GeForce Experience nie może zoptymalizować gier

Cześć,

 

od jakiegoś czasu mam pewnego rodzaju problem.

 

Mianowicie GF Experience przez długi czas ładnie pobierał gry zainstalowane oraz można było zastosować ustawienia optymalne itd. Po którejś z kolei aktualizacji programu, gry widzi, ale ciągle twierdzi, że trzeba uruchomić w celu pobrania ustawień. Po uruchomieniu gry (czy to osobno, czy przez program) dalej twierdzi, że trzeba pobrać w celu pobrania ustawień.

 

Specyfikacja komputera:

CPU - i7 3630QM

GPU - GTX660M

RAM - 16GB

OS - Windows 8.1 update 1

 

Jak widać ta specyfikacja odpowiada temu co wymaga program do działania i do zmiany ustawień. 

 

W związku z powyższym, czy ktoś z forumowiczów wie o co może chodzić? :slight_smile:

 

No to może najprościej, z poziomu Programy odinstaluj program, restart, czyszczenie systemu np: Ccleanerem i ponowna instalacja i sprawdź.

Nie żebym podwarzał wypowiedź wyżej.

Dodam tylko że pobierz najnowszą wersje tego programu ze strony nividii Nie instaluj tej która jest dołączona do sterowników nividi

Najnowszą wersje GF masz tutaj http://www.nvidia.pl/object/geforce-experience-pl.html

Robiłem to tydzień temu, ale żeby nie było zrobiłem znowu. Odinstalowałem, puściłem ccleanera, odpaliłem grę (AC4), zmieniłem ustawienia i dalej nic. 

A sterowniki do kart grafiki stosujesz producenta laptopa, czy od Nvidia? bo może tu problem.

 

Może trzeba przeinstalować wszystko?

 

A po czym to się zaczeło dziać? może tu jest odpowiedź?

 

Edit:

 

I może nie wystarczy program odinstalować, może trzeba ręcznie usunąć z każdego miejsca jego pozostałości, bo może coś zapisane i robi bzdety?

Sterowniki na początku były producenta (Lenovo) później przeszedłem na Nvidii. Ciągle działało, problem pojawił się po którejś z kolei aktualizacji GFE. Problem specjalnie mi życia nie utrudnia, ale nurtuje mnie dlaczego działało, a nagle przestało. :slight_smile: Do Nvidii na fb pisałem, ale z marnym skutkiem. 

Mi poaktualizacji do 2.0 tak życie utrudniał że wyleciał z systemu. Dawne czasy

Aha i sie nie zdziw wspomaganie cuda przestało działąć od sterowników bodajrze 345

No i może trzeba stosować wszelkie oprogramowanie do kart od Lenovo?

 

Szukaj w necie odpowiedzi?

Sterownik firmowy od Lenovo był mniej wydajny w grach od tego bezpośrednio od nvidii (takie jest moje odczucie). Po necie szperałem i nic sensownego nie znalazłem, 

 

Na obecną chwilę program mnie zirytował i wyleciał z systemu. Jak będę miał problem z wydajnością to użyje Razer Boosta. 

 

Dzięki za chęci oraz za pomoc. :) 

 

Temat do zamknięcia.