GeForce FX 5200 Ultimate - Nieprawidłowości z kartą

Witam!

Mam problem z kartą graficzną GeForce FX 5200 Ultimate 128mb\128 bit…

A mianowicie…karte kupiłem na allegro. Podczas grania w min. GTA SA zauważyłem, że pracuje nieprawidłowo, ponieważ grafika jest podobna jak na mojej starej karcie GeForce 2Mx 32mb i tak samo się przycina. Na dodatek gdy włączam MENU GRY to w głośnikach dziwnie “skrzeczy”. Nie mam pojęcia co to może być. Robiłem formata dysku i wszystkie sterowniki wgrywałem na nowo, i nic. Chciałbym, dodać że jak wkładam karte do AGP to dziwnie skwierczy (oczywiście przy wyłączonym kompie). Dlatego podejrzewam że może jest spalony ten slot…Drugą rzeczą jaką podejrzewam jest moja zintegrowana karta dzwiękowa. No ale nie wiem?

U mojego kolegi sprawdzałem tą karte na słabszym sprzęcie i chyba wszystwo OK! !!

Podaje moją konfiguracje:

-procesor Celeron 2.0 GHz

-Pamięć ram 256 mb

-płyta główna ECS P4S5A\DX AGP 4x

-karta dzwiękowa zintegrowana

-karta graficzna geforce fx 5200 128mb\128bit AGP 8x

-zasilacz 300 W

-oczywiście dysk twardy, napęd cd, klawiatura, mysz i monitor

PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC.

Po pierwsze to karta nie do grania?

Wyczyść dokładnie slot AGP.

Co to znaczy - sprawdź styki portu AGP,może karta ciężko wchodzi,ale to nie przeszkadza.

Sprawdź zasilacz - napięcia.

Jak tam temperatury wszystkiego?

Sprawdź kompa na innej karcie.

a w biosie masz wszystko ustawione dobrze odnosnie grafiki?. Być może karta była kręcona i jest przegrzany GPU. Spróbuj podać sterowniki w wersji od 66.72 do 72.xx - najlepsze do tej karty.

Przedtem miałem karte geforce 2mx 32 mb i było wszycho Ok.

Złączono Posta : 08.01.2007 (Pon) 11:54

A czy może być tak że zintegrowana karta dzwiękowa nie współgra z moją grafą??? Bo jak już napisałem przy gierach w głośnikach mi dziwnie skrzeczy.

Na założonej nowej karcie,zresetuj bios baterią,komp odłączony od zasilania 230V,baterię wyjmij na 30 minut,włóż i ustaw bios tylko co trzeba i zapisz Save.

Pomoc książka do płyty głównej.

Sprawdź dźwięk na słuchawkach.

Może w systemie masz namieszane i warto wgrać na nowej karcie świeży system.

Sterownik do XP dla niej max to 56.72.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

inne sterowniki do ksrty dżwiękowej-sprawdż,te orginalne

nie muszą być najlepsze

jeżeli u kumpla chodzi dobrze-szukaj u siebie

sprawdzałem dzwięk na słuchawkach i to samo.

Mam tą karte i GTA SA mi śmiga na prawie MAX bez zacięcia. Może masz wadliwy egzemplarz. Możesz tez sprawdzic czy dobre ma chłodzenie. To raczej nie wina dzwięku. Ja mam sterowniki 93.71 i dobrze chodzą, a w zestawie miałem 71.89 więc raczej mysle ze z tymi sterownikami to przesada. Na wyzszych wersjach sterownika tez powinna śmigac

sterowniki dedykowane do tej karty, które otrzymuje się razem z nią przy zakupie: 66.72 - 66.75, a FX 5200 / Ultimate /to naprawdę dobra karta.

A ja polecam wersje sterów 56.72 - bardzo dobrze na nich pracuje karta - sam miałem kiedyś ją i w sumie nie miałem problemów. Spróbuj na tych sterach jeszcze.

Sorry moj błąd rzeczywiście tak. Po OC ona staje się bestią. Jak mówie na sterownikach standard prawie zadna gra nie chodziła nawet na medium a na 93.71 ForceWare (i lekki OC) śmigają na max.