcze lepiej: http://www.agito.pl/zasilacze/corsair-v … 34414.html ( To już sporo pieniędzy więcej, ale zasilacz starczy na baaaaardzo długo )

Odrazu mówie ze sorry za offtop, ale kolega prosił o odpowiedz na pytanie “GeForce 9600 GT Jaki zasilacz potrzebny?”. Jeśli chcecie dyskutować o DX10.1 to zróbcie inny temat. Jeśli wiecie to mu odpowiedzcie.

Jeśli kupujesz 9600GT tzn że nie masz zbyt wielkiego budżetu. W takim razie Modecom MC-350 spokojnie wystarczy. Sprawdzona zasiłka. Śmiga na niej bez problemu komp E7200 z HD4850 :wink: