GeForce a może Radeon?

Hmm no własnie tak przemyslalem ze dobrze byłoby kupic GF8800 i z kolei tu sie nasuwa pytanie czy ten GF jest lepszy od Radeona 3870 bo od 3850 to zakładam, ze na pewno jest lepszy, ale czy od Radeona HD 3870 ???

i jak sie domyślam GF 8800GS to najsłabsze odmiany wszystkich GF 8800xxx??

niby tak :stuck_out_tongue:

ciężko dostać jednak te karty, w Polsce cena to ponad 600zł a za tyle można dostać już 8800gt 256mb lub dokładamy parę groszy i mamy to:

http://www.allegro.pl/item305231613_gal … 512mb.html

8800 256 mb to chyba nie najlepsze rozwiązanie, jak już to dopłacić do tych 512…

Jak masz możliwość to kup GF’a 8800 GT 512 MB

Test

Za ten “Test” to ktoś chyba zapłacił dużą sumę pieniędzy (jak to często w Polsce bywa), gdyż totalną głupotą, nawet absurdem jest to że Radeon HD 3870 jest wolniejszy od HD 2900XT a nie wspomnieć już o GeForce 8800GT. Dużo zależy też od sterowników zainstalowanych w systemie, oraz tego kto współpracował przy tworzeniu gry, ATI czy też nVidia. Często a nawet można powiedzieć zawsze zdarza sie tak, ze włączając grę widzimy logo “nVidia - meant to be played” to najlepiej byłoby wyjąć z szuflady GeForca i włożyć go do kompa na czas gry :D, tak samo jest w drugą stronę. W grze “Call the Juraz” (wspomaganej przez ATI) jest praktycznie 2x zaniża wydajność GeForców niż Radeonów, w Crysis natomiast to GeForcy dają czadu a CrossFire przynosi wydajność do 5%. Jeżeli miałbym wybierać miedzy GF8600 a HD 3870 to bym wziął 3870, i nie są to żadni rynkowi konkurenci. Rynkowym konkurentem GF8600 jest HD2600. Jednak osobiście polecam Ci to http://proline.pl/shop.php?prodid=GIGA+HD3850+512+256Z, z takim chłodziwem spokojnie ją podkręcisz do Radeona HD 3870.

PS: Co do serwisu egielda.pl mam wiele złego do powiedzenia, tam Radeony niemal zawsze przegrywają z GF. Dowiedziałem się również tam wiele ciekawych rzeczy o moim HD 2600XT, jednak zastanawiało mnie to bardzo dlaczego na moim ani też na sprzętach od znajomych takie rzeczy nie występowały :x

Dzięki za pomoc, ale widze, ze ile głów tyle pomysłów, i nadal wacham sie nad GF a Radeonem… :frowning:

Masz kasę to bierz Gf 8800GT 512 MB, masz mniej kasy to bierz radka 3850, takie jest moje zdanie i z innych wypowiedzi wnioskuję, że inni myślą tak samo (większość :mrgreen: :mrgreen: ).

Tu jest ten Gf z allegro:

klik

A tutaj fajna promocja w komputroniku:

klik

Wiesz, że za stwierdzenie, że artykuł został sprzedany mogę Cię pociągnąć do odpowiedzialności karnej? Artykuł nie był sprzedany, jak i każdy inny na egieldzie. Masz mylne pojęcie o tym.

Radeon HD 3870 może być wolniejszy od HD 2900 XT z powodo wolniejszych pamięci oraz węższej szyny - dziwne by był szybszy - tak raczej należy powiedzieć.

Jak coś chcesz zarzucić to konkrety proszę.

Rozumiem, wiem o co Ci chodzi jednak to tylko domysły z mojej strony i konkretne nazwiska czy też organizacje nie padły, nawet jeżeli miałoby do czegoś dojść to nawet mógłbym zgłosić sprawę na policje jeżeli miałbym obawy że coś zostało sprzedane, po rozpatrzeniu sprawy najwyżej zapłaciłbym za koszty dochodzenia. Jednak powiedziałem że “chyba” bo pewny nie jestem. Masz również rację 256bitów HD 3870 do 512 HD 2900XT to jest różnica, jednakże 3870 wypadają zazwyczaj lepiej od 8800GT lub porównywalnie.

Nie - to egielda tylko za to co napisałeś wyżej (we wcześniejszym poście) może Cie JUŻ pociągnąć do odpowiedzialności.

Co do 3870 i 8800 GT - pokaż mi jakiś KONKRETNY test i porównamy gra, w grę, tryb w tryb.

Hmm a taka karta byłaby lepsza od Radeona HD 3870, 2900XT : http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=24847 ??? Niby seria 8800…

O ■■■■■■■ :glupek2: cały czas myślałem o 8600GT a pisałem 8800GT :glupek2: :ups:, oczywiście 8800GT jest szybszy. No a co do egieldy, to były domysły z mojej strony, i tylko domniemania, nic konkretnie pod jej zarzutem nie powiedziałem. Poza tym jako dobry obywatel mogę mieć wątpliwości do czegoś i mogę również np. zadzwonić na policję bo tak mi się wydaje że sąsiad chyba crackuje, hackuje i sprzedaje nielegalnie gry. Jeżeli okazało by sie to nieprawdą to zapłaciłbym za dochodzenie oraz za sprawę w sądzie.

Zależy od gry - raczej karty porównywalne (8800 GS i 3870), ale ten GF ma już trochę mało pamięci, co się może w pewnych sytuacjach mocno odbić. Poczekaj jeszcze na więcej testów.

Nie no czemu już wymiękasz? Dawaj z tym jakims konkretnym testem i porównujemy.

384MB to chyba jeszcze nie tak mało, tak mi się wydaje, a cena tez podobna do 3870, a do gier podobno lepsze są GF

Nie wymiękam, z resztą myśl jak chcesz (bo to “winny się tłumaczy”). Z mojej strony wtopa na całej linii (długości pasa startowego na lotnisku), sorry pomyliłem się.

Nie można generalizować ale sporo gier jest sponsorowanych przez Nvidię i przez to GF sprawdzają się lepiej.

no tak - tylko co Ciebie jako gracza to interesuje? Nie grasz przecież w gry, które mają logo nVidii bądź Ati na początku, lecz w gry które chcesz zagrać niezależnie od tego kto jer firmuje. Mam racje?

Dokładnie tak jest, nie bede wybierał tylko tych gier z napisem początkowym odpowiadającemu mojej karcie graiki, ale mysle ze czy wybiore Radeona czy GF to pogram w nowsze tytuły bez wiekszych oporów;)