GeForce 9800 GTX+ - Czy mój zasilacz i płyta główna PC pasują do nowej grafiki

Witajcie!

Przeszukałem wiele wątków zarówno na PEB jak i inynch forach dyskusyjnych, ale odpowiedzi w dalszym ciągu nie mogę uzyskać. Mam następujący problem: otóż w weekend zakupiłem kartę graficzną EVGA GeForce 9800GTX+ - wiem, że w porównaniu z dzisiejszymi kartami ta szału nie robi, ale chciałem mieć nieco lepszy komputer tak, aby raz na jakiś czas posiedzieć sobie przy programie 3ds Max lub przy jakiejś fajnej gierce jak np. symulator FSX. Chciałem mieć nieco lepszą grafikę i przyspieszenie w grze. Jednak nie planowałem wydawać na to jakiejś dużej kwoty przy czym przy okazji nie miałem zamiaru przebudowywać bebechów w swojej stacjonarce od góry do dołu. Zatem zakupiłem ową kartę. Przyszła dzisiaj. Problem na jaki wpadłem jest taki, że dopiero teraz zdałem sobie sprawę (Andrzej mądry po szkodzie), że karta ta potrzebuje nieco więcej energii, niż mój obecny Radeon 4350. Od dawien dawna nie skłądałem komputerów, więc tak naprawdę jestem z wiedzą odnośnie tego wiele lat wstecz. Wiem, że są na tej karcie 2 gniazda (z tego co znalazłem to gniazda na dodatkowe zasilanie 12V - tzw. Molex 6-pinowy). Znalazłem przejściówki z 4-pinowych wtyczek od zasilania na owy 6-pinowy. Pytanie czy mój zasilacz to wytrzyma? Prawdę mówiąc to zaszalałem troszeczkę na tym allegro i dokupiłem mu od razu 4GB ramu DDR3, procesor Intel Dual-Core E6700 3,2GHz. Jeszcze jeden problem, a właściwie moja niewiedza - w CPU-Z mam w zakładce płyty głównej Graphic Interphace: PCI-E i tam mam dwie rubryki: Link Width- x16 oraz Max. Supported x16.
Czy na pewno kupiłem odpowiednią kartę graficzną? Będzie pasować? Bardzo proszę was o pomoc, bo z ilością moich pytań wzrosła ilość potrzebnej mi wiedzy, a na koniec nic z tego nie rozumiem.

Przedstawiam poniżej specyfikację mojego obecnie działającego komputera:
Zasilacz: Modecom 350gtf (pf) 
Płyta Główna: Foxconn 2a8ch chipset Intel G41,
Procesor: Intel Pentium Dual-Core E6300 2,8GHz,
Karta Graficzna: Ati Radeon HD 4350 512MB, 630MHz.

A oto jak ma wyglądać komputer, kiedy moje zakupione już komponenty do mnie dotrą:
Procesor: Intel Pentium Dual-Core E6700 3,2GHz,
Karta Graficzna: EVGA GeForce 9800 GTX+.

4GB RAM zadziała ale łącznie, czyli po 2GB na slot. LGA775 i DDR3 to połączenie mocno kłopotliwe, nie każda pamięć będzie działać.

Co do zasilacza to tutaj jest problem, bo twój model jest przeznaczony do starych komputerów jeszcze pod karty graficzne AGP i dyski ATA. Na pewno nie nadaje się do prądożernego 9800GTX+. Ma tylko 15A na linii 12V. Obecnie tanio możesz kupić Chifteca 500-550W np. http://allegro.pl/zasilacz-chieftec-550w-i6425310466.html Ma 2 wtyczki dla kart graficznych i 3 linie zasilające 12V po 18A, więc sporo więcej od tego obecnego Modecoma.

Karta już kupiona ale mam nadzieje dałeś poniżej 100zł, za tyle można już kupić sporo mocniejszą GTX 260 http://allegro.pl/gainward-geforce-gtx-260-i6423091591.html

Dokładnie 88 złotych dałem za nią. No wiem troszkę zbyt porywczy byłem. Jeszcze piłem z kolegą i do końca świadom nie byłem co wyczyniam :frowning: