GeForce a może Radeon?

Witam, chciałbym sie doradzić znawców jaką kartę graficzną kupić na PCI, nie znam sie za bardzo i liczę na pomoc;) Do sam rozważam kupno Geforca 8600( jeśli tego to pytanie jakiego, jakiej firmy, ile ramu, GT, GTS, GS) albo Radeona 3850 ( i tutaj to samo pytanie ile ramu itp…) moze jakies inne sugestie czy propozycje w tej półce cenowej. Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedz:)

Reszta sprzętu?

8600GT 256 DDR3 od Palita

Radeon aby z DDR3 a ile ramu to zależy od $.

Jak masz na obie karty to kupuj HD 35(7)0

Reszta sprzętu to i tak bedzie nowa, mniej wiecej wszystko wiem co kupic, ale własnie z grafiką mam ułamek i nie wiem co wziąść podobno Radeon jest prawie dwa razy wydajnijeszy od geforca ( 3850 do 8600) hmm no Radek HD 3850 to juz wydaatek 700zł wiec w tej cenie to juz dostane GF 8800GT, wiec…

Radek 3870 jesli o to chodziło;)

za 530 moża kupić

raczej okolice 800

Pomyliło mi sie miało byc Radeon 3870, którego chyba polecałes :wink:

Wiesz trochę złe porównanie bo GF 8600 kupisz za 330zł a Radka 3850 za 550zł. Wszystko zależy ile masz funduszy na kartę. ale wiadomo że radek jest lepszy.

Z kart które wymieniłeś na pewno radeon 3850 będzie lepszy choć oczywiście droższy. Obaj producenci robią świetne karty osobiście miałem 4 Geforce’y z których byłem bardzo zadowolony od niedawna mam radeona 2600Xt który też jest bardzo udanym produktem mimo wszystko zamierzam zakupić za parę dni GF 8800GT to chyba kwestia przyzwyczajenia ;).

Ale ogólnie lepiej Radona? No nie wiem czy złe porównanie bo to chyba rynkowi konkurenci są, Radeonowi 3850 daleko do GF8800 a niby lepszy od 8600 hmm może to jakiś złoty środek ??:slight_smile:

Jeżeli pomiędzy 8600 a radkiem to oczywiście że Radeona 3850 512 DDR3

A ewentualnie jeszcze cos innego isniteje co wchodzi w rachube czy nie ma nad czym sie zastanawiac??

Droższy 8800GT od GF … tak nie ma nad czym się zastanawiać.

Aczkolwiek najlepiej kupić 8800GT, bo już za 670-700 zł idzie dostać bez problemu wersję od Galaxy :slight_smile:

A to ma jakies rażące znaczenie jakiej firmy kupie karte graiki?? czy bedzie to palit czy asus czy evga??

Mogą się różnić częstotliwością taktowania rdzenia i pamięci oraz typem zastosowanej pamięci. np DDR3 i GDDR3.

no i marką oraz podatnością na podkręcanie a także jakością wykonania

No to zapytam inaczej jaką karte polecacie do 550zł?? bo ja sie trochę gubie w tym wszytkim…

Witam!

Bzdury wypisujecie… DDR3 i GDDR3 to jest to samo, to po pierwsze.

Po drugie wszystkie 8800GT to referencyjne konstrukcje, niemniej mogą się różnić chłodzniem, a niektóre wersje z dodatkowymi oznaczeniami są fabrycznie podkręcone przez producenta.

Ja bym brał 3850 z 512MB lub szukał na Allegro 8800GT.

Zaglądnij jeszcze do sklepu icomp mają bardzo ciekawe ceny:

Radeony: http://icomp.pl/produkty.php?pro=karty_ … 5043492d45

GeForce: http://icomp.pl/produkty.php?pro=karty_ … 5043492d45

Ej, ale DDR3 i GDDR3 to to samo

możesz się zastanawiać nad GF8800GS (na komputroniku 650zł) jeśli masz tyle kasy to warto a jeśli coś koło 750zł to na allegro bierz GF8800GT 512 MB