GeForce GT 630 ma problemy z chłodzeniem/gry się zawieszają

Witam serdecznie.

Od około pół roku jestem właścicielem GeForce GT 630 (w razie czego wciąż jest na gwarancji). Dwa dni temu podczas grania w Simsy 3 gra w trybie życia dosłownie się zatrzymała (tryb budowania działa dobrze), nie zdarzyło mi się to pierwszy raz ale zawsze nie trwało to dłużej niż kilka sekund zaś w tym wypadku mogłem czekać do usranej śmierci a i tak nic by się nie zmieniło. Wyłączyłem więc grę i odpaliłem program kontrolujący prędkość wiatraczka (tutaj zaczynają się dziwne rzeczy). Standardowo prędkość wiatraczka na “auto” wynosiła 60% (co było najbardziej optymalną opcją) wtedy jednak wynosiła 35% a temp GPU 42 stopnie (podniesienie wydajności do standardowych 60% właściwie tylko pogarsza, temperatura zaś nie jest niczym niezwykłym). Dla testu odpaliłem jeszcze Skyrim które pochodziło 2 godz a następnie zawiesiło się, po sprawdzeniu Thunder Mastera tak jak wcześniej prędkość wiatraczka wynosiła 35% a przy okazji temperatura podskoczyła dla rekordowych dla tego GPU 55 stopni. Do niedawna najniższa temperatura GPU wynosiła 28-32 stopni teraz nie spada poniżej 35.

Liczę na szybko pomoc i mam nadzieję że dokładny opis wydarzeń pomoże znaleźć rozwiązanie.

Temperatury są w porządku. W pierwszej kolejności odinstalował bym stary sterownik graficzny i zainstalował nowy pod twój system z tego linku

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Mam program “NVYDIA GeForce Experience” który automatycznie pobiera najnowsze sterowniki pod mój system.

Ponadto jak napisałem wcześniej problemy zaczeły się nagle dopiero dwa dni temu.

Pobierz ten program http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html uruchom go, odpal jakąś wymagającą grę (np. Skyrim) na 10-15 minut. Gdy wyłączysz grę zrób zrzut ekranu całej tabelki i wrzuć tutaj.

x8xy3j0hyvxk.png

A gdzie reszta?

qjnhg1hsh92z.png

Zgaduje że procesora nie potrzebujesz.

Jak dla mnie temperatura karty mieści się w normie, oczywiście wyczyścić wiatrak nie zaszkodzi.

Wyczyszczenie całego komputera to była jedna z pierwszych rzeczy jakie zrobiłem :confused:

Dodane 25.06.2013 (Wt) 13:54

Najwyżej jak do czwartku nikogo nie olśni o co chodzi z tą kartą graficzną to po prostu oddam ją do gwarancji.

A podaj jeszcze jaki masz model płyty głównej oraz zasilacza. Resztę widać na screenach. Klepnij komputer gdy będzie gra 5 minut odpalona, w górę obudowy tak jak byś piątkę przybijał :wink: Może masz jakieś luźne styki na kablach czy ramie i losowo zawiesza kompa przy jakimś drganiu.

Cześć,

ja osobiście bym tego odradził. Masz dysk HDD (nie SSD) więc wstrząs może przyczynić się do przyspieszenia badsektorów. Bardziej upatrywałbym rozłączenie-podłączenie kabli, przeczyszczenie slotu PCI-Express.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Jeszcze tak debilnej porady nie słyszałem =D>

Poszedłem za radą, przeczyściłem slot PCI-Express posprawdzałem czy wszystkie kable są dociśnięte umieściłem ponownie kartę graficzną i włączyłem komputer, następnie czekałem, czekałem, czekałem, czekałem i czekałem… i ■■■■, komputer zarżną się na ekranie wyświetlającym nazwę płyty głównej :frowning:

…jutro idę oddać ją do gwarancji.

Uprzedzając pytania nie, nie jestem w stanie nic zrobić w tym ekranie na którym się zatrzymało, mam dostępny przycisk BIOSu ale po jego kliknięciu nic się nie dzieje, nie mogę nawet przeinstalować windowsa.

To nie wskazuje na to że problemem jest karta graficzna.

Podaj konfiguracje komputera, w szczególności model zasilacza.

Sprawdź czy kondensatory na płycie nie są napuchnięte.

mialem podobne sytuacje ze po jakims czasie gra sie zawieszala itp.

temp karty w normie ,

wyczyscilem plyte glowna oraz poprawilem chlodzenie na procku i od tamtej pory bylo i jest ok

Dlatego napisałem klepnij a nie walnij mocno. Miałem już dwa takie kompy do naprawy z czego obok jednego wystarczyło przejść i się resetował. Nie znam przypadku żeby dysk się popsuł przez lekkie klepnięcie.

Tak tylko że dyski twarde to delikatne urządzenia, walniesz raz czy kilka i zaraz mogą ci się bady pojawić :confused:

Z kondensatorami jest raczej wszystko w porządku (3 są lekko wypukłe). Mój zasilacz to FEEL III-400 ATX (nie jest najlepszy ale znam gorsze).

Dodane 26.06.2013 (Śr) 1:48

Ponadto co miesiąc funduje dla mojego kompa generalne czyszczenie (rozbieram go na części pierwsze i każdą wycieram z kurzu).