GeForce GT 1030 problem ze sterownikami

Witam. Mam karte graficzna jak w temacie system win 10 32 bit mam problem z zainstalowaniem sterownikow. Pokazuje błąd ze wersja systemu nie jest zgodna. Karta ma 64 bit

Pobrać powinieneś sterowniki do systemu 32-bit.
Nvidia GF 1030 Windows 10 32-bit

Nie bedzie mialo znaczenia to ze na naklejce na karcie jest 64 bit ?

To jest obsługiwana pamięć, jej architektura.

Pamiętam jak mój kolega przesiadał się ze starego jednojajowego athlona na lapka z prockiem 64-bitowym i mnie sie pytał dlaczego u niego w menu nie może zmienić palety kolorów na 64 bity, tak mi się skojarzyło :smiley:

1 polubienie

Ściągnąłem sterownik ze strony producenta lecz nic to nie daje podczas próby instalacji pokazuje błąd PART_1518455907286

A jaką kartę graficzną wykrywa Menadżer Urządzeń?

A czemu nie sciagniesz sterowników które podał ci kolega tylko jak koń pod górke, masz od niego nowe 390.77 na 32- bity to wgrywasz jakiś stary sterownik xD

http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/130699/pl

Wgrywasz sterownik z 2015.7.29 wtedy jeszcze nie było tej karty graficznej, zresztą ten sterownik nie ma nawet w notce że działa win 10 nie wiem skąd go wyczarowałeś :stuck_out_tongue_winking_eye:

Odinstaluj sterowniki tym programem https://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html
Przeczyść system https://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html
Zainstaluj ponownie sterowniki odpowiednie dla twojego systemu.

Oki dzieki zrobie tak jak napisałeś. A tak poza tym ściągając ze strony producenta wybrałem w okienku wyboru model tej właśnie karty oraz system win 10 32 bit wiec byłem pewny że zadziała :slight_smile:

Witam ponownie. Robiłem po kolei jak radziliscie i niestety ten sam błąd. Nie mam pojecia co jest grane

Windows samemu bez problemów pobiera sterowniki do Nvidii.

Wykrywa ci tylko podstawową kartę VGA że coś kombinujesz?

Poza tym Nvidia kończy z wsparciem dla 32bit. Nie masz procesora 64bit?

Procesor 32 bit tylko w takim razie po co na stronie producenta jest możliwość ściągnięcia sterowników pod 32 bit…

Dycha sama powinna pobrać sterowniki podczas aktualizowania.

Jeszcze definitywnie nie skończyli.
390 to ostatnie sterowniki 32bit. Przez rok jeszcze będą łatki bezpieczeństwa do nich.

Co to za płyta główna?
Może pasuje do niej jakiś procesor 64bit za 5zł.
Jak masz PCI-Express to jakaś super stara nie może być.

Powracając do tematu komputer to Vostro 260 zainstalowany system Windows 10 32 bit ale z tego co sprawdzałem powinien obsłużyć architekturę 64 bit. Posiada 4 GB pamięci RAM Czy możliwe jest to że wersja systemu jest 32 bit a procesor obsługuje 64 bit nie można zainstalować sterowników do karty graficznej tak jak w temacie ? PART_1519756877680

Procesor bez żadnego problemu obsługuje 64bit.
Instalacja 64bit na pewno nie zaszkodzi, jak również przypadkiem czysty system może pomóc.
No i będziesz mieć 4GB RAM zamiast 3GB.

Jeśli chodzi o twoje pytanie, to procesor 64bit na pewno nie blokuje sterowników 32bit.

W takim razie nie rozumiem dlaczego nie można zainstalować tej karty graficznej…i w ogóle czy płyta główna obsłuży ten model karty graficznej ?

Pytanie. Czy zaktualizowałeś Windowsa wszystkimi najnowszymi łatkami? Poza tym sterowniki system powinien sobie dociągnąć sam. Jeżeli karta jest w ogóle widziana w menedżerze urządzeń to tam spróbuj wymusić instalację sterowników z Windows Update. Poza tym czas na przesiadkę na system 64 bit.

Jedyne co jeszcze mi przychodzi do głowy to właśnie reinstalacja systemu. Sam się biłem z laptopem, który po dużej aktualizacji zaczął świrować. Trzeba było odświeżyć system i przenieść dane użytkownika na nowe konto lokalne i dopiero tam powiązać z kontem MS.

Zaktualizowanie systemu pomogło. Uważam, że temat można zamknąć. Pozdrawiam.