GeForce 9800GT na Radeon 7770, ma sens?

Czy zmiana Gefroce 9800GT 512MB na Radeon 7770 ma sens, patrząć na wydajność i zużycie energii? Zasilacz po 9800GT wystrczy?

Radeon obsługuje już SM 5.0 i ma wsparcie DX 11.1, pobiera mniej prądu. Wydajność prawie dwa razy większa, w 3DMark Vantage jest różnica ponad 200 % nVidia 5300, a Radeon prawie 13500 pkt. Czyli w testach jest wydajniejsze, tylko różnica PCI bo w wersji 2.1, to trzeba zobaczyć czy płyta obsłuży. To jest mój cały krótki wywód.

No to jak obsłuży:

http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … 3g_10.html

Ja do tego polecam przeanalizować zestawienie kart. Będziesz miał pojęcie jaką kartę wybrać. W tej same cenie będziesz miał minimalnie, ale mocniejszą 6850.

Nie brałbym pod uwagę wyników z benchmarków - najlepiej odpalić gierę niesponsorowaną przez ATi ani nVidię i porównac samemu…

Wydajniejszą, ale też bardziej prądożerną :wink:

jeśli zasilacz dawał radę z 9800 to z 7770 tym bardziej sobie poradzi

6850 jest w podobnej cenie nie myślałeś żeby kupić 6850 i sprzedać zasilacz łącznie z kartą 9800 i kupić za to lepszy zasilacz? tak ogólnie to jaki masz ten zasilacz?

Zasilacz: qoltec 420W

tylko jedna linia 12V i to słabiutka 216Watt ale skoro jakimś cudem działała 9800 która ma wyższą konsumpcje energii niż 7770 to ta powinna też działać

jednak ja bym zmienił zasilacz na coś lepszego bo ten nie wiadomo jak długo pociągnie na pełnych obrotach.Jaki masz procesor ?przydałoby się podkręcić z leksza żeby karta za tyle forsy się nie marnowała ale nie na tym zasilaczu

A najlepiej podaj całą konfigurację komputera…bo to nie sztuka wrzucić mega szybką kartę graficzną do przestarzałych podzespołów typu procesor pamięć ram,co z tego ze karta będzie wydajna jak reszta będzie ją ograniczać

Nowsze karty są zdecydowanie wydajniejsze od tych z przed 2-3 lat.Również są bardziej energooszczędne patrząc pod kątem wydajności.Natomiast ładowanie nowej karty do słabego procesora mija się z celem.Zasilacz również do wymiany i to w pierwszej kolejności.

Przed wymianą karty graficznej proponowałbym wymianę tego szrota:

chociażby na jeden z zasilaczy Silverpower.

Tak jak już pisali poprzednicy w okolicach ceny HD7770 można kupić wydajniejszego HD6850 (lecz pobiera on max. ~50W mocy więcej).

Wszystko zależy też od tego jaki masz procesor, ewentualnie czy zamierzasz także go zmienić.

Że zasilacz to szrot to wiem, już od dłuższego czasu planuję jego wymianę, chyba czas wymienić go teraz. Procesor to Core 2 Duo 2,93GHz.

szkoda że twój procesor to nie Quad ,wtedy mógłbyś się szarpać na 7770 lub 6850 i nowy zasilacz i podkręcić procesor i byłoby nieźle , do tego co masz teraz to bardziej optymalną kartą byłby 7750 ma jeszcze mniejsze TDP wydajność podobna do radka 6770 swoją drogą może lepiej zacząć zbierać kasę na coś bardziej przyszłościowego chociażby (i3-2120 3.3GHz + płyta + pamięć ram + zasilacz razem około 850zł)

Właśnie myślę, że po zakupię Radeon-a 7770 za jakiś czas wymienić resztę :wink:

jeśli planujesz za jakiś czas taką wymianę to ok